Главная
Звернення учасників зборів депутатів минулих скликань Харківської обласної ради Версия для печати Отправить на e-mail
07.06.2010

 03 червня 2010 року у Харкові відбулись збори депутатів минулих скликань Харківської обласної ради. За підсумками дупетатами було схвалено звернення  до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Литвина В.М., Прем'єр-міністра України Азарова М.Я.


 

 

 

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.

Прем'єр-міністру України
Азарову М.Я.                                     Звернення учасників зборів депутатів минулих скликань Харківської обласної ради

    Ми, учасники зборів депутатів Харківської обласної ради минулих скликань, маємо відзначити, що місцеве самоврядування останнім часом активно розвивається і вдосконалюється. Провідна роль у пошуку нових ефективних форм здійснення представницької влади завжди належала обласним радам.
    Разом із цим констатуємо, що у сучасному стані місцеве самоврядування потребує подальшого кардинального вдосконалення та приведення у відповідність до європейських стандартів.
    Маючи досвід багаторічної роботи депутатами місцевих рад, вважаємо, що зміни до законодавства про місцеве самоврядування мають грунтуватися на наступних засадах:
    1. Запровадження реального механізму реалізації Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Україною ще 15 липня 1997 року.
    2. Розширення податкової бази місцевих бюджетів, щоб принаймі 50% податків залишалися у місцевих бюджетах.
    3. Затвердження, нарешті, після широкого обговорення серед фахівців та представників громад, концепції адміністративно-територіальної реформи та плану по її сталому впровадженню.
    4. Врегулювання прогалин у законодавстві щодо взаємодії органів місцевого самоврядування та органів державної влади, виходячи не з позиції централізації влади та жорсткого контролю з її боку за місцевими радами, а виключно з інтересів громадян та з метою закладення основ співробітництва у вирішенні місцевих проблем на основі партнерства.
   В тому числі створення власних виконавчих органів у районних та обласних радах.
   5. Врахування при внесенні змін до законодавства про місцеві вибори наступного:
 - по-перше, повернення до мажоритарної системи виборів, а до районних та обласних рад- принаймі до змішаної (50/50%);
 - по-друге, при визначенні кількісного складу регіональних органів (районних та обласних рад) необхідно виходити не лише з кількості населення, а й з адміністративно-територіального складу районів та областей;
 - по-третє, законодавче визначення строку стосовно дати проведення виборів, після настання якого є неможливим внесення змін до нормативно-правових актів щодо місцевих виборів;
 - по-четверте, за обласними територіальними виборчими комісіями необхідно закріпити ті функції, які вони фактично виконують: координація роботи інших територіальних виборчих комісій області, методична робота з ними, інформаційна допомога, - для чого, принаймі голова, його заступник та секретар обласної виборчої комісії мають працювати в комісії на постійній основі. Це менше 90 осіб на всю Державу;
 - по-п'яте, підвищити роль ЦВК у місцевих виборах — покласти на них призначення позачергових виборів, формування складу виборчих комісій тощо;
 - по-шосте, виключити з законодавства про місцеві вибори такий суб'єкт виборчого процесу як блок політичних партій. Така зміна дозволить перевірити реальну життєздатність невеликих, “карликових” партій, які або набудуть реальної політичної ваги, або припинять своє існування, не ховаючись за “спинами” більш потужних партій.

    Переконані, що запропоновані зміни сприятимуть зміцненню місцевого самоврядування, підвищать роль місцевих рад у соціально-економічному розвитку Держави та дозволять створити умови для становлення громадянського суспільства на Україні.
   Формування місцевих рад за існуючими правилами й ненаданням їм більш широких повноважень не дозволять провести глибокі структурні зміни у Державі та направити її становлення шляхом європейських цінностей.
   Зазначені пропозиції не потребують ані внесення змін до Конституції України, ані фінансвових витрат, тому їх реалізація є цілком реальною.


Схвалено
на зборах депутатів минулих скликань
Харківської обласної ради
03.06.2020 року
у м. Харкові

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн

Сейчас на сайте:
Гостей - 9

 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»