Главная arrow Официально arrow ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
22.11.2017
З 15 листопада 2017 року діє новий Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами
З 15 листопада 2017 року вступив в дію новий Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. № 557. Договори про визнання електронних документів, укладені до 15 листопада 2017 року, залишаються дійсними (до закінчення дії сертифікатів чи зміни керівників/припинення реєстрації), - звертають увагу платників податків в ГУ ДФС у Харківській області.

Отож, платники податків, котрі користуються електронним звітуванням, повинні врахувати, що з 15 листопада введено нові форми електронних документів.
Зокрема, відповідно до вказаного наказу Міністерств фінансів України вводяться такі нові форми :
1. Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів (код форми F/J1392001).
2. Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (код форми F/J1391103).
3. Заява про припинення дії договору про визнання електронних документів (код форми F/J1391401).
4. Повідомлення про припинення дії договору про визнання електронних документів (код форми F/J1491401).
Ознайомитися з новими формами електронних  документів можна на єдиному веб-порталі ДФС України в розділі «Електронна звітність» в підрозділах «Платникам податків про електронну звітність ( Інформаційно-аналітичне забезпечення)Реєстр форм електронних документів за посиланням (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/) де розміщені оновлені Реєстри форм електронних документів.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Реєстр поділений на 2 частини: декларації та перелік сервісних запитів. Форми електронних документів за наказом № 557 знаходяться в Реєстрі форм електронних документів (перелік сервісних запитів).
Як оподатковується ПДВ продаж українських сувенірів
Операції з продажу вхідних квитків, сувенірів, а також надання послуг із фотографування  підпадають під обкладення ПДВ.
Слід зазначити, що п.п. 197.3.1 ПКУ звільняє від обкладення ПДВ операції  зі створення, постачання, просування, реставрації та розповсюдження національно-культурних продуктів в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Таким чином деякі з перерахованих вище операцій могли б потрапити під зазначену пільгу.
Та оскільки на сьогодні Кабмін України не затвердив відповідного порядку, який би дозволяв звільняти такі операції від обкладення ПДВ, то їх слід оподатковувати за загальними правилами.
Детальніше у листі ДФС України від  20.10.2017 р. № 2321/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Cплата єсв у витратах підприємця
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 ПКУ(далі – Кодекс). Згідно з п. 177.2 ст. 177 Кодексу об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця. Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ст. 177 Кодексу.
До зазначених витрат, зокрема, належать суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичноі особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця (пп. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Кодексу).
Відповідно до п. 2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N 435, із змінами та доповненнями (далі - Порядок N 435), фізична особа - підприємець, без використання праці найманих працівників, формує та подає звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.
Абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями, визначено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік на підставі даних річної податкової декларації, до 10 лютого наступного року.
Тобто, фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, тому суму сплаченого єдиного внеску за звітний рік відносять до складу витрат наступного року.
При продажу через мережу Інтернет необхідно використовувати РРО
у разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар (послугу), і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем, суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити покупцеві видачу розрахункового документа встановленої форми (чек із РРО).
Розрахунковий документ установленої форми може бути наданий споживачеві як безпосередньо продавцем (за допомогою кур'єрської служби (поштової служби), котра може бути як сторонньою організацією, так і структурною одиницею інтернет-магазину), так і сторонньою організацією (кур'єром, поштовою службою тощо) у разі наявності в неї відповідних правовідносин із продавцем товару (надавачем послуги).
Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет-сторінки, лише обирає товар або послугу, то у випадку використання під час реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов'язкові реквізити, у т.ч. назва та код суб'єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо. А це, своєю чергою, надає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та за потреби звернутися для обміну.
Крім того, під час замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють із покупцем (замовником) наявність товару, його кількість і з'ясовують форму й час оплати.
Зважаючи на викладене, суб'єкти господарювання під час продажу товарів (надання послуг) через мережу Інтернет повинні застосовувати РРО на загальних підставах і видавати покупцеві розрахунковий документ установленої форми.
Такі суб'єкти господарювання реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення інтернет-магазинів, а в разі доставки власною кур'єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
Разом з цим РРО не застосовується у випадку надання послуг через мережу Інтернет за умови оплати за такі послуги за допомогою платіжних систем і відсутності місця здійснення розрахунків (наприклад, реалізація комп'ютерної програми, доставка й установка якої здійснюється через мережу Інтернет).
Відповідна позиція  викладена  ДФС України в  індивідуальній податковій консультації   від 14.09.2017 р. № 1961/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Щодо повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів
Харківська митниця ДФС інформує, що 26 вересня 2017 року в бюлетені «Офіційний вісник України» № 75 було опубліковано Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 № 643, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2017 року за № 976/30844 (далі - Порядок). Зазначений наказ набрав чинності з дня опублікування.
 Порядком визначено послідовність та порядок виконання дій посадовими особами митниць Державної фіскальної служби при поверненні суб’єктам господарювання та/або фізичним особам коштів авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів, контроль за справлянням яких здійснюється митницями ДФС.
Про визначення доходу платника єдиного податку
Про визначення об’єктом оподаткування єдиним податком суми перевищення між оціночною вартістю корпоративних прав або основних засобів, що вносяться до статутного капіталу іншого підприємства, та балансовою вартістю цих прав або основних засобів.
Підпунктом 14.1.90 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поняття корпоративних прав тлумачиться як права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочність на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Визначення доходу (об’єкта оподаткування) платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу: доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Дохід обліковується згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Єдиний податок при розірванні договору та поверненні коштів
Фізична особа – підприємець, платник єдиного податку має вести облік отриманих доходів відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року за № 578 (зі змінами та доповненнями) використовуючи відповідну Книгу обліку. При цьому облік отриманих доходів виконується за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (окремо зазначаються кош­ти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та отримані готівкою а також у вигляді безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). До складу доходу не включаються суми коштів у вигляді авансу чи передоплати якщо вони повертаються покупцю товару (робіт, послуг). Аналогічно, такі суми не включаються до складу доходу, якщо вони були раніше перераховані платником єдиного податку  та внаслідок розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів відбулося їх фактичне повернення. Також якщо кошти надійшли внаслідок повернення товару (пп. 5 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України).  Дані книги обліку доходів (обліку доходів і витрат) використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, форма якої затверджена вищезазначеним наказом. Відповідно, якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається у періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи - платника єдиного податку та не підлягають відображенню у податковій декларації.  Якщо повернення таких сум відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа - платник єдиного податку зобов»язана включити їх до складу доходу у звітному періоді, в якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, в якому відбувається їх повернення.
Отримали пробачення боргу – задекларуйте додаткове благо
Щорічно, впродовж 4-х місяців, починаючи з 1 січня, фіскальна служба проводить деклараційну кампанію. В зазначений термін визначені Податковим кодексом України категорії громадян зобов‘язані подати декларацію про суми отриманих доходів. Одним із видів доходів які підлягають обов‘язковому декларуванню є дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (п.п. «д» п.п. 164.2.17  ПКУ). Мова йде про основні суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. При цьому сума такого боргу має становити не менше 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 01 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн а в 2017 році – 1600 грн). Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.
Слід пам‘ятати, що кредитор має поінформувати платника податку – боржника про прийняття рішення щодо списання чи пробачення існуючого боргу. Якщо ж кредитор письмово не повідомив платника про прийняте рішення, то відповідальність щодо нарахування та своєчасної сплати сум податку з доходів фізичних осіб покладається на кредитора. Згідно з п. 167.1 Податкового Кодексу ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування.
Оскільки даний вид доходу підлягає оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, то відповідно до п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового Кодексу України одночасно є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка збору становить 1,5 відс. об'єкта оподаткування.
Тож якщо банківські чи інші фінансові установи провели процедуру анулювання ( списання, пробачення) вам основної суми боргу, яка в 2016 році перевищувала 689 грн. то слід негайно подати декларацію та сплатити всі належні суми податків. Якщо ж таке списання відбулося в 2017 році і сума боргу становила не менше 1600 грн., у вас буде час подати декларацію в період з 1 січня по 30 квітня 2018 року включно.
Зверніть увагу, що сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника, тобто не оподатковується, тож і не декларується.
Правильне використання РРО
Існуюче законодавство, зокрема, п. 296.10 ст. 296 Податкового Кодексу України, встановлює право для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп не застосовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обраного виду діяльності, за умови, що обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 1 000 000 гривень. Тож чимала кількість суб‘єктів господарювання використовує зазначену норму і здійснює продаж товарів без застосування РРО. Разом з тим, слід пам‘ятати, що існує ряд винятків, коли суб‘єкт господарювання зобов‘язаний використовувати РРО незалежно від обсягу доходу. Зокрема, коли здійснюється реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. В такому випадку використання РРО є необхідністю. А ще слід пам‘ятати, що у випадку коли на господарському об’єкті підприємця – одночасно реалізуються як товари, продаж яких має здійснюватись із обов’язковим застосування РРО, так і будь-які інші товари, то реєстратор розрахункових операцій, належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим, повинен застосовуватись при продажу всіх наявних на такому об’єкті товарів.
Якщо помилково виписали ще одну податкову накладну
Якщо формуючи податковий кредит платник податку на додану вартість припустився помилки, то законодавством передбачено механізм її виправлення. Для прикладу, у випадку помилкового складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з п. 192.1  Податкового кодексу України скласти розрахунок коригування. Такий розрахунок коригування також підлягає обов‘язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Але дану операцію має провести покупець (отримувач) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації. Що стосується відображення показників за звітний період у декларації, то платник зазначає дані, які мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку. Тож у випадку виправлення таких помилок,  обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в другій податковій накладній, не відображаються в декларації.
Для торговців вживаними побутовими товарами
Останнім часом збільшилася кількість суб‘єктів господарювання, яка здійснює торгівлю вживаними товарами. При цьому, як правило, такі суб‘єкти перебувають на спрощеній системі оподаткування. Не рідко серед асортименту можна зустріти як одяг, так і побутову техніку та музичні інструменти. 
Зокрема, пунктом 296.10 ст. 296 Податкового Кодексу України  встановлено право для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп не застосовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від обраного виду діяльності, за умови, що обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 1 000 000 гривень. Проте норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (п. 6 ст. 9  Закону України від 6.06.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями)). Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 року № 231. У даному Переліку зазначаються коди УКТ ЗЕД товарів а не  види економічної діяльності суб‘єктів господарювання. Якщо у суб‘єкта господарювання виникають питання чи відносить товар до технічно складних побутових товарів, слід звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), або ж Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Тож акцентуємо увагу суб‘єктів господарювання, що  винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено. А тому, здійснюючи торгівлю вживаними товарами, які зазначені в Переліку груп технічно складних побутових товарів і які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, слід використовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій.
Чи всі неприбуткові організації зберегли свій статус неприбутковості?
Згідно з оновленими нормами Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, яка одночасно має відповідати певним вимогам. Насамперед така установа має бути зареєстрована саме як неприбуткова. Така установа не має права розподіляти отримані доходи серед засновників та її членів (за виключенням фінансування видатків визначених пп.133.4.2 Податкового кодексу України). А ще така установа у випадку припинення діяльності, в результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення, зобов‘язана  передати активи іншій неприбутковій установі або ж зарахувати їх до доходу бюджету. Не менш важливим фактором є перебування такої установи в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, який формується контролюючим органом. Тож якщо ваша установа, організація чи підприємство відповідає всім перерахованим вимогам – то ви залишилися в категорії юридичних осіб зі статусом неприбутковості.
Додатково повідомляємо, що станом на 1 січня 2017 року на обліку у фіскальних органах Вінниччини перебувало 8324 неприбуткових установ, підприємств та організацій. На кінець 2017 року прогнозована кількість таких підприємств очікується в межах 7 тисяч.
Фізична особа на загальній системі оподаткування повинна зберігати на торговій точці книги обліку доходів і витрат
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні торгівельної діяльності зобов’язані здійснювати розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.
При цьому, фізичні особи – підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів:
- книги обліку доходів та витрат;
- книги обліку розрахункових операцій;
- виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- ліцензії;
- свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);
- трудових угод з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).
Відповідно до п. 177.10 ст. 177 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
При цьому, фізичні особи – підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського та послуг» із змінами та доповненнями.
Статтею 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» із змінами та доповненнями визначено види діяльності, що підлягають ліцензуванню.
Амортизаційні відрахування у господарській діяльності у фізичних осіб – підприємців
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП) від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, встановлено ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Об’єктом оподаткування у таких ФОП є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п.177.2 ст.177 ПКУ).
Відповідно до норм п.п.177.4.6 п.177.4 ст.177 ПКУ, які набули чинності з 01.01.2017, ФОП на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають: витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів; витрати на самостійне виготовлення основних засобів.
Не підлягають амортизації основні засоби подвійного призначення, а саме:
-               земельні ділянки;
-               об’єкти житлової нерухомості;
-               легкові та вантажні автомобілі.
Згідно із п.п.177.4.9 п.177.4 ст.177 ПКУ амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, самостійно установленого фізичною особою, але не менше мінімально допустимого строку корисного використання об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, які встановлено вищевказаним підпунктом.
Дія п.п.177.4.9 п.177.4 ст.177 ПКУ поширюється виключно на об’єкти основних засобів та нематеріальних активів, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджені документально.
Отже, ФОП на загальній системі оподаткування, починаючи з 01.01.2017, має право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням його господарської діяльності, амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 основних засобів та нематеріальних активів або самостійно виготовлених основних засобів, при наявності підтверджуючих на здійснення таких витрат документів (крім основних засобів подвійного призначення, визначених п.п.177.4.6 п.177.4 ст.177 ПКУ).
Фізична особа працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу: нарахування ЄСВ
Основне місце роботи – місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу (п.12 частини першої ст.1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464)).
Пунктом 1 частини першої ст.7 Закону №2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон №108) та іншими нормативно-правовими актами та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно з частиною п’ятою ст.8 Закону №2464 ЄСВ для роботодавців, встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст.7 Закону №2464 бази нарахування ЄСВ.
У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.
Отже, заробітна плата (дохід), що нараховується (виплачується) роботодавцем застрахованій особі, яка працює на умовах неповного робочого часу за основним місцем роботи, є базою нарахування ЄСВ. При цьому, якщо її розмір не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.
Строки сплати транспортного податку
Відповідно до п.п.267.7.1 п.267.7 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Транспортний податок сплачується у строки, встановлені п.п.267.8.1 п.267.8 ст.267 ПКУ, а саме:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Військовий збір для учасників АТО 
Відповідно до п.16¹ розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції (далі – АТО) (абзац другий п.п.1.7 п.16¹ розділу ХХ ПКУ).
Порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в АТО з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України. Вищевказаний порядок затверджено постановою Кабінета Міністрів України від 30.12.2015 №1161 (набула чинності 12.01.2016).
Нарахування пені, якщо платником податків самостійно виявлено помилки у податковій звітності
відповідно до п.129.9 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст.50 ПКУ пеня, передбачена ст.129 ПКУ, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.
При нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, розпочинається нарахування пені (п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ).
Згідно із п.129.4 ст.129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
У день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань нарахування пені закінчується (п.п.129.3.1 п.129.3 ст.129 ПКУ).
 Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, але не здійснила таку реєстрацію, несе відповідальність на рівні зареєстрованого платника ПДВ
Під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Для здійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн., повинна подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ.
Отже, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо їх загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, необхідно подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ і зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.
Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, але не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Зазначена норма визначена п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 та п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексу України.
Для проведення перевірки на очищення влади обов’язково додається в паперовій формі декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №563 органи Державної фіскальної служби України перевіряють достовірність задекларованих відомостей щодо наявності та вартості майна (майнових прав) доходам, набутим за час перебування особи на певних посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Згідно положень пункту 2 частини 5 статті 5 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 №1682-VII перевірці підлягають відомості, зазначені особою, стосовно якої проводиться перевірка, у «Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» за формою згідно Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно вимогам п.19 Постанови КМУ від 16.10.2014 №563 засвідчена в установленому порядку копія такої Декларації за минулий рік повинна додаватися до Запиту про проведення перевірки. Він надсилається до головних управлінь в областях разом із копіями інших документів особи, стосовно якої проводиться перевірка.
Проте, на практиці мають місце випадки, коли «Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» до запиту на проведення перевірки не додається. Ініціатори перевірки пояснюють це тим, що Закон України від 07.04.2011 №3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції», яким встановлена форма такої Декларації, втратив чинність 01.09.2016 у зв’язку з початком роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII.
При цьому не враховується, що без наявності «Декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» за минулий рік перевірка на очищення влади не може бути проведена.
З огляду на зазначене, для проведення перевірки згідно положень пункту 2 частини 5 статті 5 Закону України «Про очищення влади» необхідно надсилати до ГУ ДФС у Запорізькій області (пр.Соборний, б.166, м.Запоріжжя, 69107) належним чином оформлені відповідні документи з дотриманням усіх вимог ст.5 Закону.
Мирослав Продан: Без касових апаратів ми ніколи не переможемо контрабанду
Фахівці ДФС розробили модель портативного пристрою, який сумісний з ноутбуком, смартфоном чи іншим гаджетом та може використовуватися в якості реєстратора розрахункових операцій. Достатньо буде лише встановити програми та мати підключення до Інтернету. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».
«Пристрій коштуватиме близько 700 гривень та не потребуватиме додаткового обслуговування. Один раз придбав – і всі твої операції автоматично потрапляють до нашого єдиного реєстру операцій», – зазначив Мирослав Продан.
Очільник ДФС також підкреслив, що Урядом розглядається й ідея придбання касових апаратів за рахунок сплачених податків, що автоматично знімає питання фінансового навантаження. Тобто держава фактично дарує підприємцю апарат, вартість якого потім компенсується з податків, які він сплачує.
Він наголосив, що реєстратори розрахункових операцій – це єдиний механізм з наведення ладу в системі державних фінансів.
«Без касових апаратів ми ніколи не переможемо контрабанду, оскільки роздрібні мережі не зможуть безконтрольно її використовувати та готівкою розраховуватися з контрабандистами. Доки в Україні можна продати цей товар за готівку без контролю, доти й стоятиме питання контрабанди. Якщо ніхто не купуватиме цей товар без супутніх документів, не буде й попиту», – зазначив Мирослав Продан.
ДФС: Роботу СМКОР удосконалено
Державна фіскальна служба постійно працює над вдосконаленням СМКОР. Так, 17 листопада 2017 року набули чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (наказ Міністерства фінансів України №926).
Відповідно до змін запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2 відс. та градація рівня ризикового товару в залежності від податкового навантаження.
Під градацією рівня ризикового товару мається на увазі, що в залежності від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто, при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.
Наприклад, якщо у платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару повинен бути не більше 75 відс., для платника податків з податковим навантаження 0,01 такий допустимий рівень становить не більше 40 відсотків. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику, і як результат – реєстрація якої може бути зупинена відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Наказом також передбачено зупинку реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більше ніж у два рази та/або зміну номенклатури товарів/послуг.
Такі зміни значно зменшать кількість зупинених податкових накладних сумлінним платникам податків та унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.
Загалом, з початку роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних  в Єдиному реєстрі податкових накладних станом на 20 листопада зареєстровано майже 94,9 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 557,6 млрд. грн.
За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд. грн.  Це становить 0,54 % до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.
Станом на 20 листопада 2017 року комісією ДФС за результатами розгляду повідомлень з підтвердженням реальності проведених операцій по зупиненим податковим накладним вже прийнято рішення по 203,4 тис. документів.
Так, позитивні рішення винесено по понад 164 тис. податкових накладних, відмовлено у реєстрації – 39,4 тис.
Мирослав Продан: Ми готові до впровадженні нових проектів на українсько-білоруському кордоні
Позитивний досвід співпраці України та Білорусі у митному напрямі має стати стимулом до впровадження нових проектів. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з Головою Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сеньком.
«Враховуючи результативність проведених проектів у митній сфері, ми готові до нових спільних ідей та ініціатив за участі наших міжнародних колег. На сьогодні ДФС має фінансовий ресурс, бажання та можливості до впровадження нових спільних програм, навіть найамбіційніших», – наголосив Мирослав Продан.
Прикладом успішної співпраці він, зокрема, назвав проекти у митній сфері Твіннінг та ПРІНЕКС. Зокрема, завдяки останньому між українськими та білоруськими митними органами започатковано обмін попередньою інформацією про товари та вантажні транспортні засоби.
Продовженням проекту ПРІНЕКС став і спільний проект щодо створення автоматизованої системи інтелектуального відеоконтролю на автодорожньому пункті пропуску «Нова Гута-Нові Яриловичі» на українсько-білоруському кордоні.
«Реалізація цього проекту дозволить нам розширити легальну торгівлю між двома країнами, транскордонне співробітництво та загальну безпеку на спільному кордоні. Більше того, це підвищить ефективність роботи і українських, і білоруських митників при виявленні контрабанди товарів», – підкреслив Мирослав Продан.
Враховуючи важливість проекту для обох держав, сторони підписали зміни до регламенту взаємодії інформаційних систем, якими передбачено впровадження обміну інформацією про легкові транспортні засоби, які переміщуються через українсько-білоруський кордон у пункті пропуску «Нова Гута-Нові Яриловичі».
Загалом сьогоднішня зустріч керівників митних органів України та Білорусі відзначилася низкою підписаних документів, які спрямовані на підвищення міжнародного співробітництва.
Так, між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Республіки Білорусь підписано Меморандум з питань взаємодії на час проведення в Білорусі Європейських ігор 2019 року та Меморандум про співробітництво у сфері підготовки кадрів.
Відповідно до першого Меморандуму, заплановано здійснення низки заходів, спрямованих на створення комфортних умов для перетин українсько-білоруського кордону на час проведення ігор.
Другий Меморандум передбачає довготривале міжвідомче співробітництво у питаннях підготовки кадрів. Співпраця здійснюватиметься за трьома напрямами – підвищення рівня професійної підготовки митників, співробітництво у сфері ІТ-технологій  та кінологічне забезпечення.
Мирослав Продан: З початку року в частині інформаційного обміну з Республікою Білорусь опрацьовано 71 пакет документів
У процесі реформування Державна фіскальна служба України впроваджує у свою роботу найкращі світові практики за підтримки партнерів з податкових та митних адміністрацій інших держав та міжнародних експертів. У цьому напрямі досвід білоруських колег, їх напрацювання та ініціативи є корисними для української фіскальної служби. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з Міністром з податків та зборів Республіки Білорусь Сергієм Наливайком сьогодні, 20 листопада, у м. Мінськ.
Очільник ДФС, зокрема, відзначив співпрацю податкових органів України та Білорусі в сфері обміну податковою інформацією. Так, з початку 2017 року в частині інформаційного обміну було опрацьовано 71 пакет документів. Взаємні запити переважно стосувалися правильного визначення об’єкта оподаткування по відношенню до фізичних осіб, фактів надання позики, умов  передачі грошових коштів, розміру отриманого доходу та перерахованого до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Учасники зустрічі обговорили можливості актуалізації механізмів обміну податковою інформацією з урахуванням реалій сьогодення.
Харківські митники виявили у валізі незадекларовані мільйони
У пункті пропуску “Харків-пасажирський” харківські митники виявили 2,5 мільйона російських рублів.
Під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків - Москва» в ході усного декларування одна з пасажирок, громадянка РФ, заявила, що переміщує через митний кордон України лише особисті речі та 720 тисяч рублів. Однак, при проведенні огляду її багажу у валізі без ознак приховування було виявлено 2,5 мільйона російських рублів, які не були заявлені у встановленому порядку.
Відносно правопорушниці складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.
Слід нагадати, що чинне законодавство України передбачає обов’язкове письмове декларування готівки, яка в сумі перевищує еквівалент 10 тисяч євро.
Мирослав Продан: Рішуча налаштованість фіскальної служби України та підтримка європейських колег – результат успішності проекту Твіннінг
Підсумки проекту Твінніг, який за останній період став найуспішнішим проектом міжнародної технічної допомоги в процесі реформування та розвитку митних органів України, підбивалися в ДФС сьогодні, 16 листопада, на заключній конференції за участі всіх учасників проекту – керівництва Державної фіскальної служби України та митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви.
В.о. Голови Мирослав Продан, зокрема, відзначив важливість проекту для української митниці  та подякував за підтримку представникам Європейської комісії.
«Проект не міг би бути реалізований без підтримки з боку Європейської Комісії, яка повірила у рішучість та здатність митних органів України реформуватися відповідно до європейських стандартів. Під час всього періоду реалізації проекту ми відчували плече Представництва ЄС в Україні. Така допомога та підтримка в непростий для України час має особливе значення та вагу», – наголосив Мирослав Продан.
У рамках проекту українською стороною було виконано низку завдань. Так, почала розвиватися та удосконалюватися нормативно-правова база з імплементації європейських стандартів у митній сфері, були значно спрощені та пришвидшені митні процедури. До того у напрямі протидії корупції у митних органах почали втілюватися найкращі європейські практики.
«Ми вдячні за участь у реалізації цього проекту нашим партнерам з митних адміністрацій Німеччини, Польщі та Литви, які відповідально та наполегливо працювали в рамках всіх 3-х компонентів проекту. Завдяки цій співпраці ми маємо низку конкретних досягнень та результатів», – зазначив Мирослав Продан.
Зокрема, за підтримки експертів проекту розроблені та внесені до Верховної Ради України законопроекти про Уповноваженого економічного оператора та про приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS), впровадження яких чекає і український бізнес, і держава.
Запроваджено обмін інформацією між ДФС та Державною прикордонною службою України про фізичних осіб та транспортні засоби, які перетинають митний кордон України. Така взаємодія інформаційних систем двох служб, що започатковано вперше, дозволяє усунути дублювання у внесенні інформації до баз даних ДПСУ та ДФС.
Постійно зростає кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдиного вікна», який з 1 серпня 2016 року діє на всіх українських митницях. Наразі ДФС вживає усіх заходів для його якнайширшого застосування.
У рамках проекту значна увага приділялася і спрощенню процедур митного оформлення на пунктах пропуску. Так, на українсько-білоруському кордоні у пункті пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» завершується експеримент щодо спрощеного порядку оформлення осіб та транспортних засобів. Цей порядок також планується поширити й на інші пункти пропуску.
А в міжнародному автомобільному пункті пропуску “Ягодин - Дорохуськ” на українсько-польському кордоні з ІІ кварталу 2018 року має вже запрацювати «Інтелектуальна система керування рухом автомобілів». Наразі здійснюються необхідні заходи щодо її впровадження. Система дозволить максимально автоматизувати контрольні процедури та створити єдиний механізм контролю під час перетину кордону, особливо в частині дотримання часових нормативів.
За словами очільника ДФС, всі ці та інші системні кроки спрямовані, перш за все, на розвиток та модернізацію Державної фіскальної служби України, а, відповідно, і для створення сприятливих умов для розвитку бізнесу в Україні та залученню інвестицій.
Як сплачуються податки із заробітної плати – вивчали майбутні ІТ-шники
В Харківському комп`ютерно – технологічному коледжі сьогодні незвичайна лекція – у ролі викладачів співробітники фіскальної служби. Як відзначають фахівці підрозділу комунікацій, проводячи такі пізнавальні лекції, вони, перш за все, формують податкову культуру. Та й дивляться з перспективою на майбутнє. Адже сьогодні студенти – завтра успішні бізнесмени. А особливо з дуже популярною та сучасною освітою в сфері IT – технологій. 
Тому теми для лекцій вони підбирають з урахуванням майбутніх потреб учнів коледжу. Розповідають молоді багато корисних речей – як в Україні можна зареєструвати свій бізнес, які документи для цього потрібні та як їх заповнювати, в який термін реєструють підприємницьку діяльність  тощо.
Особливу увагу сьогодні приділили темі розрахунку податків при виплаті заробітної плати. Питання дуже актуальне і потребує роз’яснення, ще зі школьної лави. Ми повинні навчати наших дітей піклуватися про своє майбутнє, відповідально ставитися до своїх  обов’язків, як громадянина.  

На Харківщині власники авто преміум-класу сплатили понад 20 мільйонів гривень

Як повідомили у фіскальній службі Харківської області, зазначену суму транспортного податку сплачено за більш ніж 800 автомобілів.
Відповідно до сум надходжень, найбільша кількість автовласників проживає у Київському та Шевченківському районах нашого міста. Серед районів області  - найбільше автовласників мешкає в Харківському районі.
Також у податковому відомстві повідомляють і про цікаві деталі. Наприклад, найпоширенішою маркою серед власників VIP-авто є Mercedes. А ось мешканці райцентрів та селищ Харківщини надають перевагу марці BMW.
В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що ставка податку в 2017 році не змінилась. Вона встановлена у розмірі 25000 гривень на рік. Транспортний податок сплачується: фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Чи включається в дохід єдинника отриманий аванс
Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що до складу доходу, визначеного ст.292 ПКУ, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцеві товару (робіт, послуг) – платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцеві товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом – заявою про повернення коштів (пп. 5 п. 292.11 ПКУ).
Якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцеві за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається в періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи – платника єдиного податку першої – третьої груп та не підлягають відображенню в податковій декларації.
У разі якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцеві за товари (роботи, послуги) відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа – платник єдиного податку першої – третьої груп повинна включити таку суму коштів до складу доходу у звітному періоді, у якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, у якому відбувається їх повернення.
Відповідне роз’яснення надано ДФС України в індивідуальній податковій консультації від 08.11.2017р. №2551/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК
Харківщина : Легалізація ЗП – результати перевірочних заходів
Проведення роз’яснювальної роботи у вигляді співбесід з керівниками підприємств, які нараховують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної,  має системний характер і такий підхід є досить ефективним. Але якщо співбесіди не дають позитивного результату – фіскальною службою вживаються контрольно-перевірочні заходи.
Як повідомили в Головному управлінні ДФС області, за 10 місяців 2017 року в ході проведених заходів по області виявлено 677 найманих осіб, які були залучені до діяльності суб`єктами господарювання без оформлення трудових відносин. В результататі до бюджету додатково надійшло 625,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.
З метою виявлення підприємств, які нараховують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, було проведено перевірки ряду підприємств будівельної галузі. Як результат,  будівельними підприємствами в ході перевірок офіційно працевлаштовано близько 80 найманих працівників.
Інформацію щодо виявлених порушень направлено до Головного управління Держпраці у Харківській області для вжиття заходів реагування в межах повноважень.
Крім того, податківці звертають увагу на правопорушення, яке затосовують у своїй діяльності недоброчесні роботодавці. Це стосується    влаштування робітника на, так би мовити,  «стажування».
Нагадуємо, що закон не містить такого поняття, як «стажування». А це означає, що кожен роботодавець зобов’язаний у перший же день офіційно працевлаштувати працівника, тобто укласти трудовий договір, видати відповідний наказ і повідомити про органи ДФС за місцем реєстрації.
До Критеріїв оцінки ступеня ризиків при реєстрації податкової накладної внесено зміни
Ізюмська ОДПІ інформує про зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 .
Зокрема, викладено в новій редакції вимоги щодо інформації, яку  платник податку має право подати до ДФС за встановленою формою, терміну її розгляду та порядку врахування такої інформації автоматично системою Моніторингу стосовно окремих категорій платників.
Крім того, викладено в новій редакції положення про діяльність Комісії ДФС щодо податкової  інформації. У разі якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до цих Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації
Також Критерії доповнено нормою щодо вимог до розрахунку коригування у разі, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг – стосовно зміни цифр кодів ( товарів згідно з УКТ ЗЕД та послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг ).
 Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків затверджено Наказом Мінфіну України від 09.11.2017 № 926, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.11.2017 р. за № 1382/31250.
Харківщина на другому місці серед регіонів по кількості підприємців – платників єдиного податку
Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби, за кількістю підприємців - платників єдиного податку наша область займає 2 місце по Україні після м.Києва.
Кількість таких підприємців стає дедалі більше, і на сьогоднішній день становить 91 тисячу (66,1% загальної кількості ФОП).
 В порівнянні з початком року їх кількість зросла на  7 тисяч  осіб. Не дивлячись на ситуативне закриття ФОПів, яке спостерігалось на початку року,  на теперішній час можна констатувати – підприємництво на Харківщині розвивається.
 Відповідно зросли і надходження єдиного податку.  За 10 місяців ц.р. вони склали 1млрд.139 млн.грн. і збільшилися в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 357,6 млн. грн. Темп росту -145,8%.
І як результат – знов 2 місце. У цьому випадку - по надходженнях єдиного податку.
В ГУ ДФС області повідомили, найчисленнішою групою платників єдиного податку  є  друга - 43 тисячі або 47,3% від загального числа платників спрощеної системи оподаткування. Ними сплачено до бюджету 206 млн.грн. єдиного податку.
Платників третьої групи налічується понад 33 тис осіб (36,3%), ними сплачено понад 908 млн. грн.
 Першу групу обрали 15 тис. платників (16,4%), від них надійшло 24 млн. грн. єдиного податку.
Харківські митники завадили вивозу стародруку
Напередодні на митному посту «Плетенівка» харківські митники виявили старовинну книгу «Отечественная война и русское общество 1812-1912» 1911 року видання.
Під час митного контролю один з громадян, який рухався у напрямку з України до Росії в пішому порядку, при усному декларуванні заявив про відсутність предметів, які підлягають обов’язковому декларуванню. Але під час огляду його валізи серед особистих речей було виявлено старовинну книгу часів царської Росії,  яку він не задекларував.
Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.
Харківська митниця ДФС нагадує, що предмети, які виготовлені до 1950 року, та твори друку, які видані до 1945 року, при переміщенні потребують подання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України або експертного висновку, виданого державними установами, закладами культури, іншими організаціями, уповноваженими на проведення державної експертизи культурних цінностей.
Начальник ГУ ДФС Харківщини Микола Рибаков провів зустріч з членами УСПП 
Представники Української спілки промисловців та підприємців були запрошені до фіскальної служби. Мета – обговорення нагальних питань, які є у промисловців Слобожанщини. Майже усі представники бізнесу працюють з іноземними партнерами. Підіймались питання, які потребують не тільки розуміння з боку фіскальної служби, але й вирішення їх на законодавчому рівні. Зокрема, точилася дискусія навколо здійснення зовнішньо – економічної діяльності, у тому числі повернення валютної виручки.
Зі свого боку керівник податкового відомства регіону окреслив етапи реформування фіскальної служби, розповів про впровадження ДФС електронних сервісів для зручності в обслуговуванні своїх платників. Розповів  про необхідність своєчасного наповнення місцевого бюджету і наскільки гостро стоїть питання легалізації реальної заробітної платні. Серед учасників зустрічі були керівники підприємств, які нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі 10-15 тисяч гривень. Були й такі, що не виплачують і середньостатистичну ЗП.
Микола Рибаков закликав до розуміння необхідності працювати у законодавчому полі. Той хто не сплачує податки – фактично знаходиться у нерівних конкурентних умовах, маючи переваги перед сумлінними платниками.
Незадекларовані мільйони у валізі
Під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків - Москва» в ході усного декларування одна з пасажирів, громадянка РФ, заявила, що переміщує через митний кордон України  лише особисті речі та 720 тисяч рублів. Однак, при проведенні огляду її багажу у валізі без ознак приховування було виявлено 2,5 мільйони російських рублів, які вона не заявила у встановленому порядку.
Відносно правопорушниці складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.
Слід нагадати, що чинне законодавство України передбачає обов’язкове письмове декларування готівки, яка в сумі перевищує еквівалент 10 тисяч євро.
Керівник фіскальної служби Харківщини Микола Рибаков узяв участь у засіданні правління Громадської ради
Присутні обговорили роботу комітетів, а очільник служби розповів про головні пріоритети роботи податківців. Озвучив Микола Рибаков і досягнення фіскальної служби регіону із наповнення Державного та Місцевого бюджетів. Звернули увагу  і на проблеми. Зокрема, одна з них – виплата роботодавцями Харківщини заробітної плати в конвертах
Микола Рибаков закликав представників Громадської ради приєднатися до роз’яснювальної кампанії, яку наразі проводить фіскальна служба,  щодо легалізації праці.
«Ми усі бажаємо  жити у розвиненому  та стабільному суспільстві. Тож і умови повинні бути однакові для усіх – рівні, конкурентні, і розуміння того, що багато залежить від тебе», - відзначив податківець.
Під час засідання усі голови комітетів мали змогу задати питання начальнику податкової служби, розповісти про результати роботи, окреслити плани на майбутній рік.
Веселі «Харківські сувеніри»
3 кг «травички» вчора ввечері виявили харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка».
В ході митного контролю автівки, яка рухалась в напрямку Росії, службовий собака Харківської митниці ДФС Арчі спрацював  на сумку у багажному відділенні, яку віз у якості передачі власник автомобіля. 
При подальшому огляді в  сумці серед ласощів було виявлено чотири коробки з під печива «Харківський сувенір», наповнені наркотичною речовиною.
Відносно правопорушника складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Як можна повідомити фіскальному органу про прийнятого працівника
Відповідно до Порядку повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більш ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Безповоротна фінансова допомога: відображення у доході ФОП на загальній системі оподаткування
Згідно з п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) безповоротна фінансова допомога – це:
- сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
- сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
- сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
- основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначено ст. 177 ПКУ.
Об’єктом оподаткування фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).
Відповідно до п. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи фізичних осіб у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.
Оподаткування доходів платників податку – фізичних осіб регулюються розділом ІV ПКУ, відповідно до п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа – резидент, яка отримує доходи, зокрема, з джерел їх походження в Україні.
Суми безповоротної фінансової допомоги, наданої фізичній особі, включаються до складу оподатковуваного доходу як дохід у вигляді додаткового блага, що визначено п. п. «г» п. п. 164.2.17 п 164.2 ст. 164 ПКУ.
Оскільки у даному випадку надана безповоротна фінансова допомога не є результатом від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, що проводиться у порядку та за правилами, передбаченими законодавством для такої категорії осіб, то така сума допомоги оподатковується за нормами, встановленими ПКУ для оподаткування доходів фізичних осіб як додаткове благо.
Крім того, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Пунктом 163.1 ст. 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого серед іншого включається дохід, отриманий платником податку у вигляді додаткового блага (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ).
Таким чином, сума отриманої безповоротної фінансової допомоги включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку – фізичної особи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5 %.
Порядок митного контролю і митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності
Митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, та ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, здійснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених Митним кодексом та іншими законами України.
Водночас органи ДФС сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.
Право інтелектуальної власності – це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об’єкт права інтелектуальної власності.
До основних об’єктів права інтелектуальної власності, зокрема, належать літературні та художні твори, комп’ютерні програми, наукові відкриття, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, раціоналізаторські пропозиції, сорти рослин, породи тварин, комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів і послуг), географічні зазначення, комерційні таємниці тощо.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, на підставі заяв правовласників
Якщо орган ДФС на підставі даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону, виявляє ознаки порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред’явлених до митного контролю та митного оформлення, їх митне оформлення призупиняється, а товари підлягають розміщенню на складі цього органу.
Заходи, пов’язані з призупиненням митного оформлення, застосовуються органами ДФС щодо товарів, які ввозяться на митну територію України для вільного обігу або вивозяться для вільного обігу за межі митної території України, за винятком особистих речей громадян, товарів, які містять об’єкти права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону, та які переміщуються через митний кордон України для власного використання громадянами і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності, сумарна вартість та/або вага яких не перевищує обмежень, встановлених частиною першою статті 374 Митного кодексу України та припасів.
За підсумками роботи в даному напрямку Тернопільською митницею ДФС відповідно до даних митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності у жовтні 2017 року здійснено 4 призупинення митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, а протягом 10 місяців 2017 року – 58 призупинень митного оформлення зазначених товарів. Зокрема, стосовно зображувальних та комбінованих знаків для товарів і послуг «JOHN DEERE», «HARLEY-DAVIDSON», «Schneider Electric», «WIKA», «Gates», «Cisco», Kaeser, FAG, INA, MAHLE, SAMSUNG, а також промислових зразків окремих товарів (захисних рукавичок, паличок для шашлику, зубочисток тощо).
Митне оформлення даних товарів завершено відповідно до листів правовласників «Про надання згоди на поновлення митного оформлення», згідно з п.11 статті 399 Митного кодексу України.

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Фотогалереи изюмчан


Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»