Главная
В Ізюмському районі відкрили пам’ятний знак на честь 900-річчя перемоги над половцями Версия для печати Отправить на e-mail
08.04.2011
 Ця історична подія сталася 27 березня 1111 року. А освячували пам’ятний знак минулої суботи.
В урочистостях взяли участь Президент Фонду збереження історичної правди, історик і краєзнавець Ігор Массалов, депутати обласної ради М.Зубко та О.Шаповалов, консул Генерального консульства Російської Федерації в Харківській області В.Богданов, заступник директора інституту країн СНД (м.Москва) К. Фролов, голова громадської організації «Русь триєдина” С.Моїсеєв, керівники району, вчені - історики ХНУ ім. Каразіна, бібліотекарі району, учні та вчителі загальноосвітніх закладів, гості Ізюмщини. За християнським звичаєм пам’ятний знак було освячено представниками духовенства. Церемонію здійснили настоятель Хресто-Воздвиженського храму о.Богдан та настоятель Свято-Вознесеньського Кафедрального Собору о.Василій. Священнослужителі відслужили подячний молебень.

Представник Фонду збереження історичної правди, історик і краєзнавець Ігор Массалов, привітав усіх з цією знаменною подією і закликав не забувати найголовніший заповіт Мономаха своїм нащадкам - бути єдиними, боронити разом свою землю. Він додав, що в перспективі планується провести благоустрій прилеглої території: збудувати оглядовий майданчик та капличку.
У своєму виступі на честь відкриття знака справжня берегиня місцевої історії, завідуюча Кам’янською бібліотекою І. Панюхно зазначила, що жителі села горді тим, що для встановлення обеліску обрано саме Кам’янку. Віднині вони відчуватимуть себе маленькою частинкою великої історії .
У залі засідань райдержадміністрації цього ж дня відбулася науково-практична конференція з питань історичної спадщини Ізюмщини у контексті історії слов’янських земель. Відкрив конференцію голова РДА Михайло Зубко. Він щиро привітав учасників конференції, наголосив на важливості встановлення історичної правди . висловили свою точку зору й гості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Символічним був виступ учня Капитолівської ЗОШ 1-3 ступенів Костянтина Лагоші, який зачитав присутнім деякі настанови, які заповідав Великий князь своїм дітям майже тисячу років тому:
„Старих шануйте, як отця, а молодих - як братів,
У домі своїм не лінуйтесь, а за всім дивіться...
Щоб не посміялися ті, які приходять до вас,
Ні з дому вашого, ні з обіду вашого.
Лжі бережіться, і п'янства, бо в цьому душа
Погибає і тіло. Недужого одвідайте, за
Мерцем ідіте, то що всі ми смертні єсмо.
І чоловіка не минуть, не привітавши, добре
слово йому подайте".
Завершилася конференція урочистим внесенням до зали шапки Мономаха та його хоругв, біля яких мали змогу сфотографуватися бажаючі. 

матеріал та фото надані   І.Телешик.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн

Сейчас на сайте:
Гостей - 7

 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»