Главная
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
20.04.2017
Податковий календар
Ізюмська ОДПІ повідомляє, що:
28.04.2017 останній день:
Останній день сплати плати за землю за березень 2017 року;
Останній день сплати єдиного податку ІV групи за І квартал 2017 року;
Останній день сплати рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за березень 2017 року;
Останній день сплати рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за березень 2017 року.
30.04.2017 останній день:
Останній день сплати податку на додану вартість по декларації з ПДВ за березень 2017 року

На Ізюмщині проінформували про підсумки трьох перших місяців роботи Днями відбувся брифінг начальника Ізюмської ОДПІ з питань наповнення бюджетів всіх рівнів. Галина Тимофієва повідомила, що за перший квартал поточного року до зведеного бюджету перераховано 2,7 млрд грн, що більше показника відповідного періоду минулого року більш, ніж на 1,4 млрд гривень.
До державного бюджету перераховано понад 2,56 млрд грн. податків і зборів. Доходи місцевих бюджетів склали понад 143,8 млн грн, що більше  факту січня-березня минулого року на більш, ніж 42 млн гривень.
Основними джерелами наповнення бюджетів за період «січень – березень»  традиційно стали: рентні платежі – майже 2,46 млрд грн, податок на додану вартість – понад 48,9 млн грн, військовий збір – 8 млн грн, податок на доходи фізичних осіб – майже 122 млн грн, податок на майно – 22,6 млн грн. Сплата єдиного податку склала понад 24,3 млн грн, в тому числі від сільськогосподарських підприємств – більш, ніж 12,5 млн грн та від ФОП – майже 10,4  млн гривень.
Протягом трьох місяців поточного року платники Ізюмщини спрямували до бюджету майже 105,7 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що надасть можливість Пенсійному фонду виплачувати своєчасно пенсії та страхові виплати.
„Надходження вдається досягти за рахунок налагодження співпраці з платниками податків та за рахунок активної співпраці з місцевими органами виконавчої влади. Значну роль також відіграє і функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, постійне вдосконалення електронних сервісів ДФС, що сприяє спрощенню ведення бізнесу”,- відзначила посадовець.
Інформація щодо об’єктів нерухомості тепер подається до органів ДФС і про юридичних осіб
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 219 внесено зміни до пункту 4 Порядку подання органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та органами, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженого постановою КМУ від 31.05.2012 р. № 476.
Зокрема, змінами встановлено необхідність передачі інформації про об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності не лише фізичних, а і юридичних осіб.
Перевищив мільйон – застосовуй РРО
У разі перевищення платниками єдиного податку II та III групи обсягу доходу більше 1 млн. гривень, вони повинні обов’язково застосовувати РРО. Такі вимоги визначені п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України. Про це проінформували в Головному управлінні фіскальної служби області.
Так, за результатами проведеного аналізу Департаментом аудиту ДФС України встановлено, що у Харківській області за 2016 рік обсяг доходу більше 1 000 000 грн. перевищили 3 550 платників єдиного податку II групи (фізичні особи-підприємці) та 4 633 платників єдиного податку III групи (фізичні особи-підприємці).
Податківці відзначають, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
Про застосування РРО під час продажу технічно складних побутових товарів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що 8  травня 2017 року набере чинності постанова КМУ від 16.03.2017 року № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».
Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Перелік містить 8 груп товарів, а саме:
1. Група 73 «Вироби з чорних металів».
2. Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини».
3. Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя».
4. Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання».
5. Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя».
6. Група 91 «Годинники всіх видів та їх частини».
7. Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя».
8. Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».
Відповідна норма Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО всіма суб’єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє ще з 1 січня 2017 року. 
Так, пунктом 296.10 ПКУ визначено, що РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Але, норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Таким чином платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні будуть застосовувати РРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу. 
В 2017 році неоподатковувана сума нецільової благодійної допомоги становить 2240 гривень
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що до оподатковуваного доходу платника податку не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. ( у 2017 році – 2240 грн.)
Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається податковим агентом до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і підлягає оподаткуванню на загальних підставах податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Зазначена норма визначена пп.170.7.3 ст.170 Податкового кодексу України.
Як обрати спрощену систему оподаткування новоствореному підприємцю?
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.  
Якщо суб'єкт господарювання відразу у місяць реєстрації не скористався своїм правом перейти на спрощену систему оподаткування, то така можливість у нього буде у наступному кварталі. Для цього потрібно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Але прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування можливо тільки один раз протягом календарного року.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу - до початку роботи
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує роботодавцям про законодавчі положення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (із змінами та доповненнями), якими визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та інформування Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається в порядку, визначеному постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413 власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договоромодним із таких способів:
засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Повернення надміру сплаченого ПДВ
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що повернення сплаченого до Державного бюджету України ПДВ здійснюється відповідно до порядку та умов повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені, визначених статтею 43 розділу ІІ Податкового кодексу України.
Для цього платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
У разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 2001.5 ст. 2001 розділу V Податкового кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.
Детальніше у листі ДФС України від 14.03.2017 № 5087/6/99-99-15-03-02-15.

Акцизна накладна: необхідні реквізити та обов’язок складання
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує про те, що згідно з вимогами  статті 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Виробник пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно) зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
Також, податковим законодавством передбачено обов’язок платників податку скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого як у межах, так і понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер акцизної накладної;
б) дата складання акцизної накладної;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, що реалізує пальне;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, що реалізує пальне, та отримувача пального;
ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків, - отримувача пального;
д) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
е) опис пального;
є) обсяг пального в літрах, приведених до t 15° C.
Aкцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до норм ПКУ акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів платять при реалізації пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів безпосередньо громадянам. Відповідно до пп.212.3.1 ПКУ особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції. Акцизний податок сплачується за ставкою 5%. Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Податок зараховується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Відповідно до п.2 розділу П наказу Міністерства фінансів України від 21.01.16 р. № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів» зазначений податок є обов’язковим реквізитом фіскального касового чека та підлягає запрограмуванню в реєстраторах розрахункових операцій.
Як оподатковується безоплатне харчування працівників
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до  пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді, зокрема, харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених Кодексом для оподаткування прибутку підприємств (пп. «б» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
Крім того, пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу визначено, що доходи, які містить  ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором.
Разом з тим, якщо роботодавцем організовується для працівників безкоштовне харчування за принципом «шведського столу», коли неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожною окремою особою, тобто отриманий дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого харчування не може розглядатися як об’єкт оподаткування та база нарахування єдиного внеску.
Водночас операції підприємства з безкоштовного харчування своїх працівників на умовах «шведського столу» для такого підприємства – платника ПДВ є об’єктом оподаткування ПДВ, під час здійснення яких ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку.
Фізична особа – іноземець, яка має постійне місце проживання в Україні, не може здавати нерухоме майно в оренду самостійно
Незалежно від того, що фізична особа – нерезидент має постійне місце проживання в України, здавання в оренду нерухомого майна здійснюється відповідно до вимог пп. 170.1.3 п 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, тобто через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.
Відповідно до пп. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.   Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.
Іноземні доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб
Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.
Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Змінено порядок оподаткування спадщини
Повідомляємо, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).
Так, з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.
Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою,оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Не сплачують спадкоємці  в таких випадках й військовий збір.
З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

У податковому розрахунку за ф. 1ДФ, відображається сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичній особі юридичною особою, або навпаки
У разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.
Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Підпунктом 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «153».
Приватним нотаріусом у склад витрат звітного року включається сплата єдиного внеску
Сплата приватними нотаріусами єдиного внеску, у тому числі на користь найманих працівників, за попередній звітний рік, що фактично сплачена згідно остаточного розрахунку у поточному році, може бути включена до складу витрат при обчисленні оподатковуваного доходу за звітний рік.
Відповідно до п.178.3 ст.178 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі -ПКУ) оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.
На підставі положень Закону України від 02 березня 1993 року № 3425-XII «Про нотаріат» та з метою встановлення єдиного переліку витрат, пов’язаних з організацією роботи приватних нотаріусів, Міністерством юстиції України видано лист від 02.02.2006 № 31-35/20, в якому наведено перелік витрат, які приватні нотаріуси мають право враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, сплату нотаріусами внесків, у тому числі на користь найманих працівників.
Запроваджено нову довідку про взяття на облік (форма № 34-ОПП)
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області звертає уваги платників податків, що 20.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.12.2016  № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 1125), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за № 42/29910, який вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) (далі – Наказ № 1588), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300, та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Наказ № 1130), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.
Зокрема, Наказом № 1125:
- визнано, такою, що втратила чинність, довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, запроваджується нова довідка про взяття на облік (форма № 34-ОПП);
- викладено у новій редакції форму реєстраційної заяви платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ).
З оновленими текстами Наказів №№ 1588 та 1130 Ви можете ознайомитись
скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Наказ № 1125 набрав чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.02.2017 № 14).
Громадяни, які надавали в оренду майно, мають задекларувати свої доходи
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (ст.164 Податкового кодексу України).
Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.
Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.
Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду такого майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.
Громадяни також мають можливість подати декларацію про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису через сервіс «Електронний кабінет платника»на веб-порталі ДФС України.
Нагадуємо, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року.
Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.
Сергій Білан: ДФС максимально зацікавлена в новітніх наукових розробках
На сьогодні в системі ДФС існує потреба в наукових розробках, які б були новаторськими та унікальними для служби. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час засідання Науково-технічної ради ДФС.
За його словами, минулий рік став для фіскальної служби роком розгортання роботи Науково-дослідного інституту фіскальної політики Університету Державної фіскальної служби України. Саме він є виконавцем усіх науково-дослідних робіт, замовником яких є ДФС.
«На сучасному етапі нові розробки наших науковців та експертів повинні бути максимально орієнтовані на потреби фіскальної служби. Вони мають створювати наукове підґрунтя для ефективного і оперативного впровадження реформ та всіх завдань, які стоять перед ДФС», - наголосив Сергій Білан.
Під час засідання учасники обговорили результати наукових досліджень, які проводились у ДФС протягом минулого року, підбили підсумки роботи Експертної ради з питань проведення наукової та науково-технічної експертизи в ДФС у 2016 році, а також сформували проекту Тематичного плану наукових (науково-технічних) робіт ДФС на наступний рік.
Нагадаємо, що Науково-технічна рада Державної фіскальної служби України була створена відповідно до наказу ДФС України від 30 грудня  2014 року № 411. Це колегіальний дорадчий орган, основною метою якої є розгляд наукових рекомендацій і пропозицій щодо розробки та реалізації стратегії розвитку податкової та митної сфери, визначення основних напрямів науково-технічної діяльності, сприяння підвищенню результативності наукових досліджень, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, що спрямовуються на їх проведення. 
Мирослав Продан: Для іноземних учасників та гостей «Євробачення» буде діяти спрощений режим пропуску
Державна фіскальна служба України створить максимально сприятливі умови для проходження митних формальностей іноземними учасниками та гостями пісенного конкурсу «Євробачення-2017», яке у травні відбудеться у Києві. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час відеоселектору в ДФС за участі представників Державної прикордонної служби України.
«ДФС готова забезпечити максимально високий рівень обслуговування всіх іноземних представників, які приїдуть в нашу країну на Євробачення. Для них діятиме спрощений режим пропуску через митний кордон.Оформлення всіх матеріалів, продукції та технічного обладнання, необхідних для конкурсу, здійснюватиметься оперативно», – підкреслив Мирослав Продан.
За його словами, для врегулювання організаційних питань оперативного пропуску іноземних учасників представники ДФС взяли участь у низці зустрічей з фахівцями інших міністерств та відомств, залучених до проведення конкурсу.
Під час зустрічей було досягнуто домовленостей про оперативний обмін інформацією щодо строків оформлення товарів, пунктів пропуску через державний кордон України, через які вони переміщуватимуться, а також документів, на підставі яких такі товари будуть оформлюватися.
«Керівники усіх митниць ДФС забезпечать належний рівень культури та порядку під час здійснення попуску іноземних учасників. До митних формальностей будуть залучені найбільш підготовлені та досвідчені фахівці. У разі необхідності наші фахівці готові оперативно вирішити проблемні питання, які можуть виникнути під час оформлення зазначених громадян, із суміжними службами», – зазначив Мирослав Продан. 
Під час селектору представники ДФС та Держприкордонслужби також обговорили напрями співпраці щодо організації пропуску громадян, товарів і транспортних засобів через державний кордон України. Особливо наголошувалося на необхідності створення комфортних умов та зменшенні часу здійснення контрольних формальностей у пунктах пропуску.
Також розглядалися результати реалізації спільних проектів на окремих пунктах пропуску, стан розбудови інфраструктури пунктів міжнародного значення тощо.
Оприлюднена сотня найбільших компаній України зі сплати податків за 2016 рік

Видання «Вісник. Рейтинг» вперше оприлюднило ТОП - 100 найбільших компаній України зі сплати податків за 2016 рік.
Всі компанії перебувають на обліку в Офісі великих платників податків ДФС.
Аналіз проведено за галузевим принципом – нафтогазова промисловість, електроенергетика, металургія, банківський сектор, тютюнова галузь, сфера зв’язку. Лідерами по сплаті податків зазначених галузей є ПАТ «Укргазвидобування», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг», ПрАТ «Філіп Морріс України», ПАТ КБ «Приватбанк», ПрАТ «Киїстар».
Минулого року із загального приросту надходжень до державного бюджету значну частку було забезпечено саме підприємствами ТОП – 100, загальна сума відрахувань за якими становила 231,7 млрд.грн., що на 32% (74 млрд. грн.) більше порівняно з 2015 роком.
Великі платники відіграють впливову, а іноді і вирішальну роль у наповненні бюджетів усіх рівнів. Саме тому робота Офісу спрямована на ефективне обслуговування великих компаній.
Для цього постійно вдосконалюється система адміністрування податків та зборів. Так, протягом 2016 року було впроваджено концепцію реформування, мета якої – посилення потенціалу з податкового адміністрування. По – перше, створено одну юридичну особу Офіс великих платників податків ДФС. По – друге, за кожним платником закріплено консультанта – координатора. По – третє, здійснено перехід на електронний формат надання адміністративних послуг.
Офіс великих платників орієнтований на потреби великого бізнесу та забезпечує надання високоякісних сервісів і послуг. Завдяки його реформуванню підвищено якість обслуговування платників, що дозволило в 2016 році збільшити надходження платежів до державного бюджету на 32%. А частка великого бізнесу по всім платежах до бюджету склала майже 70%.
Нагадуємо, що на обліку в Офісі великих платників податків ДФС знаходяться компанії річний дохід яких перевищує 1 млрд. грн., або які платять за рік більше 20 млн. грн. податків. 

Правила етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС мають стати настільним посібником для всіх співробітників служби
Дотримання принципу доброчесності, тобто спрямованості дій кожного державного службовця на захист інтересів держави, є одним із фундаметальних положень Закону України „Про державну службу”.
З цього витікає необхідність повної відмови від приватних інтересів під час здійснення службових повноважень, а також формування у співробітників нетерпимого (абсолютно негативного) ставлення до корупційних проявів.
Про це заявив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов.
З цією метою, у рамках реалізації положень Антикорупційної програми Державної фіскальної служби України на 2015-2017 роки, Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС розроблюються  додаткові елементи протидії корупції.
«За підтримки експертів місії технічної допомоги Міністерства фінансів США, Головним управлінням внутрішньої безпеки ініційовано створення Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС, які наразі затверджені наказом ДФС», – розповів Сергій Мартинов.
За словами посадовця, метою цих правил є впровадження етичних стандартів поведінки працівників органів ДФС, добросовісного, чесного та професійного виконання ними функціональних обов’язків, а також надання вичерпної покрокової інформації про обов'язки та дії працівників щодо недопущення корупційних правопорушень та сприяння зміцненню суспільної довіри.
Правилами запроваджено заборону використовувати службові повноваження для особистої вигоди, брати на себе зобовязання та обіцянки, які можуть негативно вплинути на репутацію органів ДФС, використовувати або розголошувати будь-яку службову інформацію у приватних інтересах, надавати незаконні переваги приватним та юридичним особам шляхом дій або бездіяльності тощо.
Зокрема, працівники зобовязані негайно письмово повідомляти про спроби або можливе вчинення іншими працівниками правопорушень у сфері службової діяльності. Вказується, що неповідомлення про такі прояви є підставою для притягнення до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.
Для кращого сприйняття зазначених нововведень співробітниками ДФС та громадським суспільством також підготовлено агітаційні матеріали щодо дій, які мають вживатись службовцями фіскальної служби при спробах підкупу з боку громадян України в процесі податкового та митного контролю, або у разі ознак неправомірних дій з боку співробітників ДФС.
При цьому надається детальна інформація щодо можливостей подачі таких відомостей до підрозділів внутрішньої безпеки шляхом особистого звернення, цілодобового телефонного сервісу „Пульс” та через відповідну форму на інтернет-сторінці ДФС в розділі „Протидія корупції”.
Ці постери розміщено в усіх службових приміщеннях, де службовці ДФС контактують з представниками приватного сектору.
Мирослав Продан: Митники та прикордонники скоординували дії на кордоні України
Конец формы
Координація дій фіскальної та прикордонної служб для посилення захисту українського кордону та вдосконалення обміну інформацією стали основними темами обговорення під час спільної відеоселекторної наради Державної фіскальної служби та Адміністрації Державної прикордонної служби України 13 квітня.
У заході взяли участь в.о. Голови ДФС Мирослав Продан, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк, керівники структурних підрозділів ДФС, ДПС, митниць та регіональних управлінь Держприкодонслужби.
Голова ДФС відзначив позитивні зрушення у спільній роботі  працівників обох служб, яка передбачена Угодою про обмін інформацією, підписаною днями між ДФС та Державною прикордонною службою України.
«Це знакова подія, оскільки раніше нам не вдавалося знайти спільний погляд на механізм доступу прикордонників до інформаційного продукту митниці і митників до інформаційного продукту прикордонників», – наголосив Мирослав Продан.
За його словами, це спрощує низку митних формальностей, скорочує час митного оформлення, а відтак, покращує сервіс при перетині митного кордону України.
Перші результати такої співпраці отримані під час реалізації пілотного проекту на пункті «Нові Яриловичі».
«Відпрацювавши механізми співпраці на пункті попуску Чернігівської митниці, ми будемо поширювати набутий досвід на всю територію України», – підкреслив Мирослав Продан.
Учасники заходу обговорили прискорення проходження митного та прикордонного контролю, розбудову та модернізацію пунктів пропуску. Зокрема, розглядалася можливість запровадження спільного контролю у міжнародному пункті пропуску «Кучурган – Первомайськ», міжнародного руху в пункті пропуску «Бронниця – Унгурь». Крім того обговорювалися шляхи покращення інфраструктури та обслуговування задля уникнення черг на державному кордоні з країнами ЄС.
«Тільки спільними зусиллями митників та прикордонників, а також налагодженням ефективної взаємодії з органами місцевої влади можливо вирішити проблемні питання», - підкреслив Мирослав Продан.
Учасники відеоселектору домовилися регулярно проводити подібні заходи, аби оперативно коригувати взаємодію ДФС та Держприкордонслужби.
Фіскальна служба в телеефірі роз’яснила мешканцям Харківщини найбільш актуальні питання деклараційної кампанії
Чи підлягають декларуванню доходи від здавання квартири в найм,  або ж доходи від надання в оренду легкового авто або іншого рухомого майна, як оподатковується спадщина, як задекларувати доходи від репетиторської діяльності, та які існують найпоширеніші помилки при заповненні декларації, розповів під час телефіру на каналі «ОТБ» співробітник  управління податків і зборів з фізосіб Головного управління ДФС області Дмитро Тарасов у програмі  «Тема дня».
Фахівець зупинився на окремих нюансах, з якими повинні бути обізнані платники та повідомив про відповідальність, яка передбачена діючим законодавством щодо громадян, які своєчасно не задекларують доходи та не сплатять податок. Окремо було акцентовано увагу на тому, що ті особи, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця поточного року.
Наприкінці співробітник фіскального відомства проінформував, що станом на 10.04.2017 до податкових інспекцій громадянами подано 15453 декларації,  з них 13678 задекларували доходи, які підлягають обов'язковому декларуванню. Загальна сума задекларованих громадянами доходів становить
932,7 млн. гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет згідно поданих декларацій становить 36,7 млн. грн. та військового збору – 6,5 млн.гривень. Крім того,  правом на отримання податкової знижки скористалися 1775 громадян, яким визначено до повернення 2,8 млн.грн. податку.

Євген Бамбізов: Офісом великих платників забезпечено до бюджету 63 млрд. грн.
Протягом І кварталу 2017 року Офісом великих платників ДФС забезпечено податкових надходжень до Державного бюджету України на суму 63 млрд.грн. Про це повідомив начальник Офісу великих платників ДФС Євген Бамбізов.
За його словами, сплата податків порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 10 млрд.грн.,  або на 20%.
«Офіс великих платників податків ДФС стабільно виконує свою функцію – забезпечує більше половини, а саме 54 % від загальних податкових надходжень по Україні», - зазначив Євген Бамбізов.
Виконання доведених індикативних показників січня – березня 2017 року досягнуто на рівні 105,9%, тобто до бюджету додаткового залучено 3,5 млрд.грн. У тому числі з податку на прибуток виконання індикативу склало 163,4% (+2,5 млрд.грн.), з податку на додану вартість 104,3%  (+1,4 млрд.грн.).
У юристів фіскальної служби Харківщини виграних справ на суму понад 427 мільйонів гривень
Як повідомили в Головному управлінні фіскального відомства області, з початку року на  користь органів ДФС судами розглянуто 312 справ (у т.ч.  немайнові спори) на суму 427,2 млн. грн.
Співробітники юридичних підрозділів інформують про найбільш цікаві з юридичної точки зору випадки. Так, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду залишена без задоволення апеляційна скарга одного з харківських ТОВ на постанову Харківського окружного адміністративного суду.  
Під час планової перевірки вказаного товариства,  встановлено порушення статті 5 Закону України «Про оподаткування підприємств» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), а приводом стало віднесення  до валових витрат членських внесків, сплачених  до некомерційних саморегулюючих організацій, які є окремими юридичними особами.
Згідно з нормами вищезазначеної статті,  до складу валових витрат не включаються утримання органів управління об'єднань платників податку, включаючи утримання холдінгових компаній, які є окремими юридичними особами.
Матеріалами справи підтверджено, що саморегулююча організація є об'єднанням самостійних суб'єктів підприємницької діяльності, з відповідними органами управління та джерелами формування майна якої є, в тому числі, вступні, членські та цільові внески.
Крім того, виходячи з положень вказаних Статутів, членство у вказаній саморегулюючій організації є добровільним. Таким чином, вступ до зазначеної організації не є обов'язковою умовою для здійснення позивачем господарської діяльності, через що відсутні правові підстави для віднесення до валових витрат членських внесків до вказаних організацій.
Сергій Білан: З початку року співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу спирту і алкоголю більш, ніж на 119 млн. грн.
За перший квартал поточного року в рамках проведення операції «Акциз-2017» співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу понад 238 тис. літрів спирту та 548 тис. літрів алкогольних напоїв на загальну суму 119 млн. грн.
Про це повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.
За його словами, за вказаний період припинено діяльність 40 незаконних виробництв алкогольних напоїв та розпочато 92 кримінальні провадження щодо незаконного обігу підакцизних товарів.
«Алкогольний контрафакт і фальсифікат підпільно виробляється в усіх регіонах України, про що свідчить статистика щодо виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення лікеро-горілчаних напоїв всіма регіональними підрозділами податкової міліції. Останнім трендом незаконної торгівлі алкогольними напоями є їх реалізація через мережу Інтернет », - зазначив Сергій Білан.
Він також зауважив, що існує декілька каналів надходження спирту для незаконного виготовлення алкоголю.
«У країну поза митним контролем доставляється спирт іноземного виробництва, в основному з Молдови та Російської Федерації, в тому числі за допомогою замаскованих трубопроводів. Також ділки виробляють необлікований спирт як на потужностях легальних спиртових заводів, так і в кустарних умовах», - розповів перший заступник голови Сергій Білан.
Привітання з Великоднем – співробітники фіскальної служби Харківщини відвідали підшефний заклад
Пасхальні куличі, тістечка, цукерки, печиво. Яке ж свято без солодощів! Напередодні світлого Христова Воскресіння фахівці відомства завітали в гості до своїх підшефних - вихованців Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В.Г. Короленка.
Податківці привітали дітлахів зі святом, подарували солодощі, а найголовніше, побажали від усього серця здоров’я, доброї долі та щасливого майбутнього.
Харківські податківці працюють в режимі он-лайн
Інтернет-конференція з питань декларування відбулась сьогодні на сайті Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва. Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, податків з громадян та самозайнятих осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області Ірина Васильєва в режимі он-лайн посадовець відповіла на питання стосовно подання декларації про майновий стан і доходи громадян та отримання податкової знижки.
Наводимо найцікавіші питання, які надійшли від інтернет – користувачів, та відповіді на них.
Я  - приватний підприємець на 3 групі та навчаюсь в аспірантурі за контрактом. Які податкові пільги я можу отримати та як це зробити?
Якщо ми правильно зрозуміли Ваше питання, мова йде про податкову знижку. Порядок її надання встановлено ст.166 Податкового кодексу. Податкова знижка застосовується до доході, отриманих у вигляді заробітної плати. Фізичні особи – суб’єкти господарської діяльності, які отримують дохід від підприємницької діяльності, не мають права на податкову знижку відносно таких доходів.
Якщо підприємець одночасно є найманим працівником та отримує заробітну плату, він має можливість скористатися правом на податкову знижку виключно до заробітної плати.
 Чи може людина, яка займається репетиторством не відкривати приватне підприємництво, а працювати в форматі «незалежної професійної діяльності», які податки та відрахування від повинен сплачувати та у якому форматі?
Згідно ст.168 Податкового кодексу платник податків, отримуючи дохід від інших осіб, які не є податковими агентами, зобов’язаний їх задекларувати надавши до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію за підсумками звітного року.
До цих доходів відносяться і доходи, отримані від надання репетиторських послуг. З загальної річної суми отриманого доходу платник самостійно розраховує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
Термін  подання декларації  до 1 травня. Податкові зобов’язання необхідно сплатити до 1 серпні.
У мене є депозитний рахунок, на якому зберігаються кошти, за користування якими  банк нараховує відсотки. Чи потрібно, в такому випадку, подавати річну декларацію?
У Вашому випадку, банк при нарахуванні доходу у вигляді відсотків зобов’язаний самостійно нарахувати, утримати та перерахувати до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18  % та військового збору за ставкою 1,5 %. Вам, як платнику податків відповідно до п. 179.2 ст. 179  Податкового кодексу подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік не потрібно, оскільки банк є податковим агентом і вся процедура щодо утримання та перерахування податку покладена на нього відповідно до п. 168.1 ст.168 Податкового кодексу.
Читав, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й можливість скористатися правом на податкову знижку, зокрема щодо витрат понесених на лікування. Чи можна отримати таку знижку декларуючи доходи за 2016 рік?
Норма пп. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування, відповідно до п. 1 розділу XIX Податкового кодексу набирає чинності з 1 січня року, що настає за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування. На сьогодні такий закон не прийнято, а отже, платники податків не мають можливості на отримання податкової знижки за вищезазначеними витратами.
Харківські митники привітали дітей підшефного закладу з Великоднем
Днями представники Харківської митниці ДФС відвідали вихованців Сахновщинського навчально-реабілітаційного центру та привітали підшефних зі святом Христового Воскресіння.
Митники та профспілкова організація привітали колектив закладу та дітей, вручили солодощі та подарунки.
Поцікавились митники сьогоденням підшефних: поспілкувалися з дітлахами та викладачами, відвідали музей, оновлені класи, кімнати відпочинку та виставку творчих робіт дітей.
Представники митниці побажали дітлахам міцного здоров’я та наснаги у навчанні.
В Харкові на одну кадрову агенцію та інтернет-магазин стане більше
Співробітники фіскальної служби області надали роз’яснення  майбутнім підприємцям стосовно алгоритму відкриття власної справи та ведення підприємницької діяльності. Консультативний захід відбувся сьогодні  в Консалтинговому центрі при Харківському міському центрі зайнятості.
Як відзначають податківці, які вже не вперше консультують зазначену категорію слухачів, найчастіше їх цікавлять практичні запитання, які вони можуть застосувати під час ведення власної справи. Цього разу майбутні власники бізнесу були представлені суто жіночою половиною. Тож і бізнес, які вони бажають відкрити, був здебільшого  жіночий -  кадрова агенція,  інтернет-магазинчик з продажу прикрас, магазин квітів тощо.
Майбутні бізнес-вумен задавали питання співробітнику ДФС області передусім щодо порядку застосування спрощеної системи оподаткування. Цікавились вони і розмірами ставок єдиного податку та термінами його сплати, правильністю заповнення звітів та порядком їх надання до податкових інспекцій. Адже попереду у них дуже відповідальний період, тому такі знання від фахівців фіскальної служби стануть їм у нагоді найближчим часом.  
Іван Романов: Зацікавленість платників он-лайн послугами ДФС постійно зростає 
Он-лайн послуги ДФС набувають популярності серед платників податків. Про це свідчить кількість звернень до Контакт-центру ДФС щодо використання таких сервісів.
За інформацією директора Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Івана Романова, протягом першого кварталу цього року надано 3825 інформаційно-довідкових послуг на звернення, які надійшли телефоном та електронною поштою, щодо користування он-лайн послугами ДФС.
«Якщо у лютому поточного року питання щодо використання он-лайнових послуг зросли на 105 порівняно з січнем, то вже у березні їх було надано на 897 більше, ніж за останній місяць зими», – зазначив Іван Романов.
За його словами, найбільша кількість запитань стосувалися можливостей сервісу «Електронний кабінет платника» - 1358. Друге місце за популярністю займає сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». Правилами користування ним цікавилися 1002 платники.
Водночас у березні 2017 року найбільш рейтинговим було запитання-відповідь з Бази знань щодо користування електронним сервісом «Отримання відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді», який розміщено на веб-порталі ДФС. З таким питанням до фахівців Контакт-центру звернулися 853 платники.
Нагадаємо, що отримати консультацію з питань застосування норм податкового та митного законодавства, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, роботи органів ДФС, сервісів та послуг, які надаються фіскальною службою можна у Контакт-центрі за номером 0-800-501-00-7.
Процес адміністрування та відшкодування ПДВ стає максимально прозорим
За рахунок впровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ процес повернення бюджетних коштів платникам стає максимально прозорим. Будь який платник податків має змогу відслідковувати весь процес від подання заявки до отримання коштів.
Зазначений реєстр відповідно до статті 200.7.3 Податкового кодексу України не має обмеженого доступу. Він є публічним, відкритим та оприлюднюється на сайті Міністерства фінансів України.
Крім того, Державна фіскальна служба України та Адміністрація Президента України здійснюють інформаційну взаємодію відповідно до Положення про Державну фіскальну службу України та Положення про Адміністрацію Президента України, а також згідно з Угодою про інформаційне співробітництво між ДФС та Адміністрацією Президента України від 23.11.2015.
Отже, згідно з Угодою та протоколами до неї, уповноважені особи Ситуаційного центру Адміністрації Президента України матимуть доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем ДФС без права коригування. Це спрямовано на забезпечення прозорої системи ефективного моніторингу та аналізу функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.

ІЗЮМСЬКА ОДПІ
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн


 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»