Главная
Ізюмське управління ГУ ДФС У Харківській області повідомляє Версия для печати Отправить на e-mail
30.05.2019
Акцизний податок: реєстрація витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального
Відповідно до п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Реєстр).


Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства.
Паливороздавальні колонки, на які є позитивні результати повірки або оцінки відповідності виконують функції витратомірів-лічильників.
Порядок ведення Реєстру, а також порядок передачі облікових даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників електронними засобами зв’язку контролюючим органам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891.
При цьому відпуск пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.
В свою чергу відповідно до п. 12 підрозділу 5 розділу XX ПКУ, розпорядники акцизних складів зобов’язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Реєстрі в такі строки:
– акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року;
– акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року;
– акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.
Увага власникам нежитлової нерухомості!
З метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до статті 14 ПКУ на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти. Відповідно до пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є також об’єкт нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Згідно з п.п. 14.1.129 прим. 1 п.п. 14.1.129 п. 14.1 ст. 14 ПКУ об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, поділяються на такі типи:
будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
будівлі промислові та склади;
будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо
інші будівлі.
Відповідно до пп.266.5.1 ПКУ ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування
База оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).
Помилково сплатили суми ЄСВ за старими рахунками: алгоритм дій
Через зміну рахунків зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 02.05.2019р. від платників податків надходять звернення щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки. У зв’язку з цим надаємо роз’яснення, як мають діяти платники у разі виникнення такої ситуації.
У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти. Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6. Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.
У випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу.
Повернення коштів (відповідно до п.5 Порядку) здійснюється у випадках:
1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;
2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;
3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;
4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.
Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення коштів.
У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 цього Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.
У випадку, передбаченому підпунктом 3 пункту 5 цього Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення.
Також звертаємо увагу, що повернення помилково сплачених сум у випадках, передбачених підпунктами 3 та 4 цього Порядку, здійснюється з урахуванням положень статті 43 Податкового кодексу України та пункту 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
УВАГА! З 1 липня 2019 запроваджуються ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального
Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше  20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років.
Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ згідно із законодавством.
Ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п'ять років.
Крім того, для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального  у суб’єкта господарської діяльності  обов’язково має бути наявним в реєстраційних даних платника  код КВЕД
– 46.71., 46.12, для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним;
      – 35.21., 20.11.,20.59.,19.20, для отримання ліцензії на право виробництва пального;
      – 47.30, для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним;
у разі відсутності встановлених КВЕД заява приймається, з відповідним повідомленням «відсутній необхідний КВЕД», та після розгляду повертається платникові податків для приведення у відповідність.
З переліком  рахунків для оплати ліцензій можна ознайомитись у банері "Бюджетні рахунки"  - "Реквізити рахунків для обліку доходів Державного бюджету".
Звертаємо увагу платників податків, що для отримання ліцензій на право оптової торгівлі пальним та право виробництва пального необхідно звертатися до Державної фіскальної служби України.
  Для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та право зберігання пального необхідно звертатися до  ГУ ДФС у Харківській області.
 УВАГА!
Подати заяву та документи для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального, а також отримати зазначену ліцензію можна в Центрі обслуговування платників за адресою м.Харків, пр.Науки, 9, вікно № 1.

Які особливості оподаткування доходів фізичних осіб від продажу власної сільськогосподарської продукції
Відповідно до положень ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України. ПКУ передбачає дотримання певних умов застосування такої пільги (пп. 165.1.24 ст. 165).
Зокрема, у разі продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.
Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, якщо сільськогосподарська продукція вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення: садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва; особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. Довідка видається строком на п’ять років.
Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству чи фізичній особі — підприємцю, які є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 ст. 165 ПКУ, то покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.
У разі перевищення розміру земельних ділянок, встановлених Земельним кодексом України – 2 гектари, доходи фізичної особи від продажу сільськогосподарської продукції оподатковуються на загальних підставах.
Про повторне формування сертифікатів за електронним запитом
Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн та за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (https://acskidd.gov.ua/manage-certificates).
Для початку використання онлайн сервісу платнику необхідно зайти за посиланням: Головна/ «Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом» у вкладці «on-line». Обрати тип носія діючого особистого ключа, діючий особистий ключ та ввести пароль захисту ключа і натиснути «Зчитати».
Також повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» за посиланням: Головна/ «Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом» у вкладці «За допомогою Користувача ЦСК».
Додатково усім клієнтам АЦСК ІДД ДФС рекомендовано переглянути відеоінструкцію по повторному формуванню сертифіката за електронним запитом (https://www.youtube.com/watch?v=abVjwGuWZSU).
Також детальний опис роботи сервісу та перелік можливих помилок розміщено у відповідних розділах «Настанови користувача».
Слід зазначити, що скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів зможуть лише ті користувачі, які мають:
- чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);
- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);
- особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.
Детальну інформацію щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщено на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) (https://acskidd.gov.ua).

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи
Нагадуємо, що фізична особа, яка не зареєстрована як фізична особа – підприємець, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання (податок на доходи фізичних осіб та/або військовий збір), зазначеного в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 р. IV ПКУ).
За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 ст. 126 р. ІІ ПКУ).
Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 ст. 129 р.ІІ ПКУ).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися в сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» перейти на який можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС.

Нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів почнуть діяти з 22 серпня 2019 року
Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.
Такі зміни внесено Законом України від 16 травня 2019 року № 2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги»». Відповідно до цього Закону у пунктах 92 та 93 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України, а також у пункті 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» цифри «180» замінено на «270».
Отже власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення своїх автівок без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. гривень. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто.
Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. грн, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн або конфіскація.
Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. гривень
Набрали чинності зміни до ПКУ та МКУ!
22.05.2019 набрав чинності Закон України від 16 травня 2019 року № 2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги»» (далі – Закон № 2725).
Законом № 2725 врегульовано питання надання кваліфікованих довірчих послуг у сфері справляння податків та визначено відповідні повноваження контролюючих органів у цій сфері.
Зокрема, до Податкового кодексу України (ПКУ) введено поняття «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів».
Також Законом № 2725 уточнено, що єдиною підставою для відмови:
● у проходженні електронної ідентифікації платника податків в електронному кабінеті є недійсність кваліфікованого електронного підпису такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа;
● у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови, що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.
Крім того, Законом № 2725 визначено, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, безоплатно надає платникам податків кваліфіковані електронні довірчі послуги.
Водночас, Законом № 2725 внесено зміни до Митного кодексу України (МКУ) та Закону України від 08 листопада 2018 року № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», відповідно до яких на 90 днів продовжено термін, протягом якого можливо буде здійснити митне оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, що ввезені на територію України у період з 01.01.2015 і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.
Затверджено новий Державний реєстр РРО
ДФС України наказом від 15.05.2019 № 392 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – Державний реєстр РРО).
Оновлений Державний реєстр РРО містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, у кількості 179 моделей.
Окремо наводиться перелік РРО, виключених з Державного реєстру РРО у 2016 – 2018 роках, експлуатація яких не дозволяється. Таких РРО 7 (як і в попередньому переліку).
Слід зазначити, що водночас втратив чинність наказ ДФС України від 26.03.2019 № 247 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».
До уваги платників податку на прибуток!
ДФС України листом від 15.05.2019 № 15340/7/99-99-15-02-02-17 «Про надання методологічної допомоги» (далі – лист ДФС № 15340) повідомила наступне.
Міністерство фінансів України (далі – МФУ) як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової, митної політики, з метою правильності застосування норм податкового законодавства, висловило свою позицію у листі від 22.04.2019 № 11210-09-63/11170 «Щодо питання нарахування амортизації основних засобів» (далі – лист МФУ № 11210) стосовно нарахування амортизації основних засобів у податковому обліку у випадку, якщо такі основні засоби знаходяться на консервації, капітальному ремонті, модернізації, модифікації, добудові, дообладнанні, реконструкції.
Новостворений ФОП – «загальносистемник» декларацію про доходи вперше подає за квартал, в якому розпочата діяльність
Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація про доходи) за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування.
Вперше зареєстровані ФОП в декларації про доходи також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що настануть у звітному податковому році.
Норми встановлені п.п. 177.5. п. 177.1 ст. 177 ПКУ.
Декларація про доходи за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному кварталу, подається платниками ПДФО – ФОП протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).
Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про доходи, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати (п.п. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.
ФОП – роботодавець за осіб з інвалідністю сплачує ЄСВ у розмірі 8,41 %
З 01.01.2019 для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) встановлюється у розмірі 8,41 % бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.
Норми визначені ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Нагадуємо, що ЄСВ сплачується із суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт.
Отже, з 01.01.2019 норма щодо застосування роботодавцями ставки ЄСВ 8,41 % поширюється і на ФОП, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.
Навчаєтесь в інтернатурі вищих медичних закладів, маєте право на отримання податкової знижки
Платник податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Норми визначені п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ.
Статтею 28 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1556) встановлено типи вищих навчальних закладів.
Інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури (ст. 61 Закону № 1556).
Згідно з Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 № 291 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 03.12.1996 за № 696/1721), спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху.
Отже, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.
Враховуючи вищевикладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення в інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.
Затверджено типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства 
Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 05.04.2019 № 177 "Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства" затвердило типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджено на виконання Закону України "Про фермерське господарство" від 19.06.2003 №973-IV (зі змінами).
Відповідно до ст. 8 1 Закону "Про фермерське господарство" сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім'ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.
Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім'ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.
Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.
Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім'ї, визначений договором (декларацією) про створення сімейного фермерського господарства, який реєструється як фізична особа - підприємець.
Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.
Фізична особа продає будинок. Який порядок оподаткування?
Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При цьому зазначена умова щодо перебування такого майна у власності платника податків понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з зазначених об’єктів нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначених у такому переліку, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.
Отже, якщо, наприклад, продаються житловий (садовий) будинок та земельна ділянка, на якій розташований такий будинок, окремими цивільно-правовими договорами, то такі операції розглядаються як продаж більш як одного з об’єктів протягом звітного податкового року, що призводить до оподаткування за ставкою 5 відсотків.
Зазначена норма передбачена ст. 172 Податкового кодексу.
ДФС про випадки подання форми № 20-ОПП відокремленим підрозділом
З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, згідно з порядком обліку платників податків.
Форму № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» визначено у додатку 10  до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зі змінами. Таке повідомлення подається протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна, відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Отже, відокремлений підрозділ юридичної особи (філія, представництво) зобов’язаний стати на облік у фіскальних органах, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, через які здійснюється діяльність або щодо яких виникає обов’язок із сплати податків та зборів у відокремленого підрозділу шляхом подання до фіскального органу повідомлення за формою № 20-ОПП.
У разі закриття відокремленого підрозділу такий відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа - повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу.
Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юрособи або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу.
Який порядок засвідчення перекладу українською мовою документа, що посвідчує особу іноземця та подається до контролюючих органів з метою отримання РНОКПП?
Відповідно до п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР (далі – Облікова картка № 1ДР) (додаток 2 до Положення № 822), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).
     Іноземці та особи без громадянства подають документи до головних управлінь ДФС в областях та місті Києві. Іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватись як платники податків у державних податкових інспекціях у районах, містах, районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекціях, що відповідають місцю проживання в Україні, зазначеному в посвідці (п. 8 розд. III Положення № 822).
     Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).
     Статтею 79 Закону України від 02 вересня 1993 року № 3425-XII «Про нотаріат» із змінами та доповненнями та главою 8 розд. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 із змінами та доповненнями, визначено порядок нотаріального засвідчення вірності перекладу документа.
     Зокрема, нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови.
     Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус. При цьому, перекладач разом з документом, що встановлює його особу, повинен надати документ, який підтверджує його кваліфікацію.
     Переклад має бути зроблений з усього тексту документа, що перекладається і закінчуватися підписами. Переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.
До уваги платників ПДВ!
У зв’язку з численними запитами платників податків щодо порядку нарахування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, якими передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникам, ДФС інформує.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Згідно зі статтею 1201 Кодексу порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відсотках від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.
Таким чином, у разі складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до податкової накладної, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідальність за порушення граничного строку реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування застосовується до відповідної особи в залежності від того, чи є отримувач (покупець) платником податку на додану вартість. А саме:
для розрахунків коригування, складених на отримувача – платника податку, відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);
для розрахунків коригування, що не надаються отримувачу (покупцю), в тому числі складених на отримувача – неплатника податку, відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.
При цьому сума штрафу розраховується з суми податку, зазначеної у розрахунку коригування, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, виходячи з абсолютної величини значення такої суми податку.
Юридичні особи – платника єдиного податку третьої групи у разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів
Відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у таких випадках та в строки:
     у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
     у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ст. 291 ПКУ, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
     у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
     у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
     у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.
     Згідно з п.п. 296.5.4 п. 296.5 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) у податковій декларації окремо відображають:
     1) обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3 ст. 293 ПКУ;
     2) обсяг доходу, що оподаткований за подвійною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3 ст. 293 ПКУ (у разі перевищення обсягу доходу).
     У разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначений у гл. 1 розділу ХIV ПКУ, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій (п.п. 296.5.5 п. 296.5 ст. 296 ПКУ).
     Пунктом 293.5 ст. 293 ПКУ визначено, що ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених п. 293.3 ст. 293 ПКУ:
     до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;
     до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХIV ПКУ;
     до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Увага! Сплачувати ЄСВ необхідно тільки за новими рахунками

 З 2 травня  2019 року змінилися реквізити  рахунків для сплати єдиного соціального внеску, які відкриті на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (код банку - 899998)
Таким чином, починаючи з 02.05.2019 р. кошти, які сплачуються   платниками податків на  рахунки за старими реквізитами (що діяли до 02.05.2019р.), не  зараховуються до бюджетів, а повертаються  платникам  як  нез’ясовані надходження.
З оновленими рахунками можна ознайомитися на суб-сайті «Територіальні органи ГУ ДФС у Харківській області» у розділі «Бюджетні рахунки».
У Харкові ліквідовано конвертаційний центр з обігом майже 200 млн. грн.
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області припинили роботу конвертаційного центру, через який було проконвертовано близько 200 млн. грн. 
В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 205-1, ч.3 ст. 191 КК України було встановлено групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки, послуги з пособництва в ухиленні від сплати податків та переведення безготівкових коштів у готівку.
Вказану група осіб здійснювала формування податкового кредиту з ПДВ підконтрольних транзитних підприємств за рахунок придбання «фіктивного» ліміту на реєстрацію податкових накладних в тому числі у СГД  - імпортерів та інших підприємств реального сектору економіки, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі напоями, продуктами харчування, технікою.
У подальшому здійснювалася підміна номенклатур груп товарів придбаних транзитними СГД, з метою подальшого формування податкового кредиту з ПДВ для користувачів «конвертаційного центру».
Отримана готівка від представників СГД-імпортерів та підприємств реального сектору економіки передавалась замовникам  незаконних послуг, за винятком «винагороди» у розмірі 12% від суми конвертації.
Таким чином, протягом 2018-2019 років через рахунки компаній, які входили до складу конвертцентру, було проконвертовано майже 200 млн.грн.
За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів з незаконного обігу вилучено 1 млн. 74 тис. гривень, 60,9 тис. доларів США, 30,7 тис. Євро (еквівалент 3 млн. 590 тис. грн.) готівкою, 2 печатки, 35 електронних носіїв інформації, 19 мобільних телефонів, 3 одиниці комп’ютерної техніки, фінансово-бухгалтерську документацію та чорнові записи.
Слідство триває.
Фіскальна служба Харківщини інформує: Правом на податкову знижку скористалось 3377 громадян
В ході деклараційної кампанії – 2019 правом на податкову знижку скористалися 3377 харків’ян та мешканців області. Цього року порівняно з минулим, кількість бажаючих отримати податкову знижку збільшилася на 516 громадян. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, зросла  більше ніж на 1,0 млн. грн. і становить 7,1 млн. гривен.
Найбільша кількість громадян (понад 80 відс.) задекларували  право на податкову знижку за витратами на освіту. Також до податкової знижки громадяни включають  сплачені страхові та пенсійні платежі, проценти  за іпотечним житловим кредитом, кошти, сплачені у зв’язку з переобладнанням  транспортного засобу на альтернативні види палива,  кошти та майно, перераховані як благодійні внески чи пожертвування  неприбутковим організаціям.
Нагадуємо, що правом на  податкову знижку  може скористатися громадянин, який отримує офіційну заробітну плату. Необхідно підтвердити  понесені витрати  відповідними документами: квитанціями, фіскальними або товарними  чеками, копіями договорів.
Подати податкову декларацію  для отримання податкової знижки  за 2018 рік можна   до 31 грудня включно.      
Платники єдиного податку Харківщини з початку року поповнили місцеві бюджети на понад 1,0 мільярд гривень
Підприємцями-фізичними особами, юридичними особами та аграріями, що перебувають на обліку та обрали спрощену систему оподаткування, протягом січня-квітня 2019 року сплачено 1 011,0 млн.грн. єдиного податку. В ГУ ДФС у Харківській області відзначають збільшення надходжень з аналогічним періодом минулого року на 190,8 млн.грн. (+ 23,3 відс.).
Протягом квітня 2019 року забезпечено збір у сумі 260,7 млн. грн, досягнуто ріст збору до минулого року на 49,6 млн. грн (+ 23,5 відс.).
Основну частину надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці, які сплатили понад 753,9 млн.грн, що на 172,2 млн.грн більше, ніж в минулому році. Юридичні особи спрямували до бюджету 144,3 мільйонів гривень, що на 11,4 млн.грн. більше, ніж минулого року.
Четверта група «спрощенців» - це суб’єкти підприємництва аграрної галузі. Відтак, від місцевих аграріїв за січень – квітень 2019 року надійшло 112,8 млн. грн. єдиного податку.
Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков привітав дітей із святом
Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, свято, яке не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Але воно особливе як для дітей, так і для їхніх батьків. Сьогодні тисячі хлопців та дівчат завітали до своєї школи. Деякі, щоб попрощатися на літо, а інші – назавжди, аби розпочати доросле та самостійне життя.
Традиційно привітати своїх підшефних із закінченням школи та побажати їм успіхів завітав очільник фіскальної служби Харківського регіону Микола Рибаков.
У спеціалізованому навчально-виховному комплексі ім. В.Г.Короленка для дітей з вадами зору учні живуть і навчаються, оточені турботою й увагою педагогів і персоналу. Випускники школи стали переможцями олімпіад та конкурсів, спортсменами, музикантами, співаками і просто гідними громадянами нашої країни. 
Керівник фіскальної служби побажав і тим, хто продовжує навчання, і випускникам, ніколи не здавати своїх позицій і завжди досягати найвищого рівня у будь-якій справі. А також активної життєвої позиції, підкорення нових вершин знань та гарного літнього відпочинку.

Відбулось засідання Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів ДПС України»

Ветерани ДФС Харківщини взяли участь в відеоселекторному засіданні Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів ДПС України». 
Начальник Головного управління ДФС у Харківській області Микола Рибаков привітав учасників заходу. Очільник регіонального відомства зазначив, що найважливіша складова успіху  – люди.
«Наші кадри завжди були й залишаються професіоналами своєї справи, які відповідально ставляться до виконання поставлених обов’язків. Саме досвід, знання та професіоналізм наших ветеранів стали фундаментом сьогоднішньої державної фіскальної служби. І теперішні успіхи служби теж ґрунтуються на міцній основі багаторічних напрацювань», - підкреслив Микола Рибаков.  
На засіданні підбили підсумки діяльності, обговорили плани роботи на майбутнє. Також, приділили увагу питанню пенсійного забезпечення.                                                                      
Увага! Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс»
Шановні платники податків Харківщини! Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що для двостороннього зв’язку з громадянами та суб’єктами господарювання використовується  інтерактивний Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс».
Завдяки цьому сервісу забезпечується приймання звернень щодо неправомірних дій або бездіяльності, можливих корупційних правопорушень у сфері службової діяльності працівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів.
Звертатись з цих питань можна  на електронну скриньку   Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script Також працює багатоканальний номер телефону 0 800 501 007 (напрямок «4»).
Не будьте байдужими!
Нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів почнуть діяти з 22 серпня 2019 року
Верховна Рада України відтермінувала до 22 серпня 2019 року введення в дію норм щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.
Такі зміни внесено Законом України від 16 травня 2019 року №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідно до цього Закону у пунктах 92 та 93 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, а також у пункті 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" цифри "180" замінено на "270".
Отже власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час для митного оформлення своїх автівок без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають у дію нові санкції. Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто.
Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. грн., понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн або конфіскація.
Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.
Олександр Власов: Протидія незаконному переміщенню товарів буде посилена за рахунок спільних операцій ДФС та EUBAM

Здійснення спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні та необхідність покращення інфраструктури для створення умов для ефективного функціонування контролюючих служб на кордоні – такі ключові питання обговорили сьогодні в.о. Голови ДФС Олександр Власов та Глава Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Славомір Піхор.
Під час зустрічі учасники обговорили розвиток митної інфраструктури, зокрема, реконструкцію автомобільних пунктів пропуску «Рені» та «Кучурган». Очільник ДФС розповів про проведені роботи з оснащення пунктів пропуску скануючими установками на західній ділянці кордону та наміри української сторони продовжувати покращення технічного забезпечення пунктів пропуску та створення безпечних умов на кордоні.
«ДФС докладає максимум зусиль для розвитку інфраструктури української митниці. Ми зацікавлені у створенні оптимальних умов для проходження суб’єктами ЗЕД митного контролю, спрощення митних процедур та налагодження дієвої взаємодії між українськими митниками та представниками митних органів країн-сусідів», – наголосив Олександр Власов.
Так, наприклад, відкриття наприкінці минулого року пункту пропуску «Паланка» (Молдова) дозволило посилити роботу митників двох країн щодо упередження незаконному переміщенню товарів. Крім того, це сприятиме реалізації транзитного потенціалу України та Молдови.
Пункт пропуску «Паланка» було відкрито за сприяння міжнародної допомоги ЄС та запровадження в ньому спільного контролю стало важливою подією. Це сучасний пункт пропуску, який оснащений новітнім обладнанням і має необхідну інфраструктуру для того, щоб всі митні процедури виконувалися максимально швидко, а громадяни перетинали кордон у комфортних умовах.
Учасники зустрічі також підкреслили важливий напрям співробітництва ДФС з EUBAM – проведення спільних операцій, ініційованих європейськими колегами.
«З вересня по грудень 2018 року ми провели спільну операцію «ORION» щодо протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Зокрема, в ході проведення операції за участю митниць ДФС виявлені непоодинокі факти незаконного переміщення стрілецької, легкої, холодної зброї, боєприпаси у кількості понад 2,5 тис шт.», – зазначив Олександр Власов.
Сторони також домовилися про підготовку та проведення спільної операції «SCORPION», завданням якої є боротьба з контрабандою цигарок та тютюнових виробів, у тому числі  ввезених для реалізації в магазинах безмитної торгівлі та які стали предметами контрабанди внаслідок використання механізму фіктивних продажів.  Ця операція буде проводитися спільно з молдовською та румунською сторонами при підтримці Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF) та Поліцейської служби Європейського союзу (EUROPOL).
Для розробки та узгодження спільних дій сторони домовились провести найближчим часом зустріч керівництва профільного департаменту ДФС та експертів EUBAM.
Цікавило Славоміра Піхора і питання щодо реформування ДФС. Коментуючи це питання, Олександр Власов запевнив, що ДФС та, зокрема, митниця функціонуватимуть у звичайному режимі, а ДФС і надалі залишиться надійним партнером Місії. 
У ДФС застосовуватимуть досвід експертів Всесвітньої митної організації зі стратегічного планування
Питання стратегічного планування у реформуванні митної сфери стали ключовими для обговорення фахівцями ДФС та експертами Всесвітньої митної організації під час семінару в Державній фіскальній службі.
За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, ознайомлення фахівців ДФС з досвідом та найкращими світовими практиками є особливо актуальним у процесі реформування ДФС та створення якісно нових митної та податкової служб.
«Максимальна електронізація та розвиток сервісної складової, які ми визначили серед основних завдань модернізації фіскальної служби, повністю відповідають тренду Всесвітньої митної організації щодо розбудови «розумних кордонів (SMART borders) для безперешкодної торгівлі, подорожей і транспортних перевезень», керівними принципами яких є безпека, вимірюваність, автоматизація, система управління ризиками та технологічність. І провідні практики зі стратегічного менеджменту, впровадження новітніх методів управління наразі дуже важливі для приведення діяльності митних органів України у відповідність до найкращих світових стандартів», - зазначив Олександр Власов.
За його словами, підтримка Всесвітній митній організації розвитку митної справи в Україні є надзвичайно важливою, і подібні семінари є гарною практикою для фахівців ДФС щодо стратегічного менеджменту.
Під час семінару учасники розглянули основні етапи процесу стратегічного планування та обговорили можливість застосування новітніх управлінських методів при розробці та впровадженні стратегій розбудови митної сфери.
Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС видано 451,6 тис. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів
Протягом січня-квітня 2019 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів при ДФС скористались 174,9 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 451,6 тис. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.
Найчастіше послугами центру, як і раніше, користуються фізичні особи – 115,4 тис. Вони отримали 232 тис. електронних ключів.
Також протягом січня-квітня 2019 року 59,5 тис. юридичних осіб  отримали 219,6 тис. кваліфікованих сертифікатів.
Нагадаємо, що у листопаді 2018 року ДФС запроваджено новий сервіс Повторного формування сертифікатів за електронним запитом, скористатися яким можуть клієнти  Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Кожен клієнт акредитованого центру має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк чинності до 2 років.
Таким чином клієнтам центру не потрібно витрачати свій час та особисто відвідувати центр для отримання сертифіката.
За вказаний період цим сервісом скористалися 44,2 тис. клієнтів, з яких 28,1 тис. – юридичних та 16,1 тис. – фізичних осіб. За електронними запитами сформовано 88,5 тис. сертифікатів.
Всього з початку діяльності Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС видано майже 7,6 млн. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.
До місцевих бюджетів Харківщини з початку року надійшло 572,8 млн. грн. плати за землю

Протягом січня-квітня 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Харківщини надійшло 572,8 мільйонів гривень плати за землю. Збільшення з аналогічним періодом минулого року на 105,7 млн.грн.
У фіскальній службі регіону проінформували, що вагому частку надходжень плати за землю (90,3 відсотків), сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 517,0 млн.грн. Досягнуто ріст збору до минулого року майже на 101,3 млн.грн.
Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів протягом чотирьох  місяців надійшло 55,8 млн.грн. Досягнуто зростання платежів до минулого року на 4,4 млн.грн.
У фіскальній службі регіону нагадують фізичним-особам платникам, що у відповідності до ст.286.5 ПКУ платникові надсилається (вручається) податкове повідомлення – рішення з нарахованою сумою земельного податку. Повідомлення мають бути вручені до 1 липня поточного року.
На підставі отриманого документа, фізична особа сплачує податок на землю протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

На Харківщині припинено діяльність мережі незаконних АЗС

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області під процесуальним керівництвом прокуратури області ліквідували мережу незаконних АЗС. 
В рамках проведення операції «Акциз – 2019» та розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 204 КК України було припинено діяльність 5 АЗС, через які у Харкові здійснювалася реалізація незаконно виготовленогобензину, дизельного пальногота скрапленого газу.
За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 9,5 тонн бензину, 6,3 тони дизельного пального та 10,9 тис. літрів скрапленого газу  загальною орієнтовною вартістю 631 тис. гривень.
Триває слідство.
Усі діючі РРО будуть включені до Реєстру
Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що  19 квітня 2019 року набрав чинності наказ Miнicтepcтвa фiнансiв України від 13.02.2019 №  64 «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярiв реєстраторiв розрахункових операцiй та реєстру центрів сервiсного обслуговування реєстраторiв розрахункових операцій» (далi – Наказ № 64).
Відповідно до прийнятого Наказу № 64 Державна фіскальна служба України  не пізніше двох мiсяцiв, наступних за місяцем набрання цим наказом чинності, формує реєстр екземплярiв РРО. До цього Реєстру РРО будуть включені всі екземпляри реєстраторiв розрахункових операцiй, якi зареєстрованi в органах ДФС i перебувають в експлуатації (крiм тих РРО, що зареєстровані для господарських одиниць чи суб’єктів господарювання iз мiсцезнаходженням на тимчасово окупованих територiях) або перебували в експлуатацii на дату набрання чинності цим наказом. При цьому кожному РРО буде присвоєно реєстрацiйний номер.
Якщо ж касові апарати, поставка яких була здійснена до набрання чинностi Наказом № 64 та строк служби яких не сплив, не були включені до Реєстру РРО, то виробники (постачальники) повинні надати заяву про таке включення протягом трьох місяців, наступних за місяцем набрання чинності Наказом № 64.
Якщо ж таку заяву до органу ДФС про реєстрацію РРО надає суб’єкт господарювання – користувач РРО, то до заяви додаються копії документів, які підтверджують факт купівлі або безоплатного отримання реєстратора у власність. А також іншого документа, що підтверджує право власності або користування, копії паспорта (формуляра) РРО та паспорта модему (у разі застосування зовнішнього модему). На пiдставi зазначених документів орган ДФС включає РРО до Реєстру РРО.
При цьому первинне наповнення реєстру центрів сервісного обслуговування (далі – Реєстр ЦСО) РРО інформацією про центр сервiсного обслуговування (далі – ЦСО) РРО здiйснюється на пiдставi заяв виробникiв (постачальникiв) протягом двох місяців після набрання чинності Наказом № 64.
Водночас ЦСО, який укладає договiр про технічне обслуговування та ремонт РРО, що вперше буде реєструватись в органах ДФС, на момент укладання такого договору має бути включений до Реєстру ЦСО.
До уваги громадян – власників транспортних засобів з іноземною реєстрацією!
Верховною Радою України внесені зміни до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», якими строк запровадження нових штрафних санкцій за порушення митних правил, пов’язаних з переміщенням транспортних засобів з іноземною реєстрацією, відтерміновано до 22.08.2019.
 Відповідно, Кабінетом Міністрів України продовжено дію Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України.
До органів фіскальної служби Харківщини надійшло 343 запити на інформацію
В Головному управлінні фіскальної служби області повідомили, що з початку року,  відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»  поштою, факсом, «електронкою», за телефоном та особисто від громадян надійшло 343 запити на інформацію.
Їх левова частка (63,8%) це -  запити від громадян. Більше третини - 34,7% - від юридичних осіб. Інші - органи виконавчої влади,  об’єднання громадян та засоби масової інформації.  Запити надходили переважно з м. Харкова та Харківської області, м. Києва, м. Одеса та м. Вінниця.
Найчастіше у харківських податківців запитували інформацію щодо сплати деяких податків та зборів, сум донарахованих податків та штрафних санкцій, проведення перевірок тощо. Цікавила  інформація і  про посадових осіб, які здійснюють керівництво органами ДФС. Надходили запити і щодо заборгованості зі сплати податків. 
У фіскальній службі відзначають, що відповіді заявникам надаються вчасно, без порушення термінів.
Фіскальна служба інформує: на Харківщині розпочалась операція «Урожай»
Головне управління ДФС у Харківській  області повідомляє, що відповідно до ст. 19¹ , ст. 165 Податкового кодексу України  з травня п.р. на Харківщині розпочалась операція «Урожай».
Метою організації зазначеної операції  є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками, проведення перевірки дотримання вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини,  виявлення не облікованих найманих працівників, проведення  інших заходів, спрямованих на детінізацію  відносин в аграрному секторі.
Особлива увага буде приділена залученню до декларування  та  повноті сплати  податків  громадянами, які є власниками  земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами  обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу.
Заходи в ході операції «Урожай» будуть проводитися за участю представників територіальних органів фіскальної служби,  Держгеокадастру, Держслужби з питань  праці, Держпродспоживслужби, правоохоронних та інших органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування. 
Сергій Верланов зустрівся з місією Європейського Департаменту МВФ
Поточний стан справ зі створення Державної податкової служби, першочергові кроки та стратегічні питання реформування у податковому напрямі обговорили Голова ДПС Сергій Верланов та представники місії Європейського Департаменту МВФ на чолі з головою Роном ван Роденом.
За словами Сергія Верланова, процес створення нової податкової служби йде активно та динамічно. Вже призначено очільника ДПС, новостворена Державна податкова служба отримала реєстрацію як юридична особа, затверджено граничну чисельність працівників апарату та територіальних органів податкової й митної служб. Водночас, було поінформовано про те, що створення митного відомства призупинено.
Наступними кроками стануть призначення працівників до новоутвореного органу (не менше 30 відсотків) та прийняття розпорядження Кабінетом Міністрів України про початок роботи нової служби.
Надалі весь функціонал у податковому напрямі перейде до ДПС, Державна фіскальна служба України забезпечуватиме функціонування у митному напрямі до здійснення заходів щодо утворення Держмитслужби.
Крім того, вже працює комісія з реорганізації Державної фіскальної служби України, яка повинна у тримісячний термін забезпечити здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією.
«До законодавчого врегулювання питання податкова міліція залишатиметься у складі податкової служби. Але у подальшому вона повинна бути відокремлена від ДПС, адже податкова служба має бути  спрямована на сервісне обслуговування платників та надання їм всебічної допомоги у виконанні зобов’язань зі сплати податків та зборів», - зазначив Сергій Верланов.
За словами Голови ДПС, стратегія розбудови податкової служби, яка була представлена Кабінету Міністрів України, містить три головні складові – це розвиток відносин з платниками податків, розвиток персоналу та забезпечення виконання завдань, визначених державою.
Серед основних принципів стратегії – демілітаризація служби та забезпечення сервісного підходу.
ДПС буде застосовувати у діяльності ризикоорієнтовані підходи та забезпечить відкритість узагальненої практики перевірок для того, щоб суб'єкти господарювання дізналися, що саме перебуває у зоні підвищеної уваги перевіряючих.
Він також повідомив про плани щодо збільшення кількості електронних сервісів, модернізації ІТ систем та платформ.
Поряд з впровадженням кращих світових практик у всі сфери діяльності податкової служби особливої уваги потребує збереження діалогу між платниками податків, бізнес-асоціаціями, забезпечення зворотного зв’язку.
«Наразі податковий сегмент діяльності ДФС відкритий для широкої громадськості. Збереження такого рівня прозорості є досить важливим для продовження діалогу між бізнес-асоціаціями, платниками податків та податковими органами у більш конструктивній формі. Основна ідея діалогу полягає у зміцненні довіри між податковою службою та платниками податків», - зазначив очільник ДПС.
Сергій Верланов також повідомив, що після затвердження плану заходів з реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику, в ДПС буде підготовлений відповідний план дій із зазначенням детальних заходів для досягнення цільових результатів. З метою забезпечення його ефективного виконання в ДПС буде створено офіс управління проектом перетворень.
У свою чергу представники місії Європейського Департаменту МВФ висловили готовність до подальшої активної співпраці у напрямі реформування податкової сфери. Сторони домовились про проведення наступної зустрічі найближчим часом для обговорення окремих аспектів реорганізації ДФС та створення Державної податкової служби, детального ознайомлення із заходами, визначеними планом розвитку податкового відомства.
На Харківщині власники авто преміум-класу сплатили 7,6 мільйонів гривень
У фіскальній службі області повідомили, що протягом січня-квітня 2019 року платники Харківського регіону  сплатили до місцевих бюджетів 7,6 млн.грн. транспортного податку.
Найбільш поширена марка авто, за яке сплачують податок - land Rover, Lexus, Porsche, Mersedes. А ось Bentley Bentayga та Ferrаri FF – нечасті гості на дорогах Харківщини.
Від  юридичних осіб надійшло 3,4 млн.грн., фізичні особи сплатили  4,2 млн. грн. за більш ніж 170 автомобілів.      
Відповідно до сум надходжень, найбільша кількість автовласників проживає у Київському та Шевченківському районах нашого міста. Серед районів області  - найбільше автовласників мешкає в Харківському та Дергачівському районах.
ГУ ДФС  у Харківській області нагадує, що відповідно до ст. 267 ПКУ, яка регулює сплату транспортного податку, об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Фізичними особами транспортний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Олександр Власов: Операція «Бастіон» забезпечить бюджету 2 млрд грн. щомісяця
Державна фіскальна служба України розпочинає операцію «Бастіон», яка дозволить перекрити канали незаконного переміщення товарів на митну територію України та припинити порушення законодавства у податковій та митній сферах. Про це під час прес-конференції в Одесі розповів в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
«Аналітика останніх місяців засвідчила відновлення низки схем, за рахунок яких бюджет втрачає значні суми надходжень, а бізнес працює в нерівних умовах. Саме тому сьогодні існує необхідність в організації дієвих заходів, спрямованих на контроль в режимі 24/7 постачання товарів в Україну від митного кордону до споживача. Операція «Бастіон» - це комплекс заходів, який забезпечить такий контроль», – наголосив Олександр Власов.
За його словами, спецоперація дозволить зменшити тіньову економіку, забезпечить повноту декларування та сплати податків. Крім того, це сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету та покращенню рівня міжнародної співпраці та міжнародного іміджу України.
«Наша головна мета – це наповнення державного бюджету України. Як свідчить аналіз, «Бастіон» дозволить збільшити додаткові податкові та митні надходження на рівні 2 млрд грн. щомісяця», – підкреслив очільник ДФС.
Завдяки посиленим заходам буде забезпечено рівні умови для всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності та підтримку вітчизняного виробника. Серед цілей спецоперації також створення прозорого кордону за рахунок відкритості процедур, швидкості та безпечності, зменшення людського фактору та діджиталізація процесів митного оформлення та адміністрування податків. До того ж це створить сприятливий інвестиційний клімат в Україні.
Триватиме операція з 3 червня по 31 грудня 2019 року на всій митній території України. Це – пункти пропуску через державний кордон України, митні пости, відділи (сектори) митного оформлення, місця доставки товарів, місця накопичення та реалізації товарів, ввезених на митну територію України з порушенням чинного законодавства тощо.
На центральному рівні буде створено оперативний штаб, до складу якого увійдуть посадові особи керівного складу підрозділів ДФС, на територіальному – 26 робочих груп у кожному регіоні України. Учасники здійснюватимуть якісний аналіз стану оперативної обстановки у зоні діяльності митниць ДФС, вчасне реагування та припинення механізмів і схем порушень фізичними та юридичними особами вимог податкового та митного законодавства, а також взаємодіятимуть з іншими правоохоронними органами.
«Ми працюватимемо у тісній взаємодії: митний, податковий напрями та податкова міліція. Всі наші підрозділи діятимуть на один результат: ліквідація схем та зменшення частки тіньової економіки. Алгоритм дій чіткий та зрозумілий: від аналізу баз даних та оперативної інформації до руйнування злочинних схем та оцінки цього результату», – зазначив Олександр Власов.
Як відзначив очліьник ДФС, «Бастіон» дозволить припинити формування «схемного податкового кредиту», використання товарів-«прикриття», що мають значно нижчу вартість та одночасно переміщуються з високоліквідними товарами, «піджаків», товарну контрабанду тощо.
Консультативна місія ЄС передала ДФС експрес-аналізатори наркотичних речовин
Експрес-аналізатори наркотичних речовин на загальну суму 85 тис. грн отримала ДФС в якості міжнародної технічної допомоги в рамках реалізації програми Консультативної місії Європейського Союзу  з реформування сектору цивільної безпеки України «Операційна підтримка в наданні стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки України (2018 – 2019 рр.)». Отримані аналізатори будуть направлені на 19 митниць.
Зазначена допомога спрямована на підтримку технічних можливостей підрозділів з протидії митним правопорушенням митниць ДФС у сфері протидії транскордонній злочинності, незаконному обігу наркотичних речовин та іншій протиправній діяльності на кордоні.
На сьогодні в ДФС значну увагу приділяють забезпеченню підрозділів з протидії митним правопорушенням митниць ДФС засобами ідентифікації наркотичних речовин, адже це важливий фактор протидії контрабанді наркотичних, психотропних речовин як в пунктах пропуску через кордон, так і вздовж «зеленої лінії».
Так, наприклад, сучасні експрес-аналізатори, які ДФС вперше отримала від Консультативної місії ЄС в 2017 році, надали митницям можливість більш ефективно визначати підозрілі речовини під час їх виявлення в пунктах пропуску через державний кордон України та в зонах митного контролю, ідентифікувати їх як наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори. Вже у 2017 з їх допомогою посадові особи Одеської митниці ДФС викрили  переміщення через митний кордон України 176,7 кг амфетаміну з приховуванням від митного контролю.

Ізюмське управління ГУ ДФС у Харківській області

 

Комментарии  

 
0 #1 kuqefizepaye 07.10.2019 08:03
http://mewkid.net/buy-xalanta/ - 18 Amoxil Causes Gallstones zox.czmw.izyum.info.rbj.yw http://mewkid.net/buy-xalanta/
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн

Сейчас на сайте:
Гостей - 26

 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»