Главная arrow Официально arrow ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
26.10.2017
Сервіс ДФС України «Пульс» – на захисті інтересів платників

Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).
Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Інформація приймається цілодобово.


При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.
Про результати розгляду Інформації Заявники повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.
Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної Інформації та повідомлень про наявність на офіційному веб-порталі/субсайтах ДФС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів чи систем; відомості що надходить до ІДД ДФС електронною поштою щодо мінімізації сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску.
До уваги «спрощенців»-підприємців ІІ й ІІІ груп! Дохід перевищив мільйон гривень - застосовуй РРО

Відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України, платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 000 000 грн., обов’язково повинні застосовувати РРО. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Таким чином, починаючи з 01.10.2017, такі платники єдиного податку (фізичні особи-підприємці) зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
Довідково: за результатами проведеного аналізу Департаментом аудиту ДФС України встановлено, що у Харківській області за І півріччя 2017 року обсяг доходу більше 1 000 000 грн. перевищили 1 879 платників єдиного податку III групи (фізичні особи-підприємці).

На контролі – питання сплати акцизного податку
І знову на черговій зустрічі з бізнесом Ізюмщини мова йшла про збільшення надходжень з акцизного податку до місцевого бюджету. Цього разу до діалогу з місцевими підприємцями приєднались в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Катеринська Л.Б. та начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Харківській області Уваров С.В., які основну увагу приділили питанням легалізації ринку підакцизних товарів на Ізюмщині та дотримання вимог податкового законодавства, насамперед, проведення факту продажу товарів через реєстратори розрахункових операцій. 
Такі зустрічі вже стали традиційними, і їх мета – чесний та відкритий діалог з представниками бізнесу, для того, щоб знати проблеми підприємців, а головне – стимулювати їх до доброчесності у роботі. 
Вкотре, очільник Ізюмської ОДПІ Галина Тимофієва наголосила, що надходження від сплати акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів спрямовуються на розвиток міста, і від того, наскільки чесно ми будемо це робити, і буде залежати добробут нашої громади. А також зазначила, що представники фіскальної служби відкриті до діалогу з бізнесом, розуміють їхні проблеми, але вимог законодавства повинні дотримуватись всі.
Під час засідання було обговорено заходи щодо збільшення надходжень акцизного податку до бюджетів міста Ізюма та Ізюмського району. В ході конструктивного діалогу обидві сторони дійшли порозуміння. 
Хто несе відповідальність якщо порушено строки зарахування податків і зборів до бюджетів?
Статтею 55 Закону України від 07 грудня 2000 року N 2121-III “Про банки і банківську діяльність” відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.
Відповідно до ст. 1066 - 1068 Цивільного кодексу України за договором банківського рахунка банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком. Банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами. Банк не має права визначати та контролювати напрями використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд. Банк зобов'язаний зарахувати грошові кошти, що надійшли на рахунок клієнта, в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не встановлений договором банківського рахунка або законом, та за розпорядженням клієнта видати або перерахувати з його рахунка грошові кошти в день надходження до банку відповідного розрахункового документа, якщо інший строк не передбачений договором банківського рахунка або законом.
Згідно з п. 8.1 ст. 8 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2346-III “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” (далі - Закон N 2346) банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження. У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня. Банки та їх клієнти мають право передбачати в договорах інші, ніж зазначені, строки виконання доручень клієнтів.
Статтею 32 Закону N 2346 встановлено відповідальність банків у вигляді пені перед платником та отримувачем за порушення банком строків виконання доручень клієнтів.
Відповідно до п. 129.6 ст. 129 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
Поряд з цим, згідно п. 129.7 ст. 129 Кодексу, визначено, що не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів та інших платежів розпочинається з моменту такого відновлення (п. 129.7 ст. 129 Кодексу).
Слід зазначити, що п. 1.24 ст. 1 Закону N 2346 визначено, що переказ коштів (далі - переказ) - рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою.
Відповідно до п. 30.1 ст. 30 Закону N 2346 переказ вважається завершеним з моменту зарахування суми переказу на рахунок отримувача або її видачі йому в готівковій формі.
Зважаючи на вищевикладене, банк несе відповідальність за своєчасне виконання платіжних доручень клієнтів на перерахування податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів.
Додатково повідомляємо, що наявність податкової інформації щодо несвоєчасного виконання платіжних доручень банківською установою може слугувати підставою для проведення відповідних заходів податкового контролю органами ДФС.
Тобто в ситуації, коли при достатній наявності грошових коштів на банківському рахунку, відкритому в фінансовій установі, в якій введено тимчасову адміністрацію і рух по поточних рахунках призупинено на невизначений термін, підприємство не може ними скористатися для сплати податків і зборів, платнику податків необхідно надати контролюючому органу підтверджуючі документи, що вказані обставини щодо неперерахування податків і зборів до бюджету виникли з вини банку. Такими документами, зокрема, але не виключно, можуть бути листи-звернення до адміністрації банку з проханням перерахувати податки, платіжні доручення, оформлені в паперовому вигляді, тощо.
Водночас слід зазначити, що податковий борг платника податків, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.
Тобто, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання або невиконання доручень клієнтів на переказ коштів, платник податків не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового зобов’язання або податкового боргу, а податковий орган відповідно від стягнення такого податкового боргу та/або від зарахування платежів, здійснених через установи інших банків, у передбаченій пунктом 87.9 статті 87 Кодексу черговості погашення податкових зобов’язань та податкового боргу.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 87.1 статті 87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит) та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Податкові консультації щодо відповідальності платників податків за порушення строків зарахування податків і зборів до бюджетів у зв’язку із збоями в роботі фінансових установ застосовувати у частині, що не суперечить цьому роз’ясненню.
 Зазначена інформація викладена у листі ДФС України від 24.01.2017 р. N 1575/7/99-99-12-03.
Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам?
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).
Згідно з п.1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування ЄВ для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 108/95-ВР). Статтею 1 розділу 1 Закону № 108/95-ВР визначено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5). Так, згідно з п.п. 2.3.2 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), відносяться до фонду додаткової заробітної плати. Вартість подарунків до ювілейних та пам’ятних дат, безоплатно переданих роботодавцем працівникам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством, відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, а саме: є сумою благодійної допомоги, виплаченої особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством (п. 3.32 розд. 3 Інструкції № 5).
Таким чином, вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), є базою нарахування ЄВ лише у разі перебування їх у трудових відносинах з роботодавцем.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника
чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – ЄВ), не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄВ.
Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010  №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) єдиний внесок  підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника  ЄВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом №2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність (частина 11 ст. 9 Закону №2464).
Сплата податку на нерухомість фізичною особою-підприємцем
Якщо фізична особа є підприємцем, чи повинна така особа сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за свою власність – нежитлове приміщення?
Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ). Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа-підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майна, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.
Яких вимог повинен дотримуватися приватний підприємець, який застосовує РРО в господарській одиниці?
Відповідно до п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для здійснення розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема:
- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового (але не більше 7 робочих днів) відключення електроенергії;
- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- друкувати Х-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.
Податкова декларація з податку на прибуток тепер в Електронному кабінеті
Державна фіскальна служба України повідомляє про можливість подання засобами Електронного кабінету платника Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, для платників податку на прибуток з базовим звітним періодом квартал.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є невід’ємною частиною Декларації.
Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків - форм фінансової звітності (абзац 11 п. 48.3 ст. 48 Кодексу), то Декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття.
Граничний термін подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2017 року – 09.11.2017.
Крім того повідомляємо, що засобами Електронного кабінету платники податків можуть подавати такі форми податкової звітності:
Податкова декларація з податку на прибуток підприємств,
Податкова декларація платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи),
Податкова декларація зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками,
Податкова декларація з податку на додану вартість,
Декларація акцизного податку,
Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію),
Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності),
Податкова декларація з рентної плати,
Податкова декларація збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності,
Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів,
Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій,
Звіт про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства,
Звіт № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»,
Звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»
Звіт № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів»,
Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»,
Звіт № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі»,
Звіт про рух валютних цінностей за рахунком,
Звіт про настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання,
Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок),
Розрахунок суми, що підлягає внесенню до державного бюджету підприємством-монополістом у зв’язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці,
Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України,
Розрахунок прогнозної потреби спирту,
Розрахунок збору на соцiально-економiчну компенсацiю ризику населення, яке проживає на територiї зони спостереження,
Податковий розрахунок з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні,
Довідка про суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства,
Довідка про прогнозований обсяг потреби в спирті етиловому для виготовлення окремих видів продукції,
Довідка виробника лікарських засобів про цільове використання спирту етилового,
Довідка про отримання спирту етилового,
Довідка про обсяги дизельного палива, ставки та суми нарахованого акцизного збору,
Перелік лікарських засобів, для виготовлення яких використовують спирт етиловий та їх відпускна ціна,
Податкова накладна,
Товарно-транспортна накладна на переміщення спирту етилового,
Товарно-транспортна накладна на переміщення алкогольних напоїв,
Довідка про використані розрахункові книжки за ______ місяць __ року,
Повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Платникам про надання інформації з реєстру страхувальників
Повідомляємо, що 29.09.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 651, постанова Правління Пенсійного фонду України від 21.07.2017 № 16-1 «Про затвердження Порядку надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування» (далі – Порядок), яким визначено порядок надання інформації з реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування платникам єдиного внеску та/або застрахованим особам та затверджено форми, у якій така інформація надається.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування» та пункту 5 розділу ІІ Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162, ДФС України щоденно оприлюднює на власному офіційному веб-порталі дані з реєстру страхувальників про взяття на облік/зняття з обліку платника єдиного внеску.
Якщо платнику єдиного внеску та/або застрахованій особі необхідна більш повна інформація з реєстру страхувальників про платника єдиного внеску, ніж оприлюднена на офіційному веб-порталі ДФС, або необхідне документальне підтвердження даних реєстру страхувальників, то у такому разі платник єдиного внеску та/або застрахована особа може отримати витяг з реєстру страхувальників у порядку, визначеному розділом ІІ Порядку.
Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників (за ф. № 1-ЗРС) подається одним з таких способів:
особисто платником єдиного внеску та/або застрахованою особою чи уповноваженою на це особою до територіального органу ДФС за основним місцем обліку платника єдиного внеску або іншого контролюючого органу;
надсилається поштою до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску або іншого контролюючого органу;
в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Контролюючий орган надає безоплатно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання запиту, витяг з реєстру страхувальників або довідку про відсутність відомостей в реєстрі страхувальників.
Витяг з реєстру страхувальників формується залежно від категорії платників та містить відомості з реєстру страхувальників, які є актуальними на дату формування витягу.
Звертаємо увагу, що у витягу з реєстру страхувальників за ф. № 2-ЗРС інформація про встановлення в реєстрі страхувальників ознак «пенсіонер за віком» (із зазначенням дати встановлення пенсії за віком) або «особа з інвалідністю» (із зазначенням дати встановлення пенсії за інвалідністю або соціальної допомоги та дати закінчення терміну, до якого встановлена інвалідність) зазначається у разі подання до контролюючого органу запиту фізичною особою-підприємцем особисто.
Витяг з реєстру страхувальників щодо фізичної особи, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою № 3-ЗРС надається фізичній особі, яка бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, у разі її особистого звернення.
Довідково. Зазначена інформація викладена у листі ДФС України від 13.10.2017 № 27748/7/99-99-08-01-01-17.

ПДФО та продаж нерухомості
Ізюмська ОДПІ нагадує, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна визначено статтею 172 ПКУ.
Згідно з п. 172.1 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного Кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування майна, зазначеного п. 172.1 ПКУ, у власності платника податку понад три роки не розповсюджується виключно на майно, отримане таким платником у спадщину.
Тобто дохід від продажу платником податку - фізособою нерухомого майна, отриманого як дарунок, оподатковується ПДФО на загальних підставах.

Переуступка прав вимоги боргу новому кредитору не дає права на застосування єдиного податку
Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), це передбачено положеннями п.291.6 ст.291 Податкового кодексу України.
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі,  дата підписання  платником єдиного податку  акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)  – так визначає п.292.6 ст.292 ПКУ.
Відступлення права вимоги є операцією з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору, або без такої компенсації.
Укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку є формою розрахунку за договором купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не в грошовій формі, тому здійснення такої операції не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Зазначене передбачено пп. 14.1.255 ст. 14; п. 291.6 ст. 291; п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України.
На витрати на оплату найманого житла працівникам нараховується ЄСВ
Ізюмська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 1 ч.1 ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5.
Згідно з п.п. 2.3.4 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Таким чином, на витрати, понесені підприємством у зв’язку з оплатою найманого житла працівникам  нараховується  ЄВ.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу - до початку роботи працівника
Ізюмська ОДПІ нагадує, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Повідомлення подається одним із таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Звертаємо увагу, що Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015  №413.
Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання звіту по ЄCВ
Ізюмська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.7 частини одинадцятої ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2464, органом Державної фіскальної служби здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.
Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом №2464.
Згідно з частиною першою ст.165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 року №8073-Х зі змінами та доповненнями, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Обладнали автомобіль газовою установкою – скористайтесь правом на податкову знижку!
Громадяни, які у минулому році переобладнали свій власнийтранспортний засіб із використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, мають право включити до податкової знижки суму фактично сплачених коштів на таке переобладнання (ст. 166 Податкового кодексу України).
Переобладнання підтверджується сертифікатом відповідності, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, актом технічної експертизи про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного засобу, актом приймання - передачі транспортного засобу, актом виконаних робіт по встановленню газового обладнання.
Понесені витрати враховуються відповідно платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково відображається вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для отримання податкової знижки необхідно заповнити та подати Декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.
Матеріальна допомога на оздоровлення, є базою нарахування єдиного внеску
Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі, зокрема за час відпустки, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
Враховуючи викладене, у разі якщо виплата матеріальної допомоги на оздоровлення передбачена положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у місяці в якому здійснено її фактичне нарахування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464). Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону N 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є, зокрема сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці". Частиною другою ст. 9 Закону N 2464 встановлено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які згідно із Законом N 2464 нараховується єдиний внесок. Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону N 2464 єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску.
Тобто, сума матеріальної допомоги на оздоровлення, є базою нарахування єдиного внеску.
Для аграріїв відкоригували критерії щодо блокування податкових накладних
13 жовтня 2017 став чинним наказ Міністерства фінансів України від 18.09.2017 №776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Наказ №776).
Цим документом внесено певні новації до наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та до Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Змінами, зокрема, доповнено новими полями додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- «Сільськогосподарський товаровиробник, що до 1 січня 2017 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України»;
та
- «Сільськогосподарський товаровиробник, внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації».
Також Наказом №776 передбачено автоматичне врахування системою Моніторингу інформації, поданої за встановленою формою аграріями без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зазначене нововведення розповсюджується на с/г товаровиробників, які відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, та/або на сільськогосподарські підприємства, що на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування, згідно зі статтею 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року). Розмір власної чи орендовану земельної ділянки у таких с/г товаровиробників має бути загальною площею понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року.  При цьому, за період з 1 січня 2017 року у них не було одночасної зміни засновника і керівника. Разом із тим, у Таблиці даних платника податків (далі – Таблиця), яка подана без наявності факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зазначено коди, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) постачання (виготовлення) таких груп товарів:
- 01 Живі тварини;
- 03 Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні;
- 04 Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного погодження, в іншому місці не зазначені;
- 07 Овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби;
- 08 Їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь;
- 10 Зернові культури;
- 12 Насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж.
Одночасно з Таблицею передбачено подання пояснення платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податків. Приймання Таблиці за формою (J/F1312302), яка повинна подаватися платниками податків з дотримання вимог наказу 776,  буде здійснюватись, починаючи з 23.10.2017.
Зауважимо, інформація з Таблиці враховується автоматично системою Моніторингу, лише за умови дотримання усіх вищеперерахованих нюансів. Після чого розглядається підрозділами Державної фіскальної служби протягом п’яти робочих днів, що настають за днем її отримання.
З повною версією оновленого документа можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсуhttp://zir.sfs.gov.ua).

До уваги платників податків!
Адміністрування та сплата податків, погашення боргів відбувається відповідно до вимог чинного законодавства України. Державна фіскальна служба України не розсилає SMS-повідомлення платникам, які, зокрема, містять нібито інформацію від ДФС щодо суми боргу та контактні мобільні номери, куди платник може звернутися за уточненням.
Акцентуємо увагу, що розсилка повідомлень має характер спаму. Платників, які отримували подібну інформацію у вигляді SMS, просимо звертатися до правоохоронних органів.
Ліквідація основних засобів: особливості оподаткування
Особливості оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів (далі - ОЗ) визначені п. 189.9 ст. 189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ): якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Разом з тим, із даного правила є виключення. Так, ПДВ не нараховується, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв’язку з  їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі у разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства, або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів в інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) фахівці ДФС України роз’яснюють, що документами, які підтверджують знищення, розібрання або перетворення ОЗ, є:
висновки відповідної експертної комісії щодо неможливості використання в майбутньому цих засобів за первісним призначенням. Згідно з п. 41 Методичних рекомендацій № 561 постійно діюча комісія створюється, зокрема, для визначення непридатності ОЗ до використання, оформлення відповідних первинних документів, у тому числі для складання і підписання актів на списання ОЗ;
акти на списання ОЗ відповідної форми, тобто акти за формами № ОЗ-3 та № ОЗ-4, затвердженими наказом № 352.
Зауважимо, що такі підтвердні документи доцільно подати контролюючому органу разом з податковою декларацією з ПДВ за той звітний період, у якому здійснено ліквідацію ОЗ.
Згідно з п. 189.10 ст. 189 ПКУ якщо внаслідок ліквідації необоротних активів отримуються комплектувальні вироби, складові частини, компоненти або інші відходи, які оприбутковуються на матеріальних рахунках з метою їх використання в господарській діяльності платника, на такі операції не нараховуються податкові зобов’язання. Якщо надалі платник податку вирішить продати такі активи, то при здійсненні операції з їх постачання він повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у загальному порядку.
Стосовно оподаткування податком на прибуток, варто пам'ятати таке. Якщо підприємство здійснює ліквідацію об’єкта основних засобів, то внаслідок проведення такої операції воно повинно здійснити коригування фінансового результату до оподаткування на відповідні різниці. Порядок такого коригування визначено ст. 138 ПКУ.
При продажу іграшок на радіокеруванні платнику єдиного податку необхідно застосовувати РРО
У разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, застосовувати реєстратори розрахункових операцій зобов‘язані як платники єдиного податку першої групи, які провадять підприємницьку діяльність на ринках, так і платники другої і третьої груп незалежно від обсягу річного доходу.
Це передбачено положеннями статті 296.10 Податкового кодексу України та статті 9 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
При цьому для цілей Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту» це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО містить  вісім груп товарів:
1) «Вироби із чорних металів»;
2) «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;
3) «Електричні машини, обладнання та їх частини, апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;
4) «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;
5) «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, медичні або хірургічні, їх частини та приладдя»;
6) «Годинники всіх видів та їх частини»;
7) «Музичні інструменти, їх частини та приладдя»;
8) «Іграшки, ігри та спортивний інвентар, їх частини та приладдя».

ДФС: За рік кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдиного вікна» зросла до 250 тисяч у вересні

Від часу запровадження принципу «єдиного вікна» кількість митних оформлень з його застосуванням зросла у десятки разів – від 6 тисяч заявок у вересні 2016 року до понад 250 тисяч у вересні 2017 року. Це складає 27% від загальної кількості оформлених з початку року митних декларацій.
На сьогодні уже 11 митниць понад 40% митних оформлень здійснюють за цим принципом і цей показник зростає.
Інформаційний обмін між підприємствами, контролюючими органами та митницями за принципом «єдиного вікна» застосовується при митному оформленні товарів, що підлягають, крім митного, іншим видам державного контролю – ветеринарно-санітарному, санітарно-епідеміологічному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному.
Як свідчить аналіз, основними стримуючими факторами для більш активного розвитку цієї системи є те, що з боку контролюючих органів у переважній більшості застосовується 100% огляд товарів (інспектування) та практично не застосовується система аналізу ризику, розроблення якої передбачено постановою Кабінету Міністрів України, до того ж в більшості випадків вимагаються оригінали примірників документів.
У свою чергу ДФС вживає послідовних заходів щодо якнайширшого застосування принципу «єдиного вікна» при митному оформленні товарів в основному за рахунок збільшення кількості місць митного оформлення, де відбуватиметься митне оформлення за цим принципом, удосконалення нормативно-правової бази, синхронізації часу роботи органів ДФС та контролюючих органів тощо.
Наразі система може забезпечувати не тільки інформаційний обмін між підприємствами, контролюючими органами та митницями під час здійснення державних видів контролю при митному оформленні товарів. Через відповідні веб-додатки система готова приймати від інших органів відомості про документи, які підтверджують додержання суб’єктами господарювання обмежень, встановлених для переміщення окремих товарів.
Нагадаємо, з 1 серпня 2016 року на пунктах митного контролю запрацювала автоматизована система «Єдине вікно», яка має на меті пришвидшити оформлення експортно-імпортних операцій. Це – один з елементів реформування митниці. Система є повністю автоматизованою, дозволяє подавати документи один раз в одне місце і мінімізує контакти з держслужбовцями. 
Фахівці Національної адміністрації доходів Республіки Польща діляться досвідом з колегами з Державної фіскальної служби України
Делегація ДФС на чолі з в.о. Голови служби Мирославом Проданом у рамах робочого візиту відвідала контейнерний термінал у Гданському морському торговельному порту.
Під час екскурсії українська делегація ознайомилася з процедурами митного оформлення та контролю, в тому числі із застосуванням скануючих систем. Дані, отримані в результаті сканування вантажів, як на автомобільних, так і на морських пунктах пропуску, надходять до моніторингового центру, який окрім он-лайн контролю здійснює, зокрема, ще й аналіз ризиків.
У травні цього року на базі ДФС також був запущений Департамент таргетингу та управління ризиками. Його фахівці вже зараз можуть здійснювати відеоаналітику та віддалене спостереження за пунктами пропуску та зонами митного контролю, он-лайн моніторинг процесів митного контролю та оформлення, координацію оперативних заходів та взаємодію з усіма зацікавленими сторонами, а також супроводжувати систему управління ризиками та постійно її актуалізовувати.
Крім того, сторони обговорили питання впровадження та застосування нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS). Мирослав Продан проінформував польських колег, що у Верховній Раді України наразі знаходиться законопроект про приєднання до європейської системи NCTS, розроблений за ініціативи ДФС на виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
«Сподіваюсь, що найближчим часом ДФС зможе приступити до практичних кроків з приєднання до Спільної транзитної системи після ухвалення парламентом відповідного закону. Приєднання до NCTS забезпечить контроль за доставкою вантажів, митною вартістю та прискорить митні процедури», - відзначив Мирослав Продан.
Наприклад, в Польщі пошук контейнерів, які підпадають під критерії ризику, відбувається завдяки системі NCTS. В 90% випадків на ризики вказує саме ця система.
Крім того, представники ДФС ознайомилися з роботою мобільних митних груп, які мають повноваження зупиняти вантажі, здійснювати огляд, затримувати товар. У їх розпорядженні сучасне оснащення: окрім автомобілів, ще й катери, які дають можливість робити фізичний огляд вантажу безпосередньо в морі.
Сергій Білан: Податкова міліція повернула до бюджету 2,9 млрд. гривень
За дев'ять місяців поточного року податкова міліція повернула до бюджету країни 2,9 млрд. гривень. Про це повідомив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.
«Завдяки аналітичному підходу в роботі, оперативно-слідчі підрозділи податкової міліції розкривають схеми, в яких задіяні підприємства реального сектору економіки, що скористалися послугами організованих злочинних груп, які допомагають їм ухилитися від сплати податків, - підкреслив Сергій Білан - Ми не приходимо до тих, хто працює прозоро і платить податки в повному обсязі. Для такого бізнесу податкова міліція невидима. Наша задача - попередити злочин і вжити низку заходів, спрямованих на відшкодування збитків, завданих державі за вже здійсненими правопорушеннями».
За його словами, за дев'ять місяців поточного року до бюджету країни за рішеннями судів відшкодовано 2,9 млрд. гривень «живими» коштами.
«З них 1,5 млрд. грн. - за результатами розслідувань кримінальних проваджень. Ще 684 млн. грн. "погасили" в бюджет вигодонабувачі конвертаційних центрів. Не залишилася поза нашою увагою і сфера державних закупівель - з недобросовісних учасників тендерів стягнуто 504 млн. грн. Також додатково сплачено 187 млн. грн. митних платежів в результаті збільшення вартості задекларованих товарів», - пояснив Перший заступник Голови ДФС.
При цьому для забезпечення відшкодування завданих державі збитків, було накладено арешт на майно на суму 2,8 млрд. гривень.
Крім того, податковою міліцією попереджено розкрадання з бюджету 3,1 млрд. грн. ПДВ.
Він також нагадав, що в поточному році податковою міліцією вилучено з незаконного обігу підакцизної продукції на загальну суму 1,6 млрд. грн.
Як зазначив Сергій Білан, загальний економічний ефект від перекриття тіньових схем склав 10,4 млрд. грн. Це кошти, які вдалося не тільки повернути до держбюджету, але і не дати з нього вивести або незаконно приховати від оподаткування.
Тендерна процедура на закупівлю двох скануючих систем стаціонарного типу на суму 169,44 млн грн розблокована. Після того, як вчора – 23 жовтня – Державна фіскальна служба України публічно заявила про чергове блокування тендеру постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету з розгляду скарг, комітет вирішив опублікувати рішення. Колегія АМКУ відхилила скаргу компанії Arempa International Ltd FZC, подану 18 жовтня. Вона не відповідала вимогам законодавства та не містила обґрунтувань наявності порушення прав скаржника.
Зазначимо, що рішення колегії АМКУ було прийнято ще 20 жовтня, а оприлюднено 23 жовтня  о 17 годині 26 хвилин.
Таким чином, ДФС може розпочати тендерні процедури. Наразі опрацьовуються конкурсні пропозиції учасників - ТОВ "МКТ-Комюнікейшн" (SmithsHeimannGmbH), "Ватек" (представник Rapiscan), Nuctech Company Limited (китайський виробник). Три компанії проходять процедуру прекваліфікації, тобто перевіряються їх документи на відповідність конкурсним вимогам. 24 жовтня спливає кінцевий строк подання тендерних пропозицій. На 28 листопада запланований початок аукціону.
Оприлюднення інформації на веб-порталі ДФС не є тиском на АМКУ. Команда Державної фіскальної служби України та керівник служби Мирослав Продан рішуче налаштовані на закупівлю систем сканування та іншого обладнання, яке за своїми специфічними властивостями мінімізує спроби контрабанди. Адже це є можливістю для країни раз та назавжди поставити крапку у боротьбі з тіньовими схемами.
Нагадаємо, що для проведення закупівель сканерів ДФС було оголошено два тендери. 22 червня розпочато процедуру закупівлі двох скануючих систем. 4 липня – оголошено про початок процедури на придбання чотирьох систем вартістю майже 339 млн. грн. По другому – з восьми учасників до тендеру допущено двох - "Ватек" і "МКТ-Комюнікейшн". Після скарги Arempa International Ltd FZC колегія АМКУ відмінила тендер. ДФС звернулася до суду через неправомірні дії комітету. Слід зазначити, що суд прийняв рішення про початок судового розгляду позову ДФС 28 березня 2018 року. 
Тендер щодо закупівлі скануючих систем розблоковано
Тендерна процедура на закупівлю двох скануючих систем стаціонарного типу на суму 169,44 млн грн розблокована. Після того, як вчора – 23 жовтня – Державна фіскальна служба України публічно заявила про чергове блокування тендеру постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету з розгляду скарг, комітет вирішив опублікувати рішення. Колегія АМКУ відхилила скаргу компанії Arempa International Ltd FZC, подану 18 жовтня. Вона не відповідала вимогам законодавства та не містила обґрунтувань наявності порушення прав скаржника.
Зазначимо, що рішення колегії АМКУ було прийнято ще 20 жовтня, а оприлюднено 23 жовтня  о 17 годині 26 хвилин.
Таким чином, ДФС може розпочати тендерні процедури. Наразі опрацьовуються конкурсні пропозиції учасників - ТОВ "МКТ-Комюнікейшн" (SmithsHeimannGmbH), "Ватек" (представник Rapiscan), Nuctech Company Limited (китайський виробник). Три компанії проходять процедуру прекваліфікації, тобто перевіряються їх документи на відповідність конкурсним вимогам. 24 жовтня спливає кінцевий строк подання тендерних пропозицій. На 28 листопада запланований початок аукціону.
Оприлюднення інформації на веб-порталі ДФС не є тиском на АМКУ. Команда Державної фіскальної служби України та керівник служби Мирослав Продан рішуче налаштовані на закупівлю систем сканування та іншого обладнання, яке за своїми специфічними властивостями мінімізує спроби контрабанди. Адже це є можливістю для країни раз та назавжди поставити крапку у боротьбі з тіньовими схемами.
Нагадаємо, що для проведення закупівель сканерів ДФС було оголошено два тендери. 22 червня розпочато процедуру закупівлі двох скануючих систем. 4 липня – оголошено про початок процедури на придбання чотирьох систем вартістю майже 339 млн. грн. По другому – з восьми учасників до тендеру допущено двох - "Ватек" і "МКТ-Комюнікейшн". Після скарги Arempa International Ltd FZC колегія АМКУ відмінила тендер. ДФС звернулася до суду через неправомірні дії комітету. Слід зазначити, що суд прийняв рішення про початок судового розгляду позову ДФС 28 березня 2018 року. 
Фахівці ДФС взяли участь в семінарі «Навчи тренера» в рамках Програми ООН з довкілля (ЮНЕП)
Заходи з протидії незаконному обігу хімічних речовин в Україні та їх підробки обговорювалися під час семінару «Навчи тренера», який відбувся у рамках Проекту Спеціальної програми Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та підвищення кваліфікації з питань незаконного обігу хімічними речовинами”.
Семінар був організований Міжнародним центром екологічної конфліктології та безпеки на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.
У заході взяли участь представники Державної фіскальної служби, науково-дослідних закладів, представники ЮНЕП, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної екологічної інспекції, секретаріату продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Загальною метою Проекту є підвищення рівня хімічної безпеки в Україні шляхом укріплення національних інституцій і законодавства заради ефективної реалізації Роттердамської конвенції та розбудова потенціалу з виявлення, попередження, незаконного обігу,  підробки хімічних речовин.
Під час семінару було розглянуто Роттердамську конвенцію про процедуру попередньої обґрунтованої згоди відносно окремих небезпечних хімічних речовин та пестицидів у міжнародній торгівлі та контроль за виконанням цієї конвенції, у т.ч. при перетині державного кордону. Учасники також обговорили питання щодо незаконного обігу пестицидів в Україні, шляхи та способи незаконного їх переміщення через митний кордон України, попередження і виявлення. 
Ці питання є надзвичайно актуальні на сьогодні, адже необережне використання пестицидів та використання нелегальної контрафактної продукції несе загрозу для здоров’я людей та навколишнього середовища. 
ДФС отримає 25 млн євро на облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні
17 жовтня завершився перший етап конкурсного відбору в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги, ратифікованого Законом України № 977-VIII від 03.02.2016 року.
Учасниками кредитного договору є Державна фіскальна служба України, Міністерство інфраструктури та Держприкордонслужба. Загальна сума кредиту складає 100 млн євро, з яких ДФС планує отримає 25 млн євро для облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні за процедурою конкурентного діалогу.
Для участі у закупівлі щодо:
- будівництва ділянки для легкового автотранспорту та автобусів у пункті пропуску для автомобільного сполучення «Краківець» та відновлення інфраструктури української частини існуючого пункту пропуску «Краківець» на українсько-польському кордоні (очікувана вартість закупівлі – 6 945 000 євро) тендерні пропозиції подали 4 учасники (IDS-BUD S.A., UNIBEP S.A., "T4B" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, MIRBUD S.A);
- будівництва пішого переходу у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" на українсько-польському кордоні (очікувана вартість закупівлі – 1 585 000 євро) – 3 учасники (IDS-BUD S.A., "T4B" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, MIRBUD S.A);
- реконструкції міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення "Шегині" на українсько-польському кордоні (очікувана вартість закупівлі – 15 720 000 євро) – 4 учасники (IDS-BUD S.A., "T4B" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA, UNIBEP S.A., MIRBUD S.A).
Після розкриття тендерних пропозицій, поданих на першому етапі конкурентного діалогу, Державна фіскальна служба України розгляне запропоновані описи технічних рішень, а також відповідність учасників кваліфікаційним критеріям, визначеним у тендерній документації.
З учасниками, тендерні пропозиції яких будуть допущені до другого етапу конкурентного діалогу, планується провести переговори з метою обговорення всіх аспектів закупівлі та визначення остаточних технічних вимог до предмета закупівлі. Після цього відбудеться процедура тендеру, на якому буде визначений перелік компаній, які запропонують мінімальну вартість робіт і мінімальний строк їх виконання.
ДФС вперше отримала міжнародний кредит для будівництва, реконструкції та модернізації пунктів пропуску.
Мирослав Продан: Відносини між митними органами України та Польщі отримають нового імпульсу
ДФС зацікавлена в подальшій підтримці європейських партнерів, у першу чергу польських, у реформуванні митних органів ДФС та виконанні Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це завив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час робочого візиту на чолі делегації Державної фіскальної служби України до Національної адміністрації доходів Республіки Польща.
За його словами, у рамках дії безвізового режиму з країнами ЄС значно зросла кількість осіб та транспортних засобів, які перетинають кордон. До того ж, відбувається реформування митних органів України, в тому числі і відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, здійснюються заходи з протидії контрабанді. Все це вимагає нового імпульсу та активізації відносин між митними органами України та Польщі.
За словами Мирослава Продана, перспективними напрямками такої співпраці, в тому числі за рахунок надання технічної допомоги,  є спрощення та прискорення митних процедур, у т.ч. розширення спільного контролю на інші пункти пропуску, удосконалення взаємодії контролюючих органів на кордоні, обмін інформацією тощо.
Між ДФС та Національною адміністрації доходів Республіки Польща було домовлено про створення двох робочих груп на рівні експертів. Перша стосується оцінки пілотного проекту по обміну інформацією в пункті пропуску «Рава Руська - Хребінне» та можливостей поширення такого обміну на інші пункти пропуску на українсько – польському кордоні. Крім того, обговорювалася перспектива збільшення обсягу інформації, якою обмінюються митні органи обох країн.
Друга група має на меті оцінити функціонування Системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій, наприклад, черг, для подальшого їх уникнення та попередження, а також пришвидшення митних процедур на кордоні.
Мирослав Продан звернув увагу, що обидві групи мають провести засідання до кінця 2017 року.
ДФС: Тендери на закупівлю скануючих систем знову заблоковані
Антимонопольний комітет України продовжує блокування процедур закупівлі Державною фіскальною службою України скануючих систем стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів.
21 вересня 2017 року ДФС було повторно розпочато процедуру відкритих торгів на закупівлю двох сканерів. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій було заплановано на 23 жовтня 2017 року. Очікувана вартість закупівлі – 169, 44 млн грн. (джерелом фінансування є кошти загального фонду Державного бюджету України).
18 жовтня 2017 року компанією Arempa International Ltd FZC було подано чергову скаргу до Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель щодо усунення дискримінаційних норм, які містяться в тендерній документації. Зазначимо, що Arempa International Ltd FZC є постійним скаржником на дії ДФС. Компанія жодного разу не була допущена до участі у торгах з причин невідповідності кваліфікаційним вимогам. Однак лише на підставі скарг цієї фірми всі тендери наразі заблоковані.
«Шалений спротив, спрямований проти появи на митницях сучасних сканерів, я не можу назвати інакше, ніж диверсією проти України. Комплексний підхід з удосконалення контролю та обладнання пунктів пропуску стаціонарними сканувальними системами дозволить поставити хрест на більшості контрабандних схем та знизити обсяг контрабанди в рази. У цьому напрямку нас підтримують усі міжнародні партнери. Уряд виділив під закупівлю обладнання значні кошти. До участі в тендері були запрошені провідні світові виробники. Сподіваюсь, що нам вдасться прорвати цю блокаду. Поява на пунктах пропуску сучасних сканерів стане перемогою держави та суспільства над корупційною системою, що роками заробляла на контрабанді та мінімізації митних платежів», - зазначив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
Мирослав Продан: ДФС зацікавлена у впровадженні кращих практик Європейського Союзу
Шляхи залучення кращих європейських практик для удосконалення процесів адміністрування податкових та митних платежів, а також модернізація митниць обговорювалися під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з представниками урядових організацій Литовської Республіки та експертів Європейського Союзу.
«Ми зацікавлені у залученні передових світових практик, які зможуть бути адаптовані до українських потреб, пришвидшать удосконалення процесів адміністрування та приведення податкових і митних сервісів до європейських стандартів», - зазначив Мирослав Продан.
Він, зокрема, відзначив багаторічну успішну співпрацю по багатьох проектах з  представниками Литовської Республіки.
«Досвід Литовської Республіки є особливо цікавим для нас з огляду на проблематику, що з  історичних та ментальних аспектів є однаковою для наших держав. Ми відчуваємо підтримку та цінуємо допомогу наших колег», - зазначив в.о. Голови ДФС.
Мирослав Продан також поінформував про низку заходів, здійснених ДФС у сфері спрощення та прискорення митних процедур. Це, насамперед, забезпечення функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно» та заходи із впровадження інституту Уповноваженого економічного оператора, приєднання до Спільної транзитної системи та застосування скануючих систем.
Він зазначив, що завдяки 10% митних надходжень від перевиконання індикативних показників, які цього року спрямовуються на розвиток інфраструктури пунктів пропуску та ІТ складової митних органів, вже вдалось власним коштом ДФС розпочати модернізацію окремих пунктів пропуску. Вагомим антикорупційним чинником разом з модернізацією кордонів стало й підвищення матеріального забезпечення працівників ДФС.
Митниками упереджено незаконне вивезення запасних частин до літаків
Співробітниками Департаменту організації протидії митним правопорушенням 20.10.2017 року на митному посту «Аеропорт Київ (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС здійснено переогляд вантажу, задекларованого громадянкою України як «запчастини» у кількості 7 місць загальною вартістю 650 євро, який переміщувався рейсом «Київ – Дубаї – Москва».
У результаті переогляду встановлено, що вантаж являє собою запасні частини до літаків «АН72» та «АН 74» (частини рульового механізму «сервокомпенсатор» та «тример елерона») у кількості 12 штук.
Зазначені товари за попередньою інформацією можуть використовуватись як товари подвійного призначення. Вартість таких товарів згідно з інформацією з мережі Інтернет становить близько 10 млн. грн.
Таким чином, вищевказана громадянка не заявила точних та достовірних відомостей щодо товару, тобто приховала найменування та призначення реального вантажу.
За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 472 Митного кодексу України.
У ДФС привітали фантомівців, які повернулися із зони АТО
Чергова ротація працівників спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» відбулася сьогодні, 20 жовтня, в ДФС. Фантомівців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, привітали в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан та начальник Головного оперативного управління ДФС Геннадій Лісовий.
Керівники фіскальної служби подякували бійцям за сумлінну службу, відвагу та професіоналізм.
«Щира подяка вам за те, що ви у свій час прийняли достатньо нелегке рішення – захищати інтереси нашої держави. Як показує практика, на тих людей, які у такий непростий час визначилися, можна розраховувати і у подальшому. Я особисто буду робити все можливе і неможливе для того, щоб ви ніколи не пожалкували про те, що прийняли це важливе рішення», – підкреслив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
У свою чергу, Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан підкреслив, що офіцери податкової міліції гідно виконали завдання, які перед ними поставила держава, та подякував їм за професіоналізм і сумлінну службу.
За сумлінне та бездоганне виконання обов’язків у зоні АТО чотирьом фантомівцям були вручені Подяки та ще чотирьом достроково присвоєні спеціальні звання начальницького складу податкової міліції – 2 звання «підполковник податкової міліції», 1 – «майор податкової міліції», 1 – «капітан податкової міліції».
Нагадаємо, що «Фантом» був створений наприкінці січня 2015 року для врегулювання складної ситуації з переміщенням товарів з неконтрольованої території. 
В електронному вигляді оформлюється 98 відсотків митних декларацій
Станом на 1 жовтня 2017 року 98 відсотків митних декларацій оформлюється в електронному вигляді. Про це повідомив директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.
Загалом, за його словами, з початку поточного року до середини жовтня кількість оформлених митних декларацій склала 2,6 млн., що більше аналогічного періоду минулого року на 16,7%.
«Використовуючи електронне декларування суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності економлять власний час і ресурси, адже вони отримують прискорене та якісне обслуговування», - підкреслив Олексій Василенко.
Він зазначив, що відповідно до вимог Митного кодексу України митне оформлення завершується протягом чотирьох робочих годин (240 хвилин) з моменту пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню, та всіх необхідних документів і відомостей на них. 
Так, у вересні 2017 року граничний час митного оформлення товарів, відносно яких автоматизованою системою аналізу управління ризиків не генерувався перелік додаткових митних формальностей, становив:
- при експорті – 44 хв.;
- при імпорті – 131 хв.;
- при транзиті – 18 хв.
У ДФС обговорили питання подальшої співпраці з представниками аудиторської сфери, громадськості та ЄБРР
Своє бачення подальшого розвитку податкової та митної систем в Україні висловили сьогодні, 19 жовтня, представники аудиторських компаній, інститутів громадянського суспільства - членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, Європейського банку реконструкції та розвитку, Громадської ради ДФС та профільних асоціацій під час зустрічі з в.о. Голови ДФС Мирославом Проданом.
Чергова секторальна зустріч бізнесу та представників фіскальної служби була присвячена питанням ведення діяльності аудиторських компаній в Україні та проблематиці членів профільних асоціацій.
Учасники зустрічі звертали увагу на покращення ведення бізнесу за рахунок позитивних новацій, впроваджених фіскальною службою. Так, представники бізнесу відзначили, що з початком впровадження електронного реєстру відшкодування ПДВ практично зникли проблеми з оперативним поверненням бюджетних коштів.
«95-96% заявок на відшкодування ПДВ ми повертаємо протягом 30 календарних днів за результатами камеральних перевірок. Крім того, завдяки системі моніторингу ризиків та блокуванню податкових накладних бюджет щомісяця отримує додатково 4-4,5 млрд грн. Більше того, у вересні ми отримали рекордну суму нарахування податку на додану вартість у розмірі 15,5 млрд грн.», – зазначив Мирослав Продан.
Ще одним позитивом у роботі служби є функціонування Електронного кабінету платника, який водночас потребує доопрацювання. За словами Мирослава Продана, на сьогодні розширення функціоналу цього сервісу є першочерговим завданням для фіскальної служби. Так, фахівці ДФС проводять зустрічі з представниками бізнесу, під час яких з’ясовують потреби у нових сервісах та за можливості додають їх в кабінет. На сьогодні 80% адміністративних послу, які надаються ДФС, платники мають змогу отримати через Електронний кабінет.
Окреме обговорення викликало питання електронізації роботи митниці. Так, зверталася увага на необхідності більш широкого застосування автоматизованої системи «Єдине вікно», яке діє на митницях. При цьому наголошувалося, що стримуючим фактором такого впровадження є робота суміжних служб, які через застаріле законодавство, не готові до роботи в нових умовах.
Легалізація зарплати на контролі податківців 
Днями у залі засідань виконавчого комітету Ізюмської міської ради відбулося чергове засідання робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участі першого заступника начальника Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Наталії Мацюри.
На комісії було заслухано 18 представників підприємств, установ, організацій та підприємців, працівники яких згідно поданої звітності за І півріччя 2017 року мали нараховану заробітну плату меншу мінімального рівня.  Окрім того, з 13 підприємцями проведено превентивно-роз’яснювальну роботу щодо дотримання умов законодавства про працю, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість. Разом з тим, проведено 9 комісійних обстежень в СГД щодо легалізації робочих місць та детінізації заробітної плати.
Представники комісії звернули увагу на безумовне дотримання роботодавцями законодавства про працю, легалізацію робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, про останні зміни в законодавстві, а також про посилення відповідальності за порушення в сфері праці. Надали роз’яснення щодо застосування Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Наголосили на тому, що у разі недотримання норм чинного законодавства, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність.
Слідче управління фіскальної служби Харківської області звертається до громадян
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишньому директору ТОВ «Макрокап Девелопмент Україна» Кутовому Дмитру Едуардовичу у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190,  ч. 5 ст. 191, ст. 219, ч.1 ст. 263 КК України.
Громадяни, які вважають себе потерпілою стороною у взаємовідносинах з ТОВ «Макрокап Девелопмент Україна»,можуть  звертатися до слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області за адресою:  м. Харків,   вул. Богдана Хмельницького, 17 або за телефоном +38 (099) 955-75-87».

Микола Рибаков узяв участь у церемонії нагородження сумлінних платників Харківщини
 В Харківській обласній державній адміністрації відбулась церемонія нагородження переможців регіонального туру рейтингу «Сумлінні платники України - 2016». Рейтинг був заснований Асоціацією платників податків. Його мета – відзначити та довети до суспільства імена тих, хто формує фінансову стабільність України та регіону. 
Перший заступник голови ХОДА Марк Беккер, Голова Ради територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» Харківської області Марина Вишневська, начальник  ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков, начальник Харківського управління Офісу великих платників ДФС Галина Феденко вітали переможців, відзначали їх вагомий внесок у розвиток Слобожанщини.
Як підкреслив Микола Рибаков під час вітального слова, це люди, які довели, що бізнес можна вести законно і прозоро, поважати свою країну і платити податки. Головний податківець регіону подякував переможцям рейтингу за  сумлінність, активну громадянську позицію, високий ступінь відповідальності. Микола Рибаков запевнив, що фіскальна служба забезпечить усім підприємцям рівні конкурентні умови, які дозволять вести бізнес в комфортних умовах.

В пункті пропуску «Гоптівка» харківські митники виявили двох порушників з «травичкою»

Чоловіки прямували до Москви в якості пасажирів автобусу та під час усного декларування заявили про відсутність предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України. При цьому вони помітно нервували, що й стало підставою для подальшого огляду. В результаті чого в одного з чоловіків був виявлений згорток з канабісом, в іншого – в пачці «Rothmans» дві цигарки з «травичкою».
 Відносно порушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Лекція від податківців для майбутніх бухгалтерів та економістів
В Харківському інституті фінансів пролунав дзвоник на чергову пару. За розкладом лекція з основ оподаткування. Все як звичайно. Але незвичайні лектори. Фахівці Головного управління фіскальної служби спробували себе у якості викладачів. Студентам 4 курсу спеціалізації «Фінанси та кредит» податківці розповіли про особливості оподаткування окремих видів доходів фізичних осіб.
В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що роз’яснювальна робота триває. Днями податківці завітають до Харківського міського центру зайнятості, де проконсультують починаючих  бізнесменів.
Харківщина: на соціальні потреби – понад 7,5 мільярдів гривень ЄСВ
Зазначена сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшла протягом січня - вересня  поточного року.
Цьогорічні надходження перевищили на 2,4 млрд.грн. суму ЄСВ, зібрану протягом 9 місяців 2016 року, та більш ніж на 1,4 млрд. грн. цьогорічний індикативний показник ДФС України.
Левова частка загальної суми – понад 7  млрд.грн., це перерахування від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за найманих працівників. Від фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, надійшло майже 505 млн. грн. єдиного внеску.
Отримані кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування направляються на забезпечення соціальних потреб мешканців Харківщини. А це, в першу чергу, пенсійні виплати, виплати в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, виплати по безробіттю, виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.  Тому, вкрай важливо, щоб усі роботодавці не допускали виплату заробітної плати «в конвертах», сумлінно ставились до її своєчасної виплати, та відповідно сплати ЄСВ.
Микола Рибаков узяв участь у засіданні Науково-консультативної ради ГУ ДФС у Харківській області
Чергове засідання ради відбулось в Академії правових наук.  Під час роботи ради податківці та науковці розглянули ряд спірних питань діючого законодавства, які викликають  неоднозначне тлумачення та потребують вирішення  на законодавчому рівні.
Як зазначив керівник фіскальної служби в регіоні Микола Рибаков, головне завдання для присутніх, віднайти таке рішення, яке б стало правовою нормою і було прийнятним і для платників податків, і для контролюючих органів.
На розгляд порядку денного було винесено ряд наступних питань:
- нормативне визначення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
- нарахування пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
-особливості проведення позапланових документальних перевірок на підставі пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України;
-щодо колізій законодавства при сплаті податку на доходи фізичних осіб суб’єктом господарювання, який не має відокремлених структурних підрозділів;
- щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення грошових коштів з рахунків боржників. 
Обговорення питань відбувалось у жвавій дискусії, динамічно та цікаво. Кожен мав змогу висловити свою точку зору, внести пропозицію, подискутувати з означених питань. Як підкреслив Микола Рибаков, істина народжується в спорі та відзначив, що  приємно, якщо діалог відбувається в правовій площині. Також податківець висловив впевненість, що  ця зустріч  матиме корисні та продуктивні наслідки.
За підсумками роботи ради було прийнято рішення щодо направлення наукових висновків до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Державної фіскальної служби України.
«Абетка» для підприємців – співробітники фіскальної служби Харківщини взяли участь у відкритому семінарі
Семінар «Фінансові інструменти підтримки експортерів Харківщини»  відбувся в рамках  проекту «Абетка експортера». Цільова аудиторія: представники малого та середнього бізнесу регіону, фізичні осіби - підприємці, які націлені на успішну реалізацію стратегій експортно орієнтованого бізнесу.
Фіскальну службу представляла начальник відділу перевірок фінансових операцій ГУ ДФС у Харківській області Наталія Грищенко та начальник відділу митного аудиту управління аудиту Валерія Баклушина, які відповіли на запитання учасників та надали консультації щодо застосування закнодавчих норм під час здійснення господарчої діяльності.
Під час заходу представники цільової аудиторії дізналися про фінансові інструменти підтримки експортерів, особливості взаємодії банківських установ та суб’єктів господарювання, що здійснюють експортну діяльність.
Нагадаємо, проект «Абетка експортера» стартував на початку поточного року за підтримки Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації. Мета проекту - підвищення рівня обізнаності суб’єктів господарювання та надання інформаційно-консультаційної підтримки товаровиробникам Харківщини.

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

 

Комментарии  

 
0 #357 Lan 17.07.2019 08:48
Others do it to bring attention in their business choices.
But how could we form a quick money-making website
from the jawhorse? Search engine crawler will see website as another page.


Also visit my web page ... live22 download: https://918kiss.poker/casino-games/77-live22
Цитировать
 
 
0 #356 Aida 15.07.2019 21:02
Numerous of the price points on these games have been ridiculous.
If you live aim 22: http://latinorecords.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=kslot.app%2Findex.php%2Fgames%2Flive22
near Texas or anywhere else in the globe you can start watching Longhorns
games survive for! This blew my whole theory of the dumb jocks and the pig.
Цитировать
 
 
0 #355 Kia 15.07.2019 11:48
I know Roy hits really hard, and is really diffcult to kock down. One could say that shlw has a contented mix of funny and.
I had a chance to discuss too Hendo before his
fight.

Here iis my website; sky777: https://win88.today/download-sky777-android-ios/
Цитировать
 
 
0 #354 Felicia 15.07.2019 09:40
Now you obtain a couple, but not nearly volume that you could be getting.
An individual wil be happy with the site, you start thinking about gettinng traffic to to the site.
The landing page is go into mking you money.

Here is my blog lucky palace pc
download link: http://freeurlredirect.com/mcsloten740773
Цитировать
 
 
0 #353 Jai 14.07.2019 15:00
I just could not leave your web site prior to suggesting that I actually loved
the standard info an individual provide to your visitors? Is going to
be back incessantly in order to check out new posts

my homepage 918kiss random jackpot (Nichol: http://www.asknclawyer.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=pichak.net%2Fverification%2Findex.php%3Fn%3D39%26url%3Dhttp%3A%2F%2FWww.Coursera.org%2Fuser%2F284c70a086c27f0752e09af343361174)
Цитировать
 
 
0 #352 Corina 14.07.2019 10:07
There are legion individualps of which are using our depressed
economy but haven't writing experience. You manmy continue to play without winningg big, you may win a large
amount of dough.

my site :: 918kiss scanner
version 2.2: http://www.iori-yagami.com/how-for-the-purpose-of-an-on-the-inside-of-net-casino-gameplay-that-best-to-help-you-be/
Цитировать
 
 
0 #351 Broderick 13.07.2019 17:03
Wonderful web site. Lots of useful info here. I am sending it to a few friends
ans also sharing in delicious. And of course, thanks on your effort!


my page ... joker123 casino: https://918.network/downloads/81-joker123
Цитировать
 
 
0 #350 Darnell 13.07.2019 03:52
If encounter writer's block, try taking away the topic you're currently writing about and set up a
new people. There are any huge selection of ways to get traffic.
There are a quality courses also in the marketplace.


Visit my blog post scr 888: https://918kiss.poker/downloads
Цитировать
 
 
0 #349 Edwardo 12.07.2019 23:29
This is a great thing find out and do when an individual might be marketing your blog.
If yyou can produce something controversial,
it's going too strart issues. For this tto work, 'word' your links
accurate.

Here is my weblog :: rollex11 login: http://918.credit/downloads/90-download-rollex11
Цитировать
 
 
0 #348 Ilene 12.07.2019 07:05
When they are your mutual friends, don't cut ties
with children. You will be able to learn the dos and don'ts of dating by seeking the assistance of such professional allow.
This change of heart was tricky to acknowledge.

Here is my web blog: sky casino live help: http://www.e-tsudoi.com/redirect.php?url=http://918.credit/downloads/88-download-sky777-for-android-and-ios
Цитировать
 
 
0 #347 Jurgen 11.07.2019 10:58
Eithher one, the mosst important factor for anyone blogging iss the audience guests.
Blog Marketing Tip #3: Coonsistently Market to
Popular Blogs: And Do noot think mea cyberstalk them.


my web page - play8oy download android: http://918.credit/downloads/86-download-play8oy
Цитировать
 
 
0 #346 Latoya 11.07.2019 01:57
Honestly, what could possibly be the problem in case
the ads only come over visits to search engines? Weblo alloes for you to definitely achieve a potentially infinite number of consumers for your businesses.Also vieit my webpage; mega888 apk: http://918.credit/downloads/83-download-mega888-for-android-and-ios
Цитировать
 
 
0 #345 Elvera 10.07.2019 18:20
How can we promote health because of patients? According too Tom Turner, executive liaison for
your Spina Bifida Association that's exactly it:
Potential. See, what aare you gainming and what you will mislay.


Feeel free to viswit my web site :: 918kiss login download: http://mu1.Nayana.kr/mysql/ver.php/RK=0?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp%3A%2F%2Fbiggsb.co%2F__media__%2Fjs%2Fnetsoltrademark.php%3Fd%3Dcuci.today%3Esky777+online%3C%2Fa%3E
Цитировать
 
 
0 #344 Shelli 10.07.2019 15:17
Google loves a lot of people of backlink because it believes until this shows your popularity.
I became aware of this book within the piles in the local Salvation Army thrift store.

Is the page affiliated with your marketing?

my homepage - mobile online roulette: http://Eaglesmusic.tw/__media__/js/netsoltrademark.php?d=mossanexpert.ru%2Fbitrix%2Fredirect.php%3Fevent1%3D%26event2%3D%26event3%3D%26goto%3Dhttp%3A%2F%2F918.credit%2Fcasino-games%2Fmega888
Цитировать
 
 
0 #343 Anderson 10.07.2019 03:04
Failure is so inflexibly black or white, so all orr nothing.
Husbands should remember in orer to nnot let the romance
diminish in very oown married lifetimes. Sometimes a
parable, I see myself becoming the widow.

Also visit my web-site; scr888 trusted agent: http://summitadvantagellc.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=918kiss.poker%2Fcasino-games%2F66-918kiss-918-kiss-or-scr888
Цитировать
 
 
0 #342 Maisie 10.07.2019 02:27
Titles play a surprisingly major role in determining your site's ranking.
You will find web site solutions if you do not know
the way to do it yourself. The layout of your website is very important.My website :: play8oy: http://918.credit/casino-games/playboy-casino
Цитировать
 
 
0 #341 Gabriele 10.07.2019 01:02
Great blog here! Additionally your web site rather a lot up fast!

What wweb host are you the use of? Can I get your associate hyperlink to your host?

I desire my site loaded up as quickly as yours lol

My web site; lucky palace english casino: http://ipi.Tspu.edu.ru/user/bone69t/
Цитировать
 
 
0 #340 Mose 09.07.2019 23:48
Get her to pose with the bird or lie in the flesh
with the hamster. Providers since they give up too soon, not knowing nature any
kind of business. So some research and get some good helpful content.


my website ... ocean king royal jelly: http://palomnik63.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://www.stapleheadquarters.com/cartform.aspx%3Freturnurl=http://918.credit/casino-games/joker-123
Цитировать
 
 
0 #339 Nestor 09.07.2019 19:32
Naturally healthy meeals . solidify cause why the old behaviour has to be replaced.
Reflect uring the behavior you exhibuted while the two individuals were in unison.

my pge :: addition table game online: http://www.amtrustre.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=918kiss.poker%2Fcasino-games%2F67-3win8
Цитировать
 
 
0 #338 Brady 09.07.2019 14:47
Does this mean can easily not attain success with online stock trading?
The secret to mastering the unknown is not very a a mistery.
It is always his will will certainly be over.

Feel free to visit my homepage ... 918kiss
laptop: http://www.ducenit.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.howtomakebeatstips.com%2Fethel-m-delicious-chocolate-manufacturing-facility%2F
Цитировать
 
 
0 #337 Meagan 09.07.2019 05:47
Odds were a person got tired of buying leads and talking to them.
Wholesome dramatically affect your history. You understand
many competitors trying to regulate the athletic field.


My blog post lpe88 download: https://918kiss.bid/games/lpe888
Цитировать
 
 
0 #336 Irene 09.07.2019 01:12
Your all your pals will be relaxed and exquisite for wedding and reception. In the evenings you could
try a dinner in the restaurant or watching togerther an old movie.


Here is myy web page ... 22 live bus
times reading: http://comsoeast.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=918kiss.poker%2Fcasino-games%2F77-live22
Цитировать
 
 
0 #335 Miles 08.07.2019 21:31
Doing so carefully and thoughtfully will take you ann ever-increasing stream oof vsitors and profits.
Choosing fort color can be very important iin creating the perfect website.

You want peopoe to get to inteernet site.

My web site live22 casino: http://918.credit/downloads/85-download-live22-for-android-ios-and-pc
Цитировать
 
 
0 #334 Royce 08.07.2019 16:05
When someone writes an paragraph he/she maintains the idea of a user in his/her mind that how a user can be aware of it.
Therefore that's why this article is great. Thanks!

Here is my blog post ... malaysia online casino promotion 2017: http://Backdisk.Virtualserver.fi/test.php?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp%3A%2F%2Fgallerychoi.com%2FExhibition%2F88406%3Escr888+promotion%3C%2Fa%3E
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Фотогалереи изюмчан


Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»