Главная arrow Официально arrow ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
25.01.2018
Податковий календар на 25 січня 2018 року 
25 січня 2018 року, четвер, останній день подання декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію. 
Декларування-2018: Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня
З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року. 
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України. 
Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо. 
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. 
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати. 
До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму. 
Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок. 
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року. 
Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/ 
Уряд схвалив зміни до Податкового кодексу щодо Тимчасового реєстру заяв з повернення ПДВ
Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Податкового кодексу України, які врегульовують порядок відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, поданими до 1 лютого 2016 року, та по яким суми ПДВ станом на 1 січня 2017 року не були відшкодовані. 
Весь обсяг невідшкодованого ПДВ буде вноситися з урахуванням узгодження до Тимчасового реєстру, формуватися та повертатися платникам у хронологічному порядку надходження заяв. 
Основними умовами є відшкодування платникам сум з податку на додану вартість, щодо яких станом на 1 лютого 2017 року не закінчені процедури адміністративного або судового оскарження. При цьому враховується відображення узгодженої суми в Тимчасовому реєстрі на наступний день після отримання рішення за результатами закінчення процедури оскарження або рішення суду, що набрало законної сили. 
Станом на 1 січня 2018 року вірогідна до включення в Тимчасовий реєстр сума залишку невідшкодованого ПДВ, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, складала 4,7 млрд. грн.,  з цієї суми в оскарженні перебуває 4 млрд. грн. 
Як громадянину сплатити податок при продажу рухомого майна
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна визначено ст. 173 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). 
Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 Кодексу, тобто 5%. 
Для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування. 
Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта. 
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку). 
Як виняток, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда  протягом звітного (податкового) року доходи продавця від зазначених операцій  не оподатковуються . 
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. 
У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками 5% з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві. 
У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів,  такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладання договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна. 
Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою 18% . 
Слід зазначити, що платник податку до 1 травня року, що настає за звітним, зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) до органів державної податкової служби за місцем реєстрації. 
Згідно із п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок. 
Куди подавати декларацію про майновий стан і доходи громадянам – переселенцям
Згідно з ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Таким чином, платник податку, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати декларацію, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку, повинен подати Декларацію за податковою адресою (за місцем реєстрації). 
Пунктом 45.1 ст. 45 ПКУ встановлено, що податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. 
При цьому платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. 
У зв’язку з ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях функціональні обов’язки з обслуговування громадян-переселенців покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі. 
Нагадуємо, що процедуру та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та перелік необхідних для цього документів передбачено Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1382). 
Разом з цим, п.70.7 ст 70 ПКУ передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. 
Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР. 
Платник податку – переселенець, який вніс відомості про зміну місця проживання, відповідно до Закону № 1382, подає Декларацію до контролюючого органу за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.
Застосування податкової соціальної пільги в 2018 році
Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. 
Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн. 
Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4). 
 Зазначена норма передбачена пп. 169.4.1 ст. 169 Податкового Кодексу України. 
Змінено ставки акцизного податку на тютюнові вироби
Зростання акцизів відбуватиметься у декілька етапів. Максимальний розмір буде досягнуто в 2025 році. 
Так, відповідно до пп. 215.3.2 Податкового кодексу України, специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2401, 2402 10 00 00 і 2403 УКТ ВЭД, зростуть з 559,78 до 2601,91 грн. за 1 кілограм (нетто), а ставки акцизу на сигарети без фільтру, цигарки, а також сигарети з фільтром (коди 2402 20 90 10 і 2402 20 90 20 УКТ ЗЕД, відповідно) - з 445,56 до 2071,01 грн. за 1000 штук. 
Крім того, збільшується розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання по сплаті акцизного податку з тютюнових виробів - сигарет без фільтру, цигарок, а також сигарет з фільтром - з 596,05 до 2770,50 грн. (пп. 215.3.3 НКУ). 
Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що ставки, і розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання зростатимуть у декілька етапів. 
Так, в період з 01.01.2018 до 31.12.2018: 
- специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2401, 2402 10 00 00 і 2403 УКТ ВЭД, складуть 726,15 грн. за 1 кілограм (нетто); 
- специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2402 20 90 10 і 2402 20 90 20 УКТ ВЭД, - 577,98 грн. за 1000 штук; 
- мінімальне акцизне податкове зобов'язання по сплаті акцизного податку з тютюнових виробів - 773,20 гривень. 
Членам фермерських господарств про базу нарахування ЄСВ та сплату ЄСВ у 2018 році
базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (абзац перший пункту 2 частини першої ст.7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464)). 
У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абзац другий п.2 частини першої ст.7 Закону №2464). 
Слід зазначити, що після взяття на облік в органах доходів і зборів платниками ЄСВ, на членів фермерських господарств поширюються обов’язки, визначені, зокрема, п.1 частини другої ст.6 Закону №2464, щодо своєчасного та у повному обсязі нарахування, обчислення і сплати ЄСВ. 
Платники ЄСВ, зазначені, зокрема у п.5¹ частини першої ст.4 Закону №2464, зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абзац третій частини восьмої ст.9 Закону №2464). 
Такі платники можуть сплачувати ЄСВ у вигляді авансового платежу у розмірі, який самостійно визначили. При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. 
Зауважуємо, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина двадцята ст.9 Закону №2464), а за порушення законодавства про ЄСВ, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ передбачено фінансову відповідальність: 
- за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум (п.2 частини одинадцятої ст.25 Закону №2464); 
- згідно з частинами десятою та тринадцятою ст.25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день просрочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом №2464 починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня фактичної сплати (перерахування) включно. 
Здійснюєте реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту – застосування РРО обов’язкове!  
01.01.2017 набрав чинності Закон України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким внесено зміни до багатьох законодавчих актів України, і зокрема до законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). 
Вищевказаним законом було розширено коло платників податків, які зобов’язані застосовувати РРО. Дія Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) була поширена на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, шляхом внесення змін до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України та ст.9 Закону №265. 
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Постанова №231) затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО. 
Постанова №231 набрала чинності 07.05.2017. 
Отже, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані застосовувати РРО
Хто є платником рентної плати за воду у 2018 році?
Відповідно до внесених змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), починаючи з 2018 року п.255.1 ст.255 ПКУ передбачено, що обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів, без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів. 
Відповідно до ст.42 Водного кодексу України від 06.06.1995 №213/95-ВР зі змінами і доповненнями водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи. 
Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними. 
Первинні водокористувачі – користувачі, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води. 
Спеціальне водокористування передбачає закріплення водного об’єкта шляхом надання відповідного дозволу за плату, зареєстрованого у встановленому порядку конкретному суб’єкту для здійснення виробничої та іншої діяльності (ст.38 Закону України від 25.06.1991 №1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища» зі змінами) з метою отримання економічної вигоди від введення в господарський обіг обсягів використаної води із водного об’єкта. 
Отже, платниками рентної плати за спеціальне використання води є суб’єкти господарювання – первинні водокористувачі, господарська діяльність яких ґрунтується на заборі води з річок, озер та свердловин на підставі отриманих дозволів на спеціальне водокористування, у тому числі з метою отримання економічної вигоди від виробництва питної води, яке згідно зі ст.1 Закону України 10.01.2002 №2918-III «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» зі змінами передбачає використання води, що забрана із джерел питного водопостачання та/або доведення її якості до вимог на питну воду. 
Отримали подарунок за кордоном – подайте декларацію про доходи!
Згідно з п.п.14.1.55 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до доходу, отриманому з джерел за межами України, відносять будь-який дохід, отриманий резидентами, зокрема у вигляді подарунку. 
У разі, якщо джерело виплат доходів є іноземним, суму такого доходу включають до річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) – отримувача, який у такому випадку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ). Дохід оподатковується за ставкою 18%. 
Слід зазначити, що відповідно до абзацу першого п.п.170.11.2 п.170.11 ст.170 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Але це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано подарунок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка має бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України. 
Крім цього, такий дохід є об’єктом обкладення військовим збором (п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ). 

Розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків
Відповідно до ст.100 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу. 
Якщо до складу розстроченої (відстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентів береться сума за вирахуванням суми пені. 
Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов’язання. 
Розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу в межах процедури відновлення платоспроможності боржника здійснюються відповідно до законодавства з питань банкрутства. 
Підставою для розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов’язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків. 
Підставою для відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов’язань або податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків. 
Розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу (в тому числі окремо – суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення. 
Відстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із п.100.8 ст.100 ПКУ затверджує рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов’язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі. 
Земельні відносини: новації 2018 року для фізичних осіб
Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) внесено зміни, зокрема в частині плати за землю з фізичних осіб. 
Так, змінами внесеними до п.п.12.3.3 п.12.3 ст.12 ПКУ визначено, що копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них. 
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях та подають її в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику. 
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях. 
Отже, орган місцевого самоврядування у дисятиденний строк з дня затвердженої технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до контролюючого органу інформацію про нормативну грошову оцінку земель. 
Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінку земель. 
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель. 
Звертаємо увагу на те, що змінами, внесеними до п.281.2 ст.281 ПКУ, скасовані обмеження щодо застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичними особами. Так, з 01.01.2018 звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорії фізичних осіб, які визначені п.281.1 ст.281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм. 
Водночас, змінами, внесеними до ПКУ, уточнений порядок сплати фізичними особами земельного податку у разі неотримання у встановлені строки повідомлення-рішення. 
Щодо справляння орендної плати за земельні ділянки, то змінами, внесеними до п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПКУ, встановлено, що мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути менше розміру земельного податку: 
-   для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки; 
-   для земельних ділянок, нормативно грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області. 
Крім того, підрозділ 6 розділу ХХ ПКУ доповнено п.9, яким встановлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. Тобто, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0. 
Як у 2018 році звітувати підприємцям на загальній системі оподаткування з урахуванням змін в оподаткуванні
Об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між виручкою у грошовій та негрошовій формі і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого підприємця. 
З 01.01.2017 року при визначенні об'єкта оподаткування до доходу не включаються суми акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 
З 01.01.2017 р. до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, включаються не тільки суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом, а також: 
- суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності (крім ПДВ у платників податку на додану вартість та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); 
- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності; 
- одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю. 
З 01.01.2017 року до складу витрат не включаються: - витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; - документально не підтверджені витрати; - витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності. 
При цьому підприємці отримали право за власним бажанням включати до складу витрат, амортизаційні відрахування за витратами на придбання основних засобів та нематеріальних активів та витратами на самостійне виготовлення основних засобів. 
Разом з тим, не підлягають амортизації об'єкти житлової нерухомості та легкові і вантажні автомобілі. 
Ремонт, реконструкція, модернізація та інші поліпшення основних засобів, а також ліквідація основних засобів (у частині залишкової вартості) не підлягають амортизації, а повністю включаються до складу витрат звітного періоду. 
Розрахунок амортизації здійснюється із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів. 
Податкова декларація подається підприємцями на загальній системі оподаткування за календарний рік, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 
Наказом МФУ від 06.06.2017 №556 внесено зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. 
Наказ №556 року набирає чинності з 31 грудня 2017 року. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556). 
Зазначена норма передбачена ст. 177 Податкового кодексу України. 
На офіційному сайті ДФС України оприлюднено оновлений довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року), який використовується для заповнення форми 20-ОПП. 
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. 
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 до "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 
Довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року) розміщено на офіційному веб-порталі ДФС: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html. 
Оприлюднено новий довідник Типів об’єктів оподаткування
На офіційному сайті ДФС України оприлюднено оновлений довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року), який використовується для заповнення форми 20-ОПП. 
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. 
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 до "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 
Довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року) розміщено на офіційному веб-порталі ДФС: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html. 
Оновлено порядок подовження граничних строків подання звітності, заяв про перегляд рішень та заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань
5 грудня 2017 року набрав чинності наказ МФУ від 20.10.2017 № 861 "Про затвердження Порядку застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України", яким визначено механізм реалізації права платника податків на подовження граничних строків у встановлених ПКУ випадках. 
Наказом № 861 викладено в оновленій редакції Порядок застосування норм п. 102.6 – 102.7 ст. 102 Податкового кодексу України, що визначають перелік випадків, за яких граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань підлягають подовженню керівником контролюючого органу (його заступником або вповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, а також перелік осіб, на яких поширюється дія цих положень. 
Так, розділ І Порядку містить визначення термінів, які у ньому вживаються. 
У розділі II Порядку наведено встановлений п. 102.6 - 102.7 ст. 102 Кодексу перелік обставин, за яких граничні строки підлягають продовженню, та види їх документального підтвердження. 
За наявності таких обставин платник податку-фізична особа або посадова особа юридичної особи може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов'язань з письмовою заявою про продовження граничних строків. 
Заява подається у довільній формі, але у розділі III Порядку наведено обов'язкові вимоги щодо її змісту та порядку подання. До заяви додаються документи, які підтверджують настання відповідних обставин. 
Порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків викладено у розділі IV Порядку. 
Протягом строку продовження граничних строків подання податкової декларації до платника податку не застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 120 Податкового кодексу. 
Зазначені норми роз’яснені листом ДФС України від 18.12.2017 р. № 35248/7/99-99-15-02-01-17. 
Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2017 рік
Роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року. 
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.  
Тобто, за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року, роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги. 
Отже, під час нарахування заробітної плати за грудень 2017 року, для визначення правильності оподаткування роботодавцю необхідно здійснити перерахунок сум нарахованих доходів у вигляді заробітної плати, утриманого податку на доходи фізичних осіб та сум наданої податкової соціальної пільги за 2017 рік. 
При здійсненні такого перерахунку граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги у 2017 році становить 2240 грн. 
Результат річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податків у вигляді заробітної плати, а також сум наданої податкової соціальної пільги у 2017 році відображаються роботодавцем у Податковому розрахунку за ф. № 1 ДФ за ІV квартал 2017 року. 
Зазначена норма передбачена п.п. 169.4.2.а) та п.п. 169.4.4 ст. 169 Податкового кодексу України.
До уваги платників Оскільської об’єднаної територіальної громади!!!

З 03 січня 2018 року починають діяти нові рахунки  для зарахування надходжень до бюджету об’єднаної територіальної громади  (Оскіл, Капитолівка, Комарівка, Студенок).
Реквізити нових рахунків можна дізнатися в приміщенні Ізюмської ОДПІ за адресою: м.Ізюм, вул. Покровська, буд.32 або за телефоном 2-21-30. 

Увага! З 01 січня 2018 року змінено розмір мінімальної заробітної плати!
Відповідно до прийнятого Верховною Радою України 07 грудня 2017 року Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 року складатиме 3723 гривні, прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1762 гривні.
Звертаємо увагу, що згідно вимог п.293.1 статті 293 Податкового кодексу України:
для платників єдиного податку І групи ставки єдиного податку у 2018 році встановлюються у відсотках до прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня 2018 року в сумі 1762 гривні;
для платників єдиного податку ІІ групи ставки єдиного податку у 2018 році встановлюються у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня 2018 року в сумі 3723 гривні.

Що стосується ЄСВ, то мінімальний страховий внесок у 2018 році буде становити 819,06 гривень (22 відсотки від мінімальної заробітної плати 3723 грн.). 
Всі фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а також ті, які перебувають на загальній системі оподаткування та провадять незалежну професійну діяльність, у 2018 році сплачуватимуть ЄСВ у сумі не менш 819,06 гривень за місяць.
Звертаємо особливу увагу платників єдиного податку І групи, для яких розмір ЄСВ значно зросте та складе не менш 819,06 гривень за місяць!!!

У 2017 році до бюджету надійшло понад 15 млрд. грн. військового збору
За січень-грудень 2017 року до Державного бюджету України надійшло 15,1 млрд. грн. військового збору. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк. 
За його словами, надходження військового збору за минулий рік на 3,6 млрд. грн. перевищили відповідний показник 2016 року. 
«Найбільше військового збору сплачено платниками м. Києва – 2 млрд. 398 млн. грн., 859 млн. грн. надійшло до бюджету від платників Дніпропетровської області, 810 млн. грн. – Харківської області та 679 млн. грн. – Львівської області», - зазначив Павло Дроняк. 
Найбільші суми військового збору минулого року до бюджету надійшли у грудні – понад 1,7 млрд. грн., понад 1,3 млрд. грн. цього збору було сплачено у червні, липні, жовтні та листопаді 2017 року. 

У промисловому фільтрі, який пересилався поштою до Великобританії, працівники Київської митниці ДФС виявили приховані цигарки  
Працівники митного посту «Східний термінал» та Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС зафіксували спробу контрабандного переміщення через митний кордон України тютюнових виробів. 
У відділ митного оформлення митного поста "Східний термінал" Київської митниці ДФС громадянин України подав пакет товаросупровідних документів для вивезення повітряного фільтру за межі митної території України до Великобританії. 
Під час проведення перевірки фільтру на рентген-апараті митниками було виявлено, що  всередині ємкості наявні ознаки вкладення. Оскільки фільтр був завальцьований з обох боків металевими пластинами круглої форми, щоб отримати доступ до вкладення, їх довелося зняти. Після цього виявилося, що в порожнині фільтра знаходяться тютюнові вироби – 510 пачок цигарок «Rothmans». 
Це свідчить, що цигарки переміщувались через митний кордон України з використанням спеціально виготовленого сховища (тайника). 
Отже, громадянином вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю. 
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Тютюнові вироби та металева ємкість, в якій їх приховували, вилучено до винесення судом рішення у справі.
ДФС та Держприкордонслужба розробили механізми інформування про громадян, які перетинають митний кордон  
Станом на 15.01.2018 митницями ДФС було проадміністровано митних платежів по операціям з ввезення фізичними особами товарів на митну територію України на суму 4,2 млн. гривень (за аналогічний період 2017 року – 3,3 млн. гривень). 
За цей період було лише 2 випадки коли громадяни, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або в’їжджали в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, перетнули митний кордон України з товарами. 
Для забезпечення виконання нових норм Податкового кодексу, які набули чинності з 1 січня 2018 року, митниці мають бути забезпечені оперативною інформацією про перетин державного кордону громадянами в усіх пунктах пропуску через державний кордон. 
Обов’язок з надання інформації посадовими особами органів охорони державного кордону про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, встановлено статтею 374 Митного кодексу України. 
Водночас нормативне врегулювання переміщення товарів фізичними особами, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, Митним кодексом України не передбачено. 
Для законодавчого врегулювання виконання норм Податкового кодексу України необхідно найближчим часом внести відповідні зміни до Митного кодексу України. Наразі ДФС проведено нараду з Державною прикордонною службою України, де були розроблені механізми для оперативного вирішення ситуації. 
Так, було вирішено здійснювати обмін такою інформацією поетапно. 
Перший етап – перехідний період (до запровадження обміну інформацією в он-лайн режимі) запроваджується на місцевому рівні взаємодії, тобто здійснення відміток про інформацію в контрольних талонах. 
Другий етап – інформування щодо громадян, які перетинають митний кордон України в он-лайн режимі. 
Крім того, вирішено ДФС та ДПСУ доопрацювати власні програмні комплекси для забезпечення обміну інформацією в режимі он-лайн строком до 15 лютого 2018 року. 
Харківські митники упередили вивезення старовинної книги
Напередодні на митному посту «Харків-пасажирський» харківські митники виявили старовинну книгу «Сочинения Л.Н.Толстого. Часть восьмая. Война и мир», 1880 року видання. 
Під час митного контролю потягу сполученням «Кривий Ріг – Дніпро - Москва», пасажирка при усному декларуванні заявила, що заборонених або обмежених до переміщення предметів у неї має. Але під час огляду її речей в сумці без ознак приховування, була виявлена  старовинна книга 1880 року видання. 
Відносно правопорушниці складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. 
Харківська митниця ДФС нагадує, що предмети, які виготовлені до 1950 року, та твори друку, які видані до 1945 року, при переміщенні потребують подання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України або експертного висновку, виданого державними установами, закладами культури, іншими організаціями, уповноваженими на проведення державної експертизи культурних цінностей. 
На Харківщині триває семінарська кампанія
Конструктивно та цікаво пройшов семінар, організований Харківською обласною профспілкою працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг. У заході взяли участь фахівці Головного управління ДФС у Харківській області та Голова комітету з питань податкової політики Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області Ірина Таран. 
Серед питань, які викликають найбільший інтерес у представників бізнесу - адміністрування ПДВ, застосування РРО у 2018 році, сплата єдиного податку, нарахування та сплата ЄСВ, особливості справляння земельного податку.   
Податківці  також закцентували увагу присутніх, що з 1 січня розпочалася Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2017 році. Фахівці нагадали, які категорії громадян зобов’язані подавати декларацію та сплатити податок з доходів, та які мають право подати декларацію, щоб повернути з бюджету частину податку з доходів, скориставшись правом на податкову знижку. 
Співробітники Головного управління ДФС детально роз’яснили особливості адміністрування податків у поточному році та відповіли на численні запитання представників бізнес-спільноти. 
Щодо подання профспілковими організаціями податкової звітності
ГУ ДФС у Харківській області щодо подання профспілками податкової звітності нагадує про наступне: 
– професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок подають звіт про використання доходів (прибутків) лише у разі порушень вимог п.133.4 ст.133 Кодексу, тобто у разі використання доходів (прибутків) на фінансування видатків не передбачених їх установчими документами; 
– річна фінансова звітність подається разом із звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Тобто, у разі використання доходів (прибутків) на фінансування видатків, визначених установчими документами організації, фінансова звітність не подається; 
– нові підходи подання звітності професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок застосовувалися вперше за результатами звітування за 2016 рік. 
Отже, за 2017 рік у разі дотримання професійними спілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок вимог п.133.4 ст.133 Кодексу звіт про використання доходів (прибутків) та фінансова звітність до контролюючих органів не подається. 
Стоп корупції – протягом минулого року харківські податківці провели понад тисячу профілактичних заходів та більш 100 службових розслідувань
За 2017 рік управлінням внутрішньої безпеки територіальних органів фіскальної служби Харківської області проведено понад 1200 профілактичних заходів, що включають в себе роз’яснювальні бесіди, зустрічі в колективах та з кандидатами на зайняття вакантних посад. 
Крім того, проведено  120 службових перевірок, пов'язаних із службовою діяльністю підрозділів ДФС області, в тому числі 76 за зверненнями громадян і юридичних осіб. За результатами проведених службових перевірок та розслідувань,  інформація підтвердилася у 35 випадках, в тому числі 11 за зверненнями громадян та юридичних осіб. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 17 осіб, 5 з яких звільнено. 
Також на адресу правоохоронних органів направлено 64 матеріали для прийняття остаточного рішення та складено 5 адміністративних протоколів. 
Згідно рішення суду, 3 працівників (у тому числі колишніх) територіального органу ГУ ДФС у Харківській області притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. 
Стосовно посадових осіб територіальних органів та за фактами скоєння ними злочинів у сфері службової діяльності розпочато 24 кримінальних провадження, 15 особам оголошено повідомлення про підозру. Направлено 9 звернень до суду з обвинувальним актом та, за результатами розгляду, винесено 2 обвинувальних вироки. 
Застосування ставки ПДВ 7%
З 1 січня 2018 року ставка ПДВ 7% застосовується на операції з постачання та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні. 
До 01 січня 2018 року  за ставкою ПДВ 7% оподатковувались операції з постачання та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених до виробництва і застосування в Україні  та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України та операції з  постачання та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. 
До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%. 

Студентству Харківщини про кампанію декларування
Сьогодні фахівці Головного управління ДФС області поспілкувалися з молоддю на тему проведення кампанії декларування-2018. Так, ось податківці були приємно вражені і обізнаністю хлопців та дівчат в деяких питаннях податкового законодавства, і їх свідомою громадською позицією.  Студенти-старшокурсники  комп’ютерно – технологічного коледжу  НТУ ХПІ в недалекому майбутньому вже фахівці популярної  ІТ-галузі. Як справжні громадяни розуміють усю важливість і офіційного працевлаштування, і сплати податків, і відповідно декларування своїх доходів.  
Під час лекції податківці розповіли учням про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, яка розпочалась з 1 січня поточного року. Роз’яснили, які громадяни зобов’язані задекларувати доходи і сплатити податкові зобов'язання, та хто може скористатися правом на податкову знижку. Так, кінцевий термін подання декларації в цьому році - 30 квітня, а для отримання податкової знижки - 31 грудня. 
Молодь дізналася, що задекларувати свої доходи можна і в електронному вигляді. Для цього необхідно мати електронний ключ, комп’ютер та час. 
«Так приємно спілкуватися з молоддю. Вони такі відкриті, дуже цікаві, допитливі. А ще дуже «продвинуті», як то кажуть. І дуже люблять свою країну. Ми впевнені, що вони будуть справжніми громадянами!», - відзначають податківці. 
Харків’яни – найактивніші користувачі електронного кабінету платника
Харківський регіон на 1-му місці по використанню платниками сервісу «Електронний кабінет платника». В Головному управлінні фіскальної служби області відзначають, що станом на 01.01.2018, показник надання податкових декларацій, поданих за допомогою електронних сервісів ДФС платниками територіальних органів ГУ ДФС у Харківській області, сягнув 73,8 %.   
Звертаємо увагу, що за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресою https://cabinet.sfs.gov.ua, існує можливість подання наступних документів в електронному вигляді: 
- декларації про майновий стан i доходи, в тому числі громадянами та особами, які провадять незалежну професійну діяльність; 
- для отримання Інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – у формі Запиту про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. 
В цих випадках робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) – ключа, згенерованого як для фізичної особи. 
 На Харківщині триває роз’яснювальна кампанія від фіскальної служби  
Початок року. Нові зміни в податковому законодавстві. Фахівці Головного управління фіскальної служби області продовжують ознайомлювати підприємців з основними законодавчими аспектами. Черговий роз’яснювальний захід відбувся в Консалтинговому центрі при Харківському міському центрі зайнятості. 
Категорія слухачів – майбутні бізнесмени. Тож для них найактуальніша інформація з основ ведення підприємницької діяльності. Серед них і порядок застосування спрощеної системи оподаткування, алгоритм її відкриття та особливості ведення, розміри ставок єдиного податку та терміни його сплати, правильність заповнення звітів та порядок їх надання до податкових інспекцій. 
У зв’язку з тим, що наразі триває кампанія декларування доходів, яка розпочалася 1 січня, податківці вручили присутнім інформаційні листівки та запросили до податкових інспекцій для подання декларації про майновий стан та доходи. 
З 22 січня 2018 року діють нові бюджетні рахунки
Відповідно до Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та наказу Державної казначейської служби України від 12.01.2018 №10 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» змінено реквізити окремих рахунків. 
Нові рахунки вводяться в дію з 22.01.2018. 
Інформацію про оновлені рахунки можливо отримати на офіційному субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за допомогою електронного банера «Бюджетні рахунки» та/або за посиланням:  http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ 
Резидентам, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання
Відповідно до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження Декларації зобов’язаний перевірити: 
1) достовірність визначених у Декларації доходів; 
2) обґрунтованість застосування ставок ПДФО, військового збору; 
3) правильність визначення податкових зобов’язань та повноту їх сплати. 
Якщо порушень не виявлено, контролюючий орган видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Довідка), що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. 
Форма такої Довідки та Порядок оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №568, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.07.2017 за №839/30707. 
Так, відповідно до Порядку Довідка видається безоплатно на підставі: 
¨ заяви платника податків про видачу Довідки за встановленою формою, наведеною у додатку до цього Порядку (далі – Заява); 
¨ податкової Декларації. 
Заява та Декларація подаються платником ПДФО (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку. 
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний пункт ПКУ, яким передбачено видачу контролюючим органом Довідки, та зазначенням найменування підприємства (установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником податків. 
Заяву про видачу Довідки за вибором платника ПДФО може бути подано засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 
Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку: 
● платникам ПДФО, які звернулися відповідно до п.179.12 ст.179 розділу IV ПКУ, – протягом десяти календарних днів з дати отримання Заяви; 
● платникам ПДФО – резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п.179.3 ст.179 розділу IV ПКУ, – протягом тридцяти календарних днів після надходження податкової Декларації та сплати належної суми податку. 
У разі неподання платником ПДФО Декларації та/або за наявності невиконаних зобов’язань зі сплати ПДФО, військового збору (для платників ПДФО – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання) контролюючий орган надає заявнику протягом десяти календарних днів вмотивовану відповідь щодо відмови в наданні Довідки. 
Довідка видається у паперовій та/або електронній формах. Довідку у паперовій формі отримує безпосередньо платник податків (уповноважений представник) за місцем податкового обліку. 
Довідка в електронній формі видається з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 
Для фізичних осіб – платників ПДФО – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, Довідка дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі за наявності документа, що посвідчує особу. 
Яка форма Договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується з 01.01.2018?
ДФС України стосовно добровільної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) надала наступне роз’яснення. 
Так, порядок укладання Договору про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Договір) врегульовано ст.10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами (далі – Закон №2464) та розділом V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція). 
Частиною п’ятою ст.10 Закону №2464 визначено, що Договором може бути передбачена одноразова сплата особою ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). 
Згідно із внесеними Законом України від 03.10.2017 №2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон №2148) змінами до Закону №2464 з 01.01.2018 сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення Договору, помножений на коефіцієнт 2. 
В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму ЄСВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої на дату укладення Договору. 
У разі бажання особи сплатити ЄСВ за попередні періоди і отримання від неї заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Заява) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції, після перевірки викладених у заяві відомостей органами доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за формою, наведеною у додатку 5 до Інструкції (п.п.1 п.2 розділу V Інструкції). 
До приведення Інструкції (яка є підзаконним нормативно-правовим актом) у відповідність до норм Закону №2464, існуватиме певна суперечність норм Інструкції нормам Закону №2464 в частині обчислення сум ЄСВ, які необхідно сплатити відповідно до такого Договору. 
Слід зазначити, що у разі суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу. 
Отже, до приведення Інструкції у відповідність до Закону №2464, органи доходів і зборів повинні використовувати форму Договору, наведену в додатку 5 до Інструкції, та обов’язково повідомляти платника про те, що у п.3.3 Договору сума ЄСВ, що підлягає сплаті за попередній період відповідно до укладеного Договору, зазначається з урахуванням положень частини п’ятої ст.10 Закону №2464, які набули чинності з 01.01.2018. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами за місцем податкової адреси
З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами, які протягом 2017 року отримували оподатковувані податком на доходи фізичних осіб доходи, за місцем своєї податкової адреси. 
За вибором платника податку податкова декларація про майновий стан і доходи подається в один із таких способів: 
- особисто або уповноваженою на це особою; 
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 
У разі надсилання податкової декларації поштою, таке відправлення повинно здійснюватись не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. 
При поданні декларації в електронній формі, таке подання здійснюється не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 
Податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним. 
Для громадян, які мають право на податкову знижку граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня 2018 (включно). 
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556). 
Зазначена норма передбачена п. 49.5, п.п. 49.18.4 ст. 49, п.п. 166.1.2 ст. 166, п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України. 
Відокремлені підрозділи, які не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами касову книгу не ведуть
Установи/підприємства відображають у касовій книзі усі надходження і видачу готівки у національній валюті. 
Кожна/кожне установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів). 
Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу. 
Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи - підприємці касової книги не ведуть. 
Отже, якщо відокремлені підрозділи готівкові розрахунки здійснюють з використанням РРО або РК та ведуть КОРО і не приймають (видають) готівку за касовими ордерами, то застосовування касової книги не передбачено. 
Зазначена норма передбачена п. 39 Постанови Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні". 
Коли громадянам необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи за отриманою нецільовою благодійною допомогою
Не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2017 році така неоподатковувана сума становила 2240 грн). 
При цьому підприємство зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності за формою 1ДФ. 
У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2017 році така сума становила 2240 грн). 
Тобто, якщо у 2017 році загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищувала 2240 грн., то необхідно подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми. 
Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2017 році - 2240 грн.) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним. 
Наказом МФУ від 06.06.2017 № 556 внесено зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які набирають чинності з 31 грудня 2017 року. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за оновленою формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556). 
Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49 та п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу України. 
Як у 2018 році звітувати підприємцям на загальній системі оподаткування з урахуванням змін в оподаткуванні
Об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між виручкою у грошовій та негрошовій формі і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого підприємця. 
З 01.01.2017 року при визначенні об'єкта оподаткування до доходу не включаються суми акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. 
З 01.01.2017 р. до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, включаються не тільки суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом, а також: 
- суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності (крім ПДВ у платників податку на додану вартість та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); 
- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності; 
- одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю. 
З 01.01.2017 року до складу витрат не включаються: - витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; - документально не підтверджені витрати; - витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності. 
При цьому підприємці отримали право за власним бажанням включати до складу витрат, амортизаційні відрахування за витратами на придбання основних засобів та нематеріальних активів та витратами на самостійне виготовлення основних засобів. 
Разом з тим, не підлягають амортизації об'єкти житлової нерухомості та легкові і вантажні автомобілі. 
Ремонт, реконструкція, модернізація та інші поліпшення основних засобів, а також ліквідація основних засобів (у частині залишкової вартості) не підлягають амортизації, а повністю включаються до складу витрат звітного періоду. 
Розрахунок амортизації здійснюється із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів. 
Податкова декларація подається підприємцями на загальній системі оподаткування за календарний рік, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 
Наказом МФУ від 06.06.2017 №556 внесено зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. 
Наказ №556 року набирає чинності з 31 грудня 2017 року. 
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556). 
Зазначена норма передбачена ст. 177 Податкового кодексу України. 
Оприлюднено новий довідник Типів об’єктів оподаткування
На офіційному сайті ДФС України оприлюднено оновлений довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року), який використовується для заповнення форми 20-ОПП. 
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. 
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 до "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. 
Довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року) розміщено на офіційному веб-порталі ДФС: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html. 
Оновлено порядок подовження граничних строків подання звітності, заяв про перегляд рішень та заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань
5 грудня 2017 року набрав чинності наказ МФУ від 20.10.2017 № 861 "Про затвердження Порядку застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України", яким визначено механізм реалізації права платника податків на подовження граничних строків у встановлених ПКУ випадках. 
Наказом № 861 викладено в оновленій редакції Порядок застосування норм п. 102.6 – 102.7 ст. 102 Податкового кодексу України, що визначають перелік випадків, за яких граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань підлягають подовженню керівником контролюючого органу (його заступником або вповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, а також перелік осіб, на яких поширюється дія цих положень. 
Так, розділ І Порядку містить визначення термінів, які у ньому вживаються. 
У розділі II Порядку наведено встановлений п. 102.6 - 102.7 ст. 102 Кодексу перелік обставин, за яких граничні строки підлягають продовженню, та види їх документального підтвердження. 
За наявності таких обставин платник податку-фізична особа або посадова особа юридичної особи може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов'язань з письмовою заявою про продовження граничних строків. 
Заява подається у довільній формі, але у розділі III Порядку наведено обов'язкові вимоги щодо її змісту та порядку подання. До заяви додаються документи, які підтверджують настання відповідних обставин. 
Порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків викладено у розділі IV Порядку. 
Протягом строку продовження граничних строків подання податкової декларації до платника податку не застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 120 Податкового кодексу. 
Зазначені норми роз’яснені листом ДФС України від 18.12.2017 р. № 35248/7/99-99-15-02-01-17. 
Фіскальна служба Харківщини не припиняє роботу з легалізації праці
На цьому наголосив заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін під час засідання круглого столу. 
Головною темою заходу, ініціаторами якого виступив Харківський обласний центр зайнятості, стала взаємодія в частині легалізації робочих місць та доходів, зайнятості населення  та підсумки цієї роботи за 2017 рік. 
Учасники –  ГУ ДФС у Харкіській області, Департамент соціального захисту населення ХОДА, управління з питань праці ГУ Держпраці, Головне управління ПФУ, Об’єднання профспілок, Нацслужба посередництва і примирення. 
Присутні ділилися досвідом, інформували про проведену роботу протягом минулого року та обговорювали спільну стратегію дій. Заступник начальника фіскальної служби Артур Праскурін розповів про заходи, які проводились фахівцями  в напрямку протидії трудовим відносинам. Це і роз’яснювальна робота з керівниками  підприємств, участь у спеціальних комісіях, під час яких заслуховують працедавців та керівників, контрольно-перевірочні заходи, які допомагають виводити на чисту воду порушників трудового законодавства. Податківець відзначив, що таким заходам передує дуже серйозна аналітична робота. Звітність, об’яви щодо вакансій в ЗМІ тощо. Усього, відзначив Артур Праскурін, протягом 2017 року було легалізовано понад 900 найманих робітників. До бюджету додатково надійшло близько 900 тисяч гривень. 
Посадовець відзначив, що робота в даному напрямку триває та наголосив на важливості співпраці з іншими службами. 
Платники єдиного податку з 01.01.2018 не сплачують авансові внески при виплаті дивідендів 
Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон №2245) внесено зміни до п.п.57.11.2 п.57.11 ст.57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а саме: починаючи з 01.01.2018 платники єдиного податку звільняються від обов’яку нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів. 
Так, обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за визначеною п.136.1 ст.136 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами зі сплати податку на прибуток, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку на прибуток  іншої, ніж встановлено п.136.1 ст.136 ПКУ. 
Про розстрочення податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням
З урахуванням внесених до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) з 01.01.2018 платники за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), мають право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу (кредиту та/або відсотків), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання. 
Для розстрочення такої суми податкового зобов’язання платник ПДФО разом із податковою декларацією про майновий стан і доходи подає до контролюючого органу заяву у довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання. (п.п. «д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ). 


ІЗЮМСЬКА ОДПІ 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Фотогалереи изюмчан


Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»