Главная
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
13.04.2017
Податковий календар
Ізюмська ОДПІ повідомляє, що:
20.04.2017 останній день:
Останній день подання податкової декларації з ПДВ за березень 2017 року;
Останній день подання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за березень 2017 року;
Останній день подання розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (додаток 2 до декларації) за березень 2017 року;
Останній день подання розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4 до декларації) за березень 2017 року.

Про застосування РРО під час продажу технічно складних побутових товарів

Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що 8  травня 2017 року набере чинності постанова КМУ від 16.03.2017 року № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».
Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. Перелік містить 8 груп товарів, а саме:
1. Група 73 «Вироби з чорних металів».
2. Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини».
3. Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя».
4. Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання».
5. Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя».
6. Група 91 «Годинники всіх видів та їх частини».
7. Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя».
8. Група 95 «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».
Відповідна норма Закону про РРО щодо обов’язкового застосування РРО всіма суб’єктами господарювання при продажу технічно складних побутових товарів діє ще з 1 січня 2017 року. 
Так, пунктом 296.10 ПКУ визначено, що РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Але, норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Таким чином платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні будуть застосовувати РРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу. 
В 2017 році неоподатковувана сума нецільової благодійної допомоги становить 2240 гривень
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що до оподатковуваного доходу платника податку не включається сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. ( у 2017 році – 2240 грн.)
Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається податковим агентом до загального місячного (річного)оподатковуваного доходу платника податку, як інші доходи і підлягає оподаткуванню на загальних підставах податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Зазначена норма визначена пп.170.7.3 ст.170 Податкового кодексу України.
Якісно та динамічно працюють Центри обслуговування платників Ізюмської ОДПІ
За січень-березень 2017 року з питань отримання адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг та приймання звітності до Ізюмської ОДПІ звернулось 35379 суб’єктів господарювання, яким надано 3850 адміністративних послуг.
Найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. За звітний період надано 2354 таких карток.
Також, протягом І кваталу 2017 року надано 296 витягів з реєстру платників єдиного податку, 286 - зареєструвались платниками-«спрощенцями». Крім того, зареєстровано 271 книгу обліку доходів і витрат платників єдиного податку, 148 розрахункових книжок, 3 книги обліку розрахункових операцій, 13 РРО взято на податковий облік, видано 93 ліценції на роздрібну торгівлю алкогольними напоями  та 79 - тютюновими виробами, 139 - довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи та 52 - про відсутність заборгованості із платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів.
Звертаємо увагу платників податків, що в приміщенні Ізюмської ОДПІ, Балаклійському, Барвінківському та Борівському відділеннях розміщені інформаційні та тематичні стенди з питань застосування норм Податкового законодавства, зразки заповнення заяв, податкової звітності, єдиного внеску та перелік надання адміністративних послуг.
Як оподатковується безоплатне харчування працівників
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до  пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді, зокрема, харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених Кодексом для оподаткування прибутку підприємств (пп. «б» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.
Крім того, пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу визначено, що доходи, які містить  ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором.
Разом з тим, якщо роботодавцем організовується для працівників безкоштовне харчування за принципом «шведського столу», коли неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожною окремою особою, тобто отриманий дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого харчування не може розглядатися як об’єкт оподаткування та база нарахування єдиного внеску.
Водночас операції підприємства з безкоштовного харчування своїх працівників на умовах «шведського столу» для такого підприємства – платника ПДВ є об’єктом оподаткування ПДВ, під час здійснення яких ПДВ нараховується у загальновстановленому порядку.
Aкцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до норм ПКУ акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів платять при реалізації пива, алкогольних напоїв та тютюнових виробів безпосередньо громадянам. Відповідно до пп.212.3.1 ПКУ особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції. Акцизний податок сплачується за ставкою 5%. Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Податок зараховується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.
Відповідно до п.2 розділу П наказу Міністерства фінансів України від 21.01.16 р. № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів» зазначений податок є обов’язковим реквізитом фіскального касового чека та підлягає запрограмуванню в реєстраторах розрахункових операцій.

Про організацію перевірок у 2017 році
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII внесені суттєві зміни до Податкового кодексу України. Так, зокрема, з 1 січня 2017 року зазначеним Законом ПКУ доповнено  статтею 193 та викладено в новій редакції пп. 191.1.1 п. 191.1 ст. 191, якими визначено перелік функцій державних податкових інспекцій. А функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Отже, з 01.01.2017 організацію та проведення документальних і фактичних перевірок може бути здійснено лише зазначеними вище органами. Документи з питань проведення перевірок  (запити, накази, акти, повідомлення про місце і час проведення розгляду заперечень, податкові повідомлення-рішення) надсилаються платникам податків у порядку, встановленому п. 42.2 ст.42 Кодексу.
Рішення про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки може прийматись не тільки керівником органу державної фіскальної служби, а також його заступником або уповноваженою особою.
Таким чином, документальні та фактичні перевірки в м. Харкові та області можуть бути проведені фахівцями за наявності наказу та направлень  Головного управління ДФС у Харківській області.
Платникам рентної плати за користування радіочастотним ресурсом
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з урахуванням норм підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та підпункту 257.3.3 пункту 257.3 статті 257 ПКУ платник рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подає до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, податкову декларацію, яка містить, зокрема додаток з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. Форма Податкової декларації з рентної плати та додатки (розрахунки) до неї затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927).   
Сума податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) місяць, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5 стаття 257 ПКУ).
ПДВ-відшкодування: затверджено порядок взаємодії Мінфіну, ДФСУ та Держказначейства
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Міністерства фінансів з Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою в процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ. Порядок затверджено наказом Мінфіну від 03.03.2017 р. № 326.
Цей Порядок визначає механізм надання інформації ДФСУ та Державною казначейською службою для її оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінфіну та інформаційної взаємодії Мінфіну з ДФС та Казначейством у процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ.
Формування Реєстру та оприлюднення Реєстру здійснюватиметься щодня (крім вихідних, святкових та неробочих днів) на підставі баз даних ДФС та Казначейства з урахуванням хронологічного порядку надходження заяв про повернення сум бюджетного відшкодування. ДФС до 10-ї години (крім вихідних, святкових та неробочих днів) вносить до Реєстру інформацію, визначену пп. 200.7.1 ПКУ та п. 4 Порядку № 26, за попередній робочий день.
З метою реалізації механізму автоматичного узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ, ДФС при внесенні до Реєстру заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, також вносить інформацію про дату закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, яка є датою узгодження суми відшкодування. ДФС вносить до Реєстру інформацію щодо дати та суми узгодження бюджетного відшкодування на наступний робочий день після виникнення такого випадку. Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою та в автоматичному режимі відображається в Реєстрі на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
ДФС при внесенні інформації до Реєстру про узгоджені суми бюджетного відшкодування одночасно вносить інформацію щодо платіжних реквізитів, необхідних для перерахування сум бюджетного відшкодування на поточні банківські рахунки платників податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу таких платників податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету. Інформація щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування, а також заявлених сум бюджетного відшкодування, які вважатимуться узгодженими, із зазначенням платіжних реквізитів передається з накладанням не менше двох електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб та печатки відповідного територіального органу ДФС.
Наказ набирає чинності 1 квітня 2017 року.

Про оновлену Податкову декларацію з рентної плати
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що з 1 січня 2017 року набули чинності зміни до форми Податкової декларації з рентної плати, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927.
У зв’язку з цим надаємо для користування:
1 Алгоритм складання Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (Додаток 5 до Декларації);
2.Алгоритм складання Розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин(Додаток 1 до Декларації).
Також, для проведення розрахунку ставок рентної плати за спеціальне використання води по підприємствам – водокористувачам, які використовують водні ресурси з водопостачальної системи КП «Харківводоканал» надаємо інформацію , щодо  обсягів поданої води у водопровідну розподільчу мережу м.Харкова по джерелах водопостачання ( у відсотках) за 2016 рік, отриману від КП «Харківводоканал».
До уваги платників! Електронна звітність до органів ДФС за допомогою безкоштовного програмного забезпечення
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що Державна фіскальна служба України на офіційному сайті ДФС (за адресою: sfs.gov.ua/anonsi) 23.03.2017 повідомила платників про припинення супроводження програмного забезпечення «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» у зв’язку з дублюванням характеристик зі Спеціалізованим клієнтським програмним забезпеченням для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».
За функціональністю Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» має додатково можливість формувати і відправляти статистичну звітність та звітність до Пенсійного фонду та можливість накладання електронного цифрового підпису. 
Тобто, платники податків можуть надавати податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку до органів ДФС із використанням електронного цифрового підпису, зокрема за допомогою наступного безкоштовного ПЗ:
- Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення «для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (версії ПЗ розташовано у розділі Електронна звітність за адресою: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/);
- Електронного кабінету платника (розташованого за адресою:https://cabinet.sfs.gov.ua/).

Механізм розстрочення «імпортного» ПДВ оприлюднено
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує про те, що з 31 березня п.р. (дня оприлюднення в «Урядовому кур’єрі») набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. №196, яка установлює порядок надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту деякого обладнання, а саме:
- тільки верстатів для обробки дерева, що класифікуються за кодами товарної позиції 8465 згідно з УКТЗЕД;
- сушарок для деревини, що класифікуються у товарній підкатегорії 8419 32 00 00 згідно з УКТЗЕД;
- пресів для виробництва деревностружкових або деревноволокнистих плит, що класифікуються у товарній підпозиції 8479 30 згідно з УКТЗЕД, які ввозяться для використання у деревообробному виробництві;
- обладнання (його частин), що класифікується у товарних підкатегоріях 8421 39 20 00, 8422 30 00 99, 8422 90 90 00, 8428 20 20 00, 8428 20 80 00, 8477 10 00 00, 8477 20 00 00, 8477 30 00 00, 8477 40 00 00, 8477 59 10 90, 8477 90 80 00, 8480 71 00 90 згідно з УКТЗЕД, для виробництва тільки медичних виробів.
Розстрочення сплати ПДВ (рівними частинами) надається за заявою платника податку на строк до 36 календарних місяців без нарахування процентів та пені, визначених пунктом 129.5 статті 129 Податкового кодексу України.
У разі нецільового використання устаткування та обладнання, ввезених на митну територію України з отриманням розстрочення сплати податку на додану вартість, платник податку зобов'язаний сплатити податкові зобов'язання за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, у сумі, розрахованій як позитивна різниця між сумою податку на додану вартість, що мала бути сплачена із зазначених операцій у момент ввезення таких товарів, та фактично сплаченою сумою, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день сплати податкового зобов'язання, за період з дня ввезення таких товарів до дня збільшення податкового зобов'язання.
Як стати на облік адвокату та сплачувати ЄСВ
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України від 15.05.2003 р. № 755-VII «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. № 1162.
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Якщо платником єдиного внеску – особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні перебувати на обліку в органах доходів і зборів як платники єдиного внеску. При цьому з 01.01.2017 р., якщо така особа не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від незалежної професійної діяльності, вона зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. В 2017 році – 704 грн.
Іноземні доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб
Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.
Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Змінено порядок оподаткування спадщини
Повідомляємо, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).
Так, з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.
Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою,оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Не сплачують спадкоємці  в таких випадках й військовий збір.
З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

У податковому розрахунку за ф. 1ДФ, відображається сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичній особі юридичною особою, або навпаки
У разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.
Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Підпунктом 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «153».
Внесено зміни до форми податкової декларації плати за землю
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що 21.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017  № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за № 225/30093 (далі – Наказ № 9). Цим Наказом  внесені зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 783/27228 (далі – Наказ № 560).
Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:
- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку або дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;
- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;
- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.
Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Довідково: Наказ № 9 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.03.2017 № 23.
Запроваджено нову довідку про взяття на облік (форма № 34-ОПП)
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області звертає уваги платників податків, що 20.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.12.2016  № 1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 1125), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за № 42/29910, який вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) (далі – Наказ № 1588), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300, та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Наказ № 1130), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.
Зокрема, Наказом № 1125:
- визнано, такою, що втратила чинність, довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП), що видавалась контролюючим органом. Для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, запроваджується нова довідка про взяття на облік (форма № 34-ОПП);
- викладено у новій редакції форму реєстраційної заяви платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ).
З оновленими текстами Наказів №№ 1588 та 1130 Ви можете ознайомитись
скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Наказ № 1125 набрав чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування (опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.02.2017 № 14).
Порядок оподаткування доходів нерезидентів 
Чинне податкове законодавство, зокрема, пункт 141.4 статті 141 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), установлює окремий порядок, ставки та умови оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, які отримують нерезиденти.
Згідно із пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу,  резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Також слід враховувати положення абзацу "й" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, відповідно до якого не підлягають оподаткуванню доходи нерезидента, із джерелом походження з України у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.
Громадяни, які надавали в оренду майно, мають задекларувати свої доходи
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (ст.164 Податкового кодексу України).
Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.
Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.
Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду такого майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби за місцем реєстрації.
Громадяни також мають можливість подати декларацію про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису через сервіс «Електронний кабінет платника»на веб-порталі ДФС України.
Нагадуємо, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік – 3 травня 2017 року.
Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.
Для окремих категорій платників з 2017 року встановлено податкові канікули
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує, що підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення»  Податкового Кодексу доповнено новим п.п. 44, яким запроваджуються на період до 31 грудня 2021 року нові податкові канікули із запровадженням ставки податку у розмірі 0 відсотків.  Це нововведення буде застосовуватись для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, та які відповідають одному із визначених критеріїв:
утворені в установленому законом порядку після 01 січня 2017 року;
діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;
які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.
При цьому платники податку цієї категорії у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає визначеним критеріям, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 Кодексу.
Дія п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють види діяльності, визначені у підпунктах 2.1 – 2.18 цього пункту.
Відповідальність за порушення декларування
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує, що відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010  року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 ПКУ контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків.
    Згідно з п. 176.1 ст. 176 ПКУ платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом контролюючий орган у відповідності до п.п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПКУ має право проводити документальні позапланові перевірки.
    Згідно з п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) Декларацію.
За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, зокрема, фінансова, адміністративна (п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПКУ самостійне визначення суми податкового зобов’язання платника податків контролюючим органом на підставах, визначених п.п. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відс. суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відс. суми нарахованого податкового зобов’язання.
Водночас, згідно з ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 прим.1 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, у разі неподання платником податків в установлений термін податкової Декларації (якщо таке подання є обов’язковим), контролюючий орган на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.
Не подали звіт – штрафи одні, подали невчасно - інші
Інформуємо про те, що Державна фіскальна служба України у листі від 10.02.2017р.  № 3282/7/99-99-14-01-02-17 роз’яснила особливості застосування штрафних санкцій за порушення порядку подання звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (звіт про контрольовані операції та документація з трансфертного ціноутворення).
До 01.01.2017 року відповідальність за несвоєчасне подання звіту та несвоєчасне декларування контрольованих операцій визначалась п. 120.3 статті 120 Податкового кодекс (далі – Кодекс). Законом України від 21.12.2016 року №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні"  статтю 120 Кодексу доповнено новим п. 120.4, яким встановлено окрему відповідальність платників податків за несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу.
Штрафні санкції, передбачені п. 120.4 ст. 120 Кодексу, розраховуються за кожний календарний день, починаючи з 01.01.2017 року, незалежно від звітного періоду здійснення контрольованих операцій та застосовуються у разі, якщо платником податків до початку документальної перевірки подано:
звіт про контрольовані операції та/або документацію з трансфертного ціноутворення з порушенням термінів, визначених п. 39.4 ст. 39 Кодексу;
уточнюючий звіт про контрольовані операції, в якому додатково задекларовані контрольовані операції.
Слід зазначити, що склад правопорушень, визначених пунктом 120.3 (неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення) та пунктом 120.4 (несвоєчасне подання вказаної звітності) статті 120 Кодексу, не передбачає одночасного застосування фінансової відповідальності, встановленої вказаними нормами.
Списання товарів: порядок оподаткування ПДВ
Повідомляємо, що згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі ПКУ) податкові зобов’язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
придбаних для використання в неоподатковуваних операціях – на дату їх придбання;
придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, – на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Враховуючи викладене, при списанні в межах норм природного убутку товарів, при придбанні яких суми ПДВ були віднесені до податкового кредиту та які втратили товарний вигляд, податкові зобов’язання платником ПДВ не нараховуються (за умови, що вартість таких товарів включається до вартості готової продукції, яка підлягає оподаткуванню). В інших випадках – ПДВ нараховується за основною ставкою.
Якщо такі товари списуються понад норми їх природного убутку, в зв’язку з чим вони не можуть бути використані в межах господарської діяльності платника ПДВ, то не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Відповідне роз’яснення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у розділі 101.02.
Навчання за рахунок підприємства – що змінилося
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області  звертає увагу про те, що новою редакцією пункту 165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України, суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. Наразі це трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2017 році -  9600 грн.). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги.
Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу. У попередній редакції п. 165.1.21 статті 165 ПКУ діяла норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання.
Суб’єкт господарювання повинен щоденно оприбутковувати виручку
Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Тобто щоденно суб’єкт господарювання повинен оприбутковувати в КОРО виручку на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів).
За неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки передбачена штрафна санкція у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Зазначена норма визначена п.2.6 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 №637 та п.1 Указа Президент України від 12.06.1995 №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

На Харківщині ліквідовано міжрегіональний «конвертаційний центр»
Співробітники податкової міліції Харківщини спільно із працівниками прокуратури Харківської області ліквідували черговий «конвертаційний центр», із загальним обігом у понад 124 млн. гривень.
Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.
В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України, правоохоронці встановили, що 35-річний мешканець Харківської області та шість його помічників налагодили незаконну діяльність фіктивних підприємств, за допомогою яких формувався податковий кредит та надавалися послуги підприємствам реального сектору економіки з переводу безготівкових коштів у реальні гроші. Послугами «конвертаторів» користувалися реальні підприємства,переважно Харківської та Київських областей.
«Створивши протягом 2015-2017 років 8 фірм, вказані підприємці змогли вивести в тіньовий обіг понад 124 млн.гривень, - зазначає Андрій Бєжанов, - за попередніми підрахунками ймовірні втрати бюджету тільки з ПДВ становлять близько 20,6 млн. гривень. В ході досудового розслідування з’ясовано, що за свої послуги «конвертатори» брали від клієнтів винагороду у розмірі 5-7% від загального обороту».
Також встановлено, що для максимального приховування своєї незаконної діяльності, «конвертатори» здійснювали передачу готівки не в своєму офісі, а за допомогою  банківських скриньок.
Під час ліквідації зазначеного «конвертаційного центру» працівники податкової міліції та прокуратури Харківщини провели обшуки в офісному та житлових приміщеннях, що були задіяні у вказаній  незаконній діяльності.
«Під час слідчо-оперативних заходів було виявлено та вилучено печатки підприємств «конвертаційного центру», комп’ютерну техніку, ключі електронної звітності, банківські картки, мобільні телефони та документацію, в якій містилася інформація щодо обороту, замовників та відомості про фіктивні підприємства, - зауважує Андрій Бєжанов. – Крім цього, виявлено та вилучено грошові кошті у національній та іноземній валюті, загальна сума яких у гривневому еквіваленті складає понад 3 млн. 586 тис. гривень».
На теперішній час слідство триває.
На соціальні потреби мешканці Харківщини направили 2,2 млрд. грн. єдиного соціального внеску
Конец формы
Як повідомили в  Головному управлінні ДФС у Харківській області зазначена сума ЄСВ надійшла протягом січня-березня поточного року  та перевищила доведений індикативний показник на 484,3 млн.грн.
Так, від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю надійшло більше 1 937,4 млн. грн. (або 86,3%). В той же час, від фізичних осіб-підприємців надійшло більше 147,0 млн.грн. єдиного внеску.
Найбільші надходження ЄСВ забезпечили Шевченківський та Київський райони м. Харкова – 342,7 млн.грн. та 333,6 млн.грн. відповідно. На Харківщині в лідерах Красноградський та Харківський райони. Там надійшло 85,9 млн.грн. та 82,8 млн.грн. відповідно. 
Крім того, у фіскальному відомстві повідомили, що зокрема у березні  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування надійшло у сумі 838,4 тис.грн.

Як зробити, щоб усі громадяни декларували отримані доходи
Таке непросте й важливе питання зібрало разом за «круглим столом» співробітників фіскальної служби  та представників різних верств населення. Це і науковці, і громадські організації, викладачі, студенти, ріелторські агенції, представники Об’єднання співвласників  багатоповерхових будинків, профспілки таксистів, органи місцевого самоврядування. Також були присутні члени Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області.
Головуюча на заході  заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталія Свєтош окреслила проблематику зазначеного питання. І стосується вона категорії громадян, які отримали неоподатковані доходи з різних джерел, але задекларувати їх не поспішають. Або тих, хто отримує доходи від інших громадян. Адже з такого доходу має бути сплачений податок. Стосується це і репетиторів, і нелегальних таксистів, і гувернанток з нянями, і тих, хто здає в оренду квартири.  
«Ми хочемо жити в європейській розвиненій країні, але загальноприйнятих у цивілізованому суспільстві правил, дотримуються не усі. Необхідно розуміти, що сплата податків – це обов’язок кожного»,- відзначила заступник начальника ГУ ДФС області Наталія Свєтош.   
Тож під час дискусії та обміну думок присутні намагалися віднайти рішення, оптимально прийнятні і для громадян, і для представників контролюючих органів.
Жваво обговорювались представниками ріелторських агенцій та ОСББ питання щодо внесення змін до податкового законодавства. Зниження податкової ставки з доходів, отриманих від надання в оренду квартир, адже  необхідно враховувати існуючі сьогодні ціни на послуги ЖКХ.
Від присутніх пролунали також пропозиції  щодо введення патентів з фіксованою сплатою без реєстрації підприємництва за надання послуг не на постійній основі.  
За підсумками засідання було прийнято спільне рішення опрацювати усі пропозиції та направити їх до відповідних органів влади та депутатів.  
Павло Дроняк: Роботодавцями додатково укладено 8 тис. трудових договорів з найманими працівниками
За перші два місяці цього року роботодавцями додатково укладено 8 тис. трудових договорів з найманими працівниками. Такий результат став наслідком заходів, проведених робочими групами з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, в яких беруть участь фахівці фіскальної служби. Про це повідомив директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, під час рейдів здійснювалися обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. Крім того, з роботодавцями  проводилася роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання податкового законодавства та законодавства про працю.
Посадовець також розповів, що протягом січня-лютого 2017 року фахівцями фіскальної служби в ході контрольно-перевірочних заходів виявлено 79 найманих осіб, праця яких використовувалися роботодавцями без оформлення трудових відносин.
«Загалом з початку року під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачують зарплатню своїм працівникам, порушення податкового законодавства встановлено в 69 відс. До сплати в бюджети донараховано понад 67 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, близько 15 млн. грн.. єдиного внеску та близько 5 млн. грн. військового збору», – зазначив Павло Дроняк.
На Харківщині податківці провели День благоустрію
Працівники фіскальної  служби Харківської області долучилися до проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».
Суботник об’єднав  увеськолектив і Головного управління, і районних інспекцій, тож робота кипіла.  Висаджували дерева, впорядковували клумби, красили забори, мили вікна, прибирали сміття, наводили лад і на своїх робочих місцях і на прилежних територіях.
Адже, як вважають податківці, робота роботою, але й потрібно навести порядок, щоб і працювати було приємніше, і настрій був ліпший. З чистою душею та затишним довкіллям вітати весну в чудовому місті Харків.  І відчути себе причетним до загальної справи, до якої приєдналися усі українці. 


Сергій Білан: З початку року співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу спирту і алкоголю більш, ніж на 119 млн. грн.
За перший квартал поточного року в рамках проведення операції «Акциз-2017» співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу понад 238 тис. літрів спирту та 548 тис. літрів алкогольних напоїв на загальну суму 119 млн. грн.
Про це повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.
За його словами, за вказаний період припинено діяльність 40 незаконних виробництв алкогольних напоїв та розпочато 92 кримінальні провадження щодо незаконного обігу підакцизних товарів.
«Алкогольний контрафакт і фальсифікат підпільно виробляється в усіх регіонах України, про що свідчить статистика щодо виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення лікеро-горілчаних напоїв всіма регіональними підрозділами податкової міліції. Останнім трендом незаконної торгівлі алкогольними напоями є їх реалізація через мережу Інтернет », - зазначив Сергій Білан.
Він також зауважив, що існує декілька каналів надходження спирту для незаконного виготовлення алкоголю.
«У країну поза митним контролем доставляється спирт іноземного виробництва, в основному з Молдови та Російської Федерації, в тому числі за допомогою замаскованих трубопроводів. Також ділки виробляють необлікований спирт як на потужностях легальних спиртових заводів, так і в кустарних умовах», - розповів перший заступник голови Сергій Білан.
До уваги платників податків! Про зміни у порядку надання індивідуальних письмових податкових консультацій
Відтепер платники податків мають можливість надіслати запит на отримання письмової індивідуальної податкової консультації БЕЗПОСЕРЕДНЬО ДО ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ.
Такі зміни відбулись у  зв’язку з набранням чинності з 01.04.2017 Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", яким  внесено зміни до ст.52 Податкового кодексу України.
Надсилання письмових запитів на надання індивідуальних податкових консультацій платниками податків БЕЗПОСЕРЕДНЬОДО ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ суттєво вплине на оперативність прийняття рішень суб’єктами господарювання та ефективність здійснення господарської діяльності.
Крім того, зареєстровані письмові індивідуальні податкові консультації, надані платникам податків на їх письмовий запит, оформлений відповідно до вимог, встановлених п.52.1 ст. 52 Податкового кодексу України,  підлягають розміщенню на офіційному  веб-сайті ДФС України.
Доступ до даних єдиної бази та офіційного веб-сайту є безоплатним та вільним.
«Травичка», «порошок» та пристрій нічного бачення – насичені вихідні для харківських митників
На митному посту у пункті контролю «Куп’янськ-Вузловий»  харківськими митниками  спільно зі співробітниками УСБУ в Харківській області та прикордонниками виявлено пристрій нічного бачення. Громадянин України прямував до Росії потягом сполученням «Харків-Баку» та намагався незаконно вивезти пристрій, приховавши його у сумці під особистими речами.
А напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» службовим собакою харківських митників Тайсоном була виявлена схованка з амфітаміном. Наркотики були приховані громадянином України, який прямував до Росії, в пачці цигарок, упаковці з-під серветок та в ручці барсетки.
Ще одну схованку на Гоптівці виявив службовий собака митників Ів Сен Лоран – понад 13 грамів марихуани. Цигарки замість звичайного тютюну були наповнені «травичкою».
Також на митному посту «Чугунівка» під час проведення митного контролю у одного з пасажирів автобусу в пачці з цигарками виявлений згорток з білим порошком.
Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Фахівці ДФС та словацькі митники обговорили напрями професійної підготовки кадрів
Фахівці Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС поділилися досвідом з представниками Митної служби Словацької Республіки, які перебували в Україні  з метою ознайомлення з діяльністю навчальних закладів ДФС, обміну  досвідом у сфері професійної підготовки.
Під час зустрічі гостей було ознайомлено з процесом спеціальної та спеціалізованої підготовки, що проводиться у Департаменті, зі структурою Департаменту, його матеріально-технічною базою, використанням сучасних інформаційних технологій у роботі та основними напрямками діяльності установи.
 Іноземним колегам також було презентовано кінологічний навчально-тренувальний комплекс, вольєри для утримання службових собак. Інспектори-кінологи  Департаменту продемонстрували  роботу кінологічних команд з пошуку речовин та предметів, схованих у валізах та ящиках, в автомобільному транспорті.
Крім того, у ході візиту  сторонами було обговорено низку важливих питань стосовно подальшого співробітництва, зокрема, залучення експертів обох сторін до участі у тематичних семінарах, тренінгах, інших заходах з підготовки та підвищення професійної компетентності персоналу.
Було досягнуто домовленостей щодо участі представників Департаменту у програмі стажування, запропонованій Словацькою Республікою, та розвитку спільних проектів у галузі підготовки кадрів тощо.
Увага! Починають діяти нові рахунки
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 11.04.2017 рокупочинають діяти нові рахунки для зарахування надходжень по  наступних кодах класифікації доходів бюджету:
 -         (ККДБ) 14020900 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)/ Мотоцикли і велосипеди.
 -      (ККДБ) 14030900 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)/ Мотоцикли і велосипеди.
Іван Романов: Зацікавленість платників он-лайн послугами ДФС постійно зростає 
Он-лайн послуги ДФС набувають популярності серед платників податків. Про це свідчить кількість звернень до Контакт-центру ДФС щодо використання таких сервісів.
За інформацією директора Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Івана Романова, протягом першого кварталу цього року надано 3825 інформаційно-довідкових послуг на звернення, які надійшли телефоном та електронною поштою, щодо користування он-лайн послугами ДФС.
«Якщо у лютому поточного року питання щодо використання он-лайнових послуг зросли на 105 порівняно з січнем, то вже у березні їх було надано на 897 більше, ніж за останній місяць зими», – зазначив Іван Романов.
За його словами, найбільша кількість запитань стосувалися можливостей сервісу «Електронний кабінет платника» - 1358. Друге місце за популярністю займає сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». Правилами користування ним цікавилися 1002 платники.
Водночас у березні 2017 року найбільш рейтинговим було запитання-відповідь з Бази знань щодо користування електронним сервісом «Отримання відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді», який розміщено на веб-порталі ДФС. З таким питанням до фахівців Контакт-центру звернулися 853 платники.
Нагадаємо, що отримати консультацію з питань застосування норм податкового та митного законодавства, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, роботи органів ДФС, сервісів та послуг, які надаються фіскальною службою можна у Контакт-центрі за номером 0-800-501-00-7.
Про роботу ЦОП у святкові та вихідні дні
Для зручності платників та створення комфортних умов обслуговування та   у зв'язку зі святковим та вихідними днями,  доводимо до відома графік роботи Центрів обслуговування платників, а саме:
-  17 квітня 2017 року – робочий день у режимі чергування (за необхідністю із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 17 год. 00 хв.;
- 16 квітня, 17 квітня, 1, 2, 8, 9 травня 2017 року – вихідні дні.

Нагадуємо! Триває кампанія декларування громадянами доходів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Останній день подання декларації – 03 травня 2017 року.
Внесок Харківського регіону на підтримку армії майже 170 млн. гривень
Надходження військового збору до бюджету від мешканців Харківщини склали  169,4 млн. грн. Зазначену суму мешканці регіону сплатили протягом трьох місяців поточного року.
Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області та відзначили, що у зрівнянні з минулорічним періодом надходження військового збору зросли на 46,6 млн. грн. (за 3 місяці 2016 року зібрано 122,8 млн.грн.).
Виконання завдання січня-березня 2017 року забезпечено на 125,4%, до бюджету додатково мобілізовано 34,3 млн.гривень.
Зокрема у березні п.р. військового збору надійшло 62,9 млн. грн., що на 17,0 млн. грн. перевищує аналогічний період минулого року.
Повідомляють у фіскальному відомстві області і про райони, в яких найвищий показник надходжень.
У Харкові це Київський – 25,8 млн. грн., Шевченківський – 25,4 млн. грн., Холодногірський – 19,2 млн. грн. та Основ’янський  – 12,1 млн. грн. райони.
В Харківській області Красноградський – 7,1 млн. грн., Харківський – 5,9 млн. грн., Балаклійський – 4,5 млн. грн. та Дергачівський – 2,9 млн. грн. райони.
В ГУ ДФС у Харківській області нагадують, в Україні військовий збір справляється із доходів, які відповідно до податкового законодавства оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Зокрема, до таких доходів належать заробітна плата, виграші в лотерею, плата за надання майна в оренду та інші.  
Понад 200 млн. грн. на ремонт доріг Харківщини забезпечила Харківська митниця ДФС
Започаткований в чотирьох областях України ще у 2015 році митний експеримент, який передбачає відрахування 50 % від перевиконання надходжень митних платежів на будівництво та реконструкцію автомобільних доріг, в поточному році розповсюджений уже на усі області.
Харківська митниця ДФС знаходиться серед лідерів в цьому експерименті. Так, з початку 2017 року митницею до Держбюджету перераховано до загального фонду 2,9 млрд. грн., що складає 121,2 % від доведеного індикативного показника, сума перевиконання становить 505,1 млн. грн. Таким чином, лише в 1 кварталі поточного року на ремонт доріг митниця спрямувала кошти в сумі більш ніж 200 млн. грн.
З метою обговорення зазначеного питання відбулось розширене засідання комітету з питань митної справи Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області за участю керівництва Харківської облради.
Очільник митниці Андрій Танцеров звернувся до керівництва області з пропозицією посприяти в залученні до оформлення в зоні діяльності митниці харківських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють митне оформлення в інших регіонах.
– Із введенням митного експерименту виникає певна конкуренція серед регіонів, бо кожна митниця буде намагатися відстоювати свої інтереси разом із місцевими адміністраціями для того, щоб забезпечити наповнення спецрахунків, пов’язаних зі збором коштів на ремонт і відновлення державних доріг – відзначив керівник Харківської митниці ДФС Андрій Танцеров. – В свою чергу, Харківська митниця робить важливі кроки для налагодження тісної та взаємоузгодженої співпраці із суб’єктами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність в Харківському регіоні. Тісна співпраця з імпортерами та митне законодавство дозволяють скоротити час оформлення вантажів, спростити митні формальності, повною мірою оцінити переваги електронного декларування.

Фахівці фіскальної служби про зміни податкового законодавства під час семінару
Найактуальніші та найважливіші питання для платників податків, останні законодавчі зміни, роз’яснення та консультації від провідних фахівців Головного управління ДФС області –  такою насиченою видалася програма семінару, організованого Асоціацією платників податків в Харківській області.
В якості запрошених спікерів податківці  ознайомили учасників семінару із внесеними змінами законодавства по податку на додану вартість, податку на прибуток, з особливостями сплати єдиного соціального внеску, порядком нарахування та сплатою податку на землю,  податку на нерухоме майно. Крім того, було висвітлено питання організації перевірок підприємств і організацій фіскальними органами у 2017 році.
А враховуючи електронізацію усіх  фіскальних процесів, та різномаїття електронних сервісів, які для зручності та комфорту обслуговування пропонує сьогодні Державна фіскальна служба, присутніх ознайомили з роботою Електронного кабінету платника.
Під час семінару податківці також відповідали на запитання присутніх щодо порядку застосування законодавчих норм, так би мовити на практиці, під час здійснення господарчої діяльності.
Телефонні шахраї знов турбують платників податків
Цього разу спритні ділки збирають гроші на так звану «перевірку з Києва». У телефонних розмовах вони представляються керівниками податкових інспекцій, а в деяких випадках навіть начальником головного управління ДФС.
В ГУ ДФС у Харківській області звертають увагу платників, що у разі отримання таких дзвінків не слід піддаватися на подібні провокації, а звертатися до правоохоронних органів, на Антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» за тел. (044) 284-00-07  або  до управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області за телефонами – (095) 356-72-72, (068) 356-72-72.
Майже 829 млн. гривень отримали місцеві бюджети у березні від мешканців Харківщини
Це на 205 млн.грн. більше минулорічного показника. Про це повідомили у фіскальному відомстві регіону та відзначили, що індикативний показник ДФС України виконано на 126,8%,додатково отримано175,1 млн. грн.
Наповнення місцевого бюджету – важливе  питання. Адже це, передусім, розвинена інфраструктура, відремонтовані дороги, виконання соціально-економічних програм, заробітна платня та багато інших корисних речей, без яких неможливе існування нормально функціонуючого регіону. В податковому відомстві відзначають, що мешканці Харківщини розуміють це, і в більшості своїй, сплачують податки і збори своєчасно та у належному обсязі.
Крім того, в ГУ ДФС області розповіли якими податками наповнюються місцеві бюджети.  
Так, серед податків, найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, земельний податок й орендна плата,  єдиний податок та акцизний податок з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів.
Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Надходження його за березень склали  550,6 млн.грн.
Земельного податку та орендної плати в березні надійшло – близько 125 млн.грн., єдиного податку – 65 млн.грн., акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 25,7  млн.грн.
Загалом до бюджетів місцевих громад за 3 місяці надійшло 2,6  млрд. грн., що на  42,8  % або на 768,7 млн. грн. більше минулорічного показника.
Мирослав Продан: Завдяки детінізації економіки у першому кварталі надходження до бюджету зросли на третину
У січні-березні 2017 року до зведеного бюджету перераховано майже 229,3 млрд. грн. платежів, що контролюються ДФС. Це на 34,1%, або на  58,3 млрд. грн. більше, ніж у першому кварталі 2016 року. Такі дані оприлюднив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
«Державна фіскальна служба стабільно виконує своє основне завдання – забезпечення находжень до бюджету. Значного збільшення надходжень у цьому році вдалося досягти завдяки заходам з детінізації економіки, системній роботі з протидії корупції в податковій та митній сферах,  а також покращенню сервісного обслуговування платників», - підкреслив Мирослав Продан.
За його словами, надходження до зведеного бюджету податкових платежів за січень-березень 2017 року склали понад 159 млрд. грн., митних – 70,2 млрд. грн.
З початку року до державного бюджету надійшло 187,7 млрд. грн., що на 33,4% (на 47 млрд. грн.) більше, ніж у першому кварталі 2016 року. До місцевих бюджетів станом на 1 квітня  перераховано 41,5 млрд. гривень – на 37,5% (на 11,3 млрд. грн.) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
З початку 2017 року платникам податків відшкодовано майже 27 млрд. грн. податку на додану вартість, що на понад 4,7 млрд. грн., або на 21,2% перевищує відповідні показники минулого року.
У першому кварталі цього року до бюджету надійшло понад 38,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на понад 8,8 млрд.  грн., або на 29,4% більше, ніж за три перших місяці 2016 року.

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн


 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»