Главная
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
06.04.2017
Податковий календар
Ізюмська ОДПІ повідомляє, що:
20.04.2017 останній день:
Останній день подання податкової декларації з ПДВ за березень 2017 року;
Останній день подання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за березень 2017 року;
Останній день подання розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини (додаток 2 до декларації) за березень 2017 року;
Останній день подання розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4 до декларації) за березень 2017 року.

Про актуальні питання декларування доходів під час «гарячої лінії» в Ізюмській ОДПІ Все більших обертів набирає деклараційна кампанія.  Фахівці Ізюмської ОДПІ проводять різноманітні заходи, спрямовані на створення належних умов для громадян з метою виконання ними вимог щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи.
Нещодавно заступником начальника Ізюмської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Юрієм Бабенком проведено черговий сеанс «гарячої лінії» на вищезазначену тематику. Коли триває кампанія декларування доходів такі телефонні сеанси для платників організовуються щомісяця. Громадяни можуть звернутися до фахівців інспекції і за телефоном з’ясувати будь-яке проблемне питання з податкового законодавства.
Під час спілкування з ініціаторами дзвінків проведено роз’яснення щодо особливостей декларування доходів громадянами, що були отримані в 2016 році. В ході проведення заходу найбільш поширеними серед абонентів виявились питання щодо термінів і способів подання податкових декларацій, в яких випадках необхідно подавати декларацію за 2016 рік обов’язково, де можна ознайомитись зі зразками заповнення декларації. Також громадян цікавив порядок оформлення податкової знижки.
Жодного питання посадовець не залишив поза увагою. Зрозуміло, що забезпечення прямого телефонного спілкування громадян з посадовими особами податкової інспекції – це один із чинників, що формують довіру та партнерські відносини, сприяють підвищенню рівня податкової свідомості та збільшенню надходжень до бюджету. І ця  «гаряча лінія» є тому черговим підтвердженням.
Увага! Починають діяти нові рахунки
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 11.04.2017 рокупочинають діяти нові рахунки для зарахування надходжень по  наступних кодах класифікації доходів бюджету:
 - (ККДБ) 14020900 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)/ Мотоцикли і велосипеди.
 - (ККДБ) 14030900 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)/ Мотоцикли і велосипеди.
Відображення доходу, отриманого підприємцем до дати реєстрації Книги обліку доходів і витрат
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України), (далі – Кодекс).
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку першої, другої та третьої груп (які не є платниками ПДВ), ведуть Книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи.
Тією ж ст. 296 Податкового Кодексу встановлено, що підприємці - платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» затверджено порядок ведення вищезазначених книг (далі – Порядок № 579).
Зазначеним Порядком передбачено, що Книга безоплатно реєструється у контролюючому органі, засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Таким чином, відображення у Книзі доходів, отриманих до дати її реєстрації у контролюючому органі, є порушенням вимог Податкового кодексу та Порядку № 579.
Статтею 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х (далі – КпАП) визначено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративною стягненню за те саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).
Про сплату авансового внеску при виплаті дивідендів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пп. 57.11.2 п. 57.1.1 ст. 57 Кодексу крім випадків, передбачених підпунктом 57.1 1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов'язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 цього Кодексу. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
У разі виплати дивідендів у грошовій формі чи формі, відмінній від грошової, власнику — юридичній особі (резиденту чи нерезиденту), платник податку на прибуток нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів.
При цьому резидент, що здійснює на користь нерезидента виплату доходу у вигляді дивідендів, утримує податок з такого доходу за ставкою в розмірі 15 % його суми та за його рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
До уваги сільгоспвиробників
Станом на 01.04.2017 року до Реєстру отримувачів бюджетної дотації по Харківській області внесено 101 сільськогосподарського товаровиробника.
Головне управління  ДФС у Харківській області звертає увагу платників податків, що 19.03.2017 року набрали чинності постанови Кабінету Міністрів України:
від 21.02.2017 №179 “Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації” (далі Постанова №179);
від 21.03.2017 №178 “Деякі питання виплати бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції”(далі Постанова №178).
Порядок включення сільськогосподарських товаровиробників до Реєстру отримувачів бюджетної дотації визначені пунктами 5-18 Порядку ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації, затвердженого Постановою №179.
Форма заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (форма №1-РОБД) затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №275, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за №268/30136.
Заява за встановленою формою (№1-РОБД) заповнюється та подається в електронної формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду.
Згідно п.10 Постанови №179 реєстраційна заява ф.№1-РОБД розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів з дня отримання.
Дані Реєстру оприлюднюються на офіційному веб-сайті ДФС.
Платникам рентної плати за користування радіочастотним ресурсом
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з урахуванням норм підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та підпункту 257.3.3 пункту 257.3 статті 257 ПКУ платник рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подає до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, податкову декларацію, яка містить, зокрема додаток з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. Форма Податкової декларації з рентної плати та додатки (розрахунки) до неї затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927).   
Сума податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) місяць, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5 стаття 257 ПКУ).

ПДВ-відшкодування: затверджено порядок взаємодії Мінфіну, ДФСУ та Держказначейства
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Міністерства фінансів з Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою в процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ. Порядок затверджено наказом Мінфіну від 03.03.2017 р. № 326.
Цей Порядок визначає механізм надання інформації ДФСУ та Державною казначейською службою для її оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінфіну та інформаційної взаємодії Мінфіну з ДФС та Казначейством у процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ.
Формування Реєстру та оприлюднення Реєстру здійснюватиметься щодня (крім вихідних, святкових та неробочих днів) на підставі баз даних ДФС та Казначейства з урахуванням хронологічного порядку надходження заяв про повернення сум бюджетного відшкодування. ДФС до 10-ї години (крім вихідних, святкових та неробочих днів) вносить до Реєстру інформацію, визначену пп. 200.7.1 ПКУ та п. 4 Порядку № 26, за попередній робочий день.
З метою реалізації механізму автоматичного узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ, ДФС при внесенні до Реєстру заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, також вносить інформацію про дату закінчення граничного строку проведення камеральної перевірки, яка є датою узгодження суми відшкодування. ДФС вносить до Реєстру інформацію щодо дати та суми узгодження бюджетного відшкодування на наступний робочий день після виникнення такого випадку. Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою та в автоматичному режимі відображається в Реєстрі на наступний робочий день після виникнення такого випадку.
ДФС при внесенні інформації до Реєстру про узгоджені суми бюджетного відшкодування одночасно вносить інформацію щодо платіжних реквізитів, необхідних для перерахування сум бюджетного відшкодування на поточні банківські рахунки платників податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу таких платників податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету. Інформація щодо узгоджених сум бюджетного відшкодування, а також заявлених сум бюджетного відшкодування, які вважатимуться узгодженими, із зазначенням платіжних реквізитів передається з накладанням не менше двох електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб та печатки відповідного територіального органу ДФС.
Наказ набирає чинності 1 квітня 2017 року.

Міністерство фінансів запустило електронний реєстр відшкодування ПДВ
3 квітня Міністерство фінансів запустило  електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість. Тепер кожен підприємець зможе в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі знаходиться його платіж.
Всю вхідну інформацію в реєстр формує ДФС на підставі заявок бізнесу та закріпляє це електронним цифровим підписом. ДФС вносить цю інформацію в реєстр. Після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (у передбачених законом випадках – 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після закінчення цього строку. 
Відшкодування відбувається в хронологічному порядку (підприємець, який перший подав, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та на щоденній основі. Раніше ПДВ відшкодовували в останні 5 днів місяця. При такому підході підприємці не могли завчасно планувати. Тепер повертати ПДВ будуть у будь-який день місяця після узгодження суми, тому бізнес зможе краще планувати свою діяльність та отримає додаткові оборотні кошти, починаючи з 10-х чисел кожного місяця
Прозорий та автоматичний реєстр унеможливлює корупцію при відшкодуванні ПДВ, відновлює довіру бізнесу, створює рівні умови для кожного підприємця та полегшує ведення бізнесу в Україні.
До уваги платників! Електронна звітність до органів ДФС за допомогою безкоштовного програмного забезпечення
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що Державна фіскальна служба України на офіційному сайті ДФС (за адресою: sfs.gov.ua/anonsi) 23.03.2017 повідомила платників про припинення супроводження програмного забезпечення «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» у зв’язку з дублюванням характеристик зі Спеціалізованим клієнтським програмним забезпеченням для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».
За функціональністю Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» має додатково можливість формувати і відправляти статистичну звітність та звітність до Пенсійного фонду та можливість накладання електронного цифрового підпису. 
Тобто, платники податків можуть надавати податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку до органів ДФС із використанням електронного цифрового підпису, зокрема за допомогою наступного безкоштовного ПЗ:
- Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення «для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (версії ПЗ розташовано у розділі Електронна звітність за адресою: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/);
- Електронного кабінету платника (розташованого за адресою:https://cabinet.sfs.gov.ua/).

Коли виникає право на податкову знижку за іпотечним кредитом
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області   нагадує, що відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. Таке право виникає, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
При цьому до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року витрати, підтверджені відповідними платіжними розрахунковими документами, зокрема: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У цих документах обов'язково повинна бути відображена вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Право на включення до податкової знижки надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:
- об'єкт житлової іпотеки придбавається;
- збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.
Статтею 17 Закону про іпотеку визначено, що іпотека припиняється у разі:
- припинення основного зобов'язання або закінчення строку дії іпотечного договору;
- реалізації предмета іпотеки відповідно до цього Закону;
- набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки.
Таким чином, як і придбавання предмета іпотеки, так і його припинення може здійснюватися протягом звітного податкового року. При цьому, Кодексом не передбачено обов'язок платника податків мати на останній день звітного (податкового) року основне місця проживання за адресою де об'єкт житлової іпотеки будувався чи купувався, якщо такий об'єкт нерухомості відчужено протягом звітного (податкового) року.
Отже, платник податків, який протягом звітного року здійснив реалізацію предмета іпотеки має право на податкову знижку за умови здійснення таким платником податків протягом такого року витрат у вигляді частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, який був визначений платником податків як основне місце його проживання, зокрема, згідно із позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла, в період здійснення понесених витрат.Як стати на облік адвокату та сплачувати ЄСВ
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України від 15.05.2003 р. № 755-VII «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», контролюючим органом здійснюється за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1-ЄСВ згідно з додатком 1 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. № 1162.
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Якщо платником єдиного внеску – особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, повинні перебувати на обліку в органах доходів і зборів як платники єдиного внеску. При цьому з 01.01.2017 р., якщо така особа не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від незалежної професійної діяльності, вона зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. В 2017 році – 704 грн.
Про деклараційну кампанію під час тематичного семінару на Ізюмщині
З початку деклараційної кампанії мешканці Ізюмщини вже подали до ОДПІ за місцем реєстрації 1262 декларації про доходи. Вони прозвітували стосовно 5,4 мільйона гривень отриманих торік доходів. Про це під час тематичного семінару, присвяченого кампанії декларування доходів громадян за 2016 рік, проінформувала начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Інна Павлова.
«Для зручності та скорочення часу, що витрачається платниками податків на заповнення декларації, запроваджено нову форму декларації про майновий стан та доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», - нагадала під час заходу Інна Володимирівна.
Крім того, вона акцентувала увагу присутніх, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2016 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:
- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційного прибутку;
- іноземних доходів.
 Керівник структурного підрозділу повідомила присутнім, що подавати декларацію потрібно за податковою адресою, тобто місцем, де особу взято на податковий облік. За вибором платника податків декларації подаються особисто або уповноваженою на це особою; поштою (не пізніше ніж 5 днів до завершення кінцевого терміну подання) або в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі ДФС.
 Представники Ізюмської ОДПІ запросили платників  не очікуючи кінцевого терміну для подання декларацій, до Центру обслуговування платників ІОДПІ  за адресою: м. Ізюм, вул. Покровська, 32.
Змінено порядок оподаткування спадщини
Повідомляємо, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» (далі – Закон).
Так, з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, але й об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї другого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Відповідно до пп.14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі, усиновлені. До другого ступеня споріднення відносяться, зокрема, дід, баба, дядько або тітка.
Також, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою,оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.
Не сплачують спадкоємці  в таких випадках й військовий збір.
З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Довідково: Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» опубліковано 24.03.2017 в газеті «Голос України» № 54.

Збільшено неоподатковуваний розмір оплати за навчання
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п.165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України з 1 січня 2017 року суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. 
На сьогодні неоподатковувана сума дорівнює трикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2017 році -  9600 грн.). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги (наприклад, в 2016 році зазначена сума складала 1930 грн.)
Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу. У попередній редакції п. 165.1.21 статті 165 ПКУ діяла норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання.
Внесено зміни до форми податкової декларації плати за землю
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що 21.03.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017  № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за № 225/30093 (далі – Наказ № 9). Цим Наказом  внесені зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 783/27228 (далі – Наказ № 560).
Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:
- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку або дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;
- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;
- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.
Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Довідково: Наказ № 9 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.03.2017 № 23.
Як впливає на оподаткування списана дебіторська заборгованість
Різниці, що виникають при формуванні резерву сумнівних боргів визначено п. 139.2 ст. 139 Податкового кодексу, відповідно до підпунктів 139.2.1, 139.2.2 якого (у редакції, що діє з 01.01.2017 р.), фінансовий результат до оподаткування збільшується:
на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суму резерву сумнівних боргів.
Фінансовий результат до оподаткування зменшується:
на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу.
Отже, починаючи з 01.01.2017 року платник податку зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму списаної дебіторської заборгованості (у тому числі за рахунок створеного резерву сумнівних боргів). При цьому зменшення фінансового результату здійснюється лише на суму дебіторської заборгованості, яка відповідає ознакам пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, чинним на дату її списання, незалежно від періоду створення резерву сумнівних боргів за такою заборгованістю.
Порядок оподаткування доходів нерезидентів 
Чинне податкове законодавство, зокрема, пункт 141.4 статті 141 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), установлює окремий порядок, ставки та умови оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, які отримують нерезиденти.
Згідно із пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу,  резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Також слід враховувати положення абзацу "й" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, відповідно до якого не підлягають оподаткуванню доходи нерезидента, із джерелом походження з України у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

ЗМІНИЛАСЯ ФОРМА ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ
21 березня 2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017  № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 за № 225/30093 (далі – Наказ № 9), який вніс зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 за № 783/27228 (далі – Наказ № 560).
Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:
- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;
- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;
- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.
Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.
Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
З оновленим текстом Наказу № 560 можна ознайомитись
скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Для окремих категорій платників з 2017 року встановлено податкові канікули
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує, що підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення»  Податкового Кодексу доповнено новим п.п. 44, яким запроваджуються на період до 31 грудня 2021 року нові податкові канікули із запровадженням ставки податку у розмірі 0 відсотків.  Це нововведення буде застосовуватись для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, та які відповідають одному із визначених критеріїв:
утворені в установленому законом порядку після 01 січня 2017 року;
діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;
які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.
При цьому платники податку цієї категорії у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає визначеним критеріям, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 Кодексу.
Дія п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють види діяльності, визначені у підпунктах 2.1 – 2.18 цього пункту.
Як розрахувати суму податкової знижки для компенсації вартості навчання
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання);
Підпунктом 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України визначено, що однією із підстав застосування платником податку податкової знижки є сплата коштів за навчання.
Алгоритм визначення суми податкової знижки  при цьому наступний:
- визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її
- на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат у вигляді коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;  
- база оподаткування зменшується на суму витрат, зазначених у п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу;
- розраховується сума податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку, від бази оподаткування, зменшеної на суму витрат у вигляді коштів, сплачених платником податку за здобуття середньої професійної або вищої освіти;
- здійснюється порівняння розрахункової суми податку із сумою податку, фактично утриманого із заробітної плати за рік.
У разі, якщо сума податку, утриманого із заробітної плати, перевищує розраховану суму податку, то сума перевищення підлягає поверненню платнику податку.
Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації в паспорті) до кінця поточного року.
Відповідальність за порушення декларування
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області інформує, що відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010  року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.1 п. 20.1 ст. 20 ПКУ контролюючі органи мають право запрошувати платників податків, зборів, платежів або їхніх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань, у тому числі законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків.
    Згідно з п. 176.1 ст. 176 ПКУ платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію або розрахунки, якщо їх подання передбачено законом контролюючий орган у відповідності до п.п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПКУ має право проводити документальні позапланові перевірки.
    Згідно з п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) Декларацію.
За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності, зокрема, фінансова, адміністративна (п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПКУ самостійне визначення суми податкового зобов’язання платника податків контролюючим органом на підставах, визначених п.п. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відс. суми визначеного податкового зобов’язання. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, – тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відс. суми нарахованого податкового зобов’язання.
Водночас, згідно з ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 прим.1 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, у разі неподання платником податків в установлений термін податкової Декларації (якщо таке подання є обов’язковим), контролюючий орган на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.
Не подали звіт – штрафи одні, подали невчасно - інші
Інформуємо про те, що Державна фіскальна служба України у листі від 10.02.2017р.  № 3282/7/99-99-14-01-02-17 роз’яснила особливості застосування штрафних санкцій за порушення порядку подання звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (звіт про контрольовані операції та документація з трансфертного ціноутворення).
До 01.01.2017 року відповідальність за несвоєчасне подання звіту та несвоєчасне декларування контрольованих операцій визначалась п. 120.3 статті 120 Податкового кодекс (далі – Кодекс). Законом України від 21.12.2016 року №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні"  статтю 120 Кодексу доповнено новим п. 120.4, яким встановлено окрему відповідальність платників податків за несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог п. 39.4 ст. 39 Кодексу.
Штрафні санкції, передбачені п. 120.4 ст. 120 Кодексу, розраховуються за кожний календарний день, починаючи з 01.01.2017 року, незалежно від звітного періоду здійснення контрольованих операцій та застосовуються у разі, якщо платником податків до початку документальної перевірки подано:
звіт про контрольовані операції та/або документацію з трансфертного ціноутворення з порушенням термінів, визначених п. 39.4 ст. 39 Кодексу;
уточнюючий звіт про контрольовані операції, в якому додатково задекларовані контрольовані операції.
Слід зазначити, що склад правопорушень, визначених пунктом 120.3 (неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення) та пунктом 120.4 (несвоєчасне подання вказаної звітності) статті 120 Кодексу, не передбачає одночасного застосування фінансової відповідальності, встановленої вказаними нормами.
Списання товарів: порядок оподаткування ПДВ
Повідомляємо, що згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі ПКУ) податкові зобов’язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
придбаних для використання в неоподатковуваних операціях – на дату їх придбання;
придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, – на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Враховуючи викладене, при списанні в межах норм природного убутку товарів, при придбанні яких суми ПДВ були віднесені до податкового кредиту та які втратили товарний вигляд, податкові зобов’язання платником ПДВ не нараховуються (за умови, що вартість таких товарів включається до вартості готової продукції, яка підлягає оподаткуванню). В інших випадках – ПДВ нараховується за основною ставкою.
Якщо такі товари списуються понад норми їх природного убутку, в зв’язку з чим вони не можуть бути використані в межах господарської діяльності платника ПДВ, то не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Відповідне роз’яснення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у розділі 101.02.
Навчання за рахунок підприємства – що змінилося
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області  звертає увагу про те, що новою редакцією пункту 165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України, суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. Наразі це трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2017 році -  9600 грн.). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги.
Крім того, з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу. У попередній редакції п. 165.1.21 статті 165 ПКУ діяла норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання.
Суб’єкт господарювання повинен щоденно оприбутковувати виручку
Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Тобто щоденно суб’єкт господарювання повинен оприбутковувати в КОРО виручку на підставі фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів).
За неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки передбачена штрафна санкція у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Зазначена норма визначена п.2.6 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 №637 та п.1 Указа Президент України від 12.06.1995 №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

ДФС вперше провела засідання Виконавчої Ради ІОТА у якості президента цієї організації
29 березня, в.о. Голови ДФС Мирослав Продан відкрив 106 засідання Виконавчої Ради Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) та поінформував учасників заходу про актуальні аспекти функціонування фіскальної служби.
«Зараз ДФС перебуває на важливому етапі розвитку та впроваджує низку реформ, спрямованих на підвищення ефективності своєї діяльності. Наші реформи ґрунтуються на рекомендаціях та досвіді іноземних партнерів та зобов’язаннях України у рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», - підкреслив Мирослав Продан.
Він також зазначив, що ДФС активно працює над посиленням співробітництва з міжнародними організаціями, податковими та митними організаціями іноземних держав.
«Україна є членом IOTA з 2003 року. Ми високо цінуємо її роль у процесі розвитку та співробітництва між європейськими податковими адміністраціями. Я переконаний, що останні місяці роботи IOTA були досить успішними з точки зору вдалої реалізації усіх запланованих на цей період заходів», - наголосив Мирослав Продан.
За його словами, у поточному році на IOTA  чекає низка важливих кроків: розробка нової стратегії IOTA, посилення співробітництва та партнерства з міжнародними організаціями, участь у партнерській податковій платформі спільно з МВФ, Світовим Банком та ООН, розбудова платформи податкової інформації, впровадження комунікацій, стратегій тощо.
Під час 106 засідання Виконавчої Ради IOTA розглядатимуться звіти про роботу, досягнення по кожному з визначених пріоритетів IOTA та визначатимуться короткострокові цілі. Члени виконкому ознайомляться зі звітом про діяльність IOTA в І кварталі 2017 року та планами на ІІ квартал 2017 року, а також із станом відносин IOTA з міжнародними партнерами.
Майже 2 кілограми золота виявили харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка»
Оперативні заходи проводились відповідно до інформації УСБУ в Харківській області та за участю співробітників УВБ ГУ ДФС у Харківській області.
Громадянка України прямувала в якості пасажирки одного з авто до Росії. Після того, як в ході проведення митного контролю в її валізі під підкладкою були виявлені золоті вироби та золотий лом в великій кількості, громадянці було запропоновано пред’явити речі, що знаходяться при ній. Жінка добровільно дістала з нижньої білизни декілька пакунків із золотом.
За даним фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. 
Павло Дроняк: ДФС впроваджує нові форми підвищення сплати ЄСВ та ПДФО
ДФС розпочинає реалізацію нового проекту, який сприятиме  дотриманню платниками законодавства України щодо повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб. Про це заявив директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, проект розроблено спільно з експертом Департаменту з податково-бюджетних питань Міжнародного валютного фонду.
«Пілотний проект буде впроваджуватися на базі Головних управлінь ДФС у Вінницькій та Дніпропетровській областях впродовж 2017 року. Його мета – підвищення рівня добровільного дотримання платниками законодавства про єдиний внесок та податок на доходи фізичних осіб», – розповів Павло Дроняк.
Посадовець також відзначив, що у рамках проекту буде визначено найбільш ефективну форму взаємодії органів ДФС з платниками в цій сфері (письмові або усні консультації, планові перевірки тощо), за рахунок чого будуть збільшені надходження від єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб, а також підвищено ефективність їх адміністрування.
«Для успішної реалізації на першому етапі було відібрано до цільових груп платників із найбільшими ризиками ухилення від оподаткування. Джерелом аналітичних процедур виступала як внутрішня інформація автоматизованих баз даних ДФС, так і інформація, отримана із зовнішніх джерел», – зазначив Павло Дроняк.
Відбір платників до цільової групи для проведення планових перевірок впродовж ІІ кварталу 2017 року здійснено з урахуванням вимог Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04.08.2016 № 723).
Нагадаємо, що до плану – графіка включено лише платників податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб.
Фахівці ДФС збагатилися міжнародним досвідом з протидії незаконному транснаціональному поширенню товарів

Делегація Державної фіскальної служби України, до складу якої входив заступник начальника управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури - начальник відділу інформаційно-технічної підтримки та дистанційних технологій Сергій Осатюк з Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, взяла участь у 7-денному семінарі з підготовки експертів-тренерів у сфері стратегічного правозастосування та контролю торгівлі. Семінар відбувся у бельгійському місті Брюсселі, де розташована Всесвітня митна організація.
Під час заходу було презентовано роботу Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС та Регіональних навчальних центрів Всесвітньої митної організації, що функціонують на його базі.
Участь у семінарі взяли представники митних адміністрацій 15-ти країн-членів Всесвітньої митної організації. Учасники обговорювали актуальні питання впливу глобалізації на торгівлю стратегічними товарами, нових загроз для держав та бізнесу, багатосторонніх режимів експортного контролю, міжнародних договорів про нерозповсюдження, імплементації та контролю за дотриманням вимог експортного контролю.
Особливу увагу було приділено розгляду питань щодо запобігання незаконному транснаціональному поширенню стратегічної продукції, товарів подвійного призначення та зброї масового ураження, а також було проведено дискусії щодо національного досвіду з порушених питань.
Знання та досвід, отримані представником Департаменту СПКЗ під час навчання у ВМО, будуть застосовані у подальшому процесі спеціалізованої підготовки працівників ДФС України з питань ідентифікації товарів військового та подвійного використання, які підлягають експортному контролю.
Дмитро Олексієнко: Громадські ради при ДФС та Мінфіні є ефективною платформою для прийняття конструктивних рішень

Спільні засідання Громадських рад, які діють при Державній фіскальній службі та Міністерстві фінансів України, мають позитивний результат щодо врахування пропозицій громадськості під час обговорення нормативних актів. Таку думку висловили представники громадськості під час спільного засідання Громадських рад ДФС та Мінфіну, яке відбулося сьогодні, 31 березня.
Так, за словами учасників, Мінфін як орган, що формує податкову та митну політику, та ДФС, що її реалізує, мають можливість висловити як свою точку зору, так і почути позицію громадськості, та спільно досягти компромісу.
«Громадські ради обох відомств мають чудову нагоду на єдиній платформі вирішувати питання, які вкрай важливі для платників, і держави в цілому. Ефект від такої спільної роботи ми вже відчули під час розгляду окремих питань. Тому наші дорадчі органи мають бути якнайширше залучені до відпрацювання проектів нормотворчих документів для збереження балансу інтересів держави та бізнесу», – зазначив голова Громадської ради при ДФС Дмитро Олексієнко.
Учасники засідання обговорили концепцію реформування ДФС, ініційовану Мінфіном та схвалену Кабінетом Міністрів України 29 березня. Зокрема, наголошувалося на необхідності відкритого обговорення за участі громадськості дорожньої карти, яка буде розроблена у рамках впровадження концепції.
Серед питань, які викликали зацікавлення присутніх, стали результати боротьби з корупцією в органах ДФС протягом 2016 та першого кварталу 2017 року, а також перспективи покращення інфраструктури митних постів за рахунок відрахування 10% від перевищення виконання планових надходжень по митним платежам.
Крім того, під час заходу представники громадськості висловили пропозиції щодо підготовки узагальнюючих податкових консультацій з окремих питань, зокрема, формування банківських резервів, а також обговорили питання щодо стану розробки механізму автоматичного заліку сум бюджетного відшкодування ПДВ та переплат в рахунок сплати грошових зобов’язань, критерії оцінки ступеню ризиків при реєстрації податкових накладних тощо.
Сергій Мартинов: З початку року підрозділами внутрішньої безпеки відкрито 96 кримінальних проваджень
Підрозділи внутрішньої безпеки ДФС продовжують працювати у штатному режимі та підтримують високі темпи у напрямі боротьби з корупцією. Про це заявив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов під час спільного засідання Громадських рад при ДФС та Мінфіні, яке відбулося сьогодні, 31 березня.
За його словами, за два місяці 2017 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС відкрито 96 кримінальних проваджень стосовно посадових осіб ДФС та її територіальних органів, що складає 94% від їх загальної кількості. За матеріалами інших правоохоронних – лише 7 кримінальних проваджень, що складає 6%.
«Минулого року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки було відкрито 506 проваджень, інших правоохоронних органів – 62. Відповідні показники 2015 року становлять 537 та 91. Такі результати свідчать про підвищення ефективності роботи підрозділів внутрішньої безпеки», – розповів Сергій Мартинов.
Він також відзначив, що за січень-лютий цього року за фактами зловживання владою або службовим становищем та одержання неправомірної вигоди за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС відкрито 68 кримінальних проваджень, службовим особам оголошено 36 підозр у вчиненні корупційних злочинів.
Крім того, спостерігається лідируюча роль підрозділів ГУВБ, порівняно з іншими правоохоронними органами по кількості матеріалів, направлених до суду з обвинувальним актом відносно посадових осіб ДФС та її територіальних органів. Так, у січні-лютому до органів суду за матеріалами внутрішньої безпеки направлено 22 провадження, за матеріалами інших правоохоронних органів – 1.
Сергій Мартинов також підкреслив, що митна сфера залишається однією з найбільш ризикових.
«Кількість кримінальних проваджень, розпочатих стосовно працівників митниць ДФС, із розрахунку на 1 тисячу митників майже у 2 рази перевищує такий  показник  по податковій сфері», – підкреслив Сергій Мартинов.
Зокрема, за два місяці поточного року силами підрозділів ВБ відносно податківців було відкрито 60 кримінальних проваджень, митників – 36.
Водночас, за словами посадовця, одним із головних завдань підрозділів внутрішньої безпеки ДФС залишається робота на упередження та профілактику корупційних проявів.
Саме для цього ГУВБ було розроблено низку постерів, які розраховані як на суб’єктів господарювання, так і безпосередньо працівників служби, в яких викладені правила, що робити платникам податків у разі протиправних дій співробітників ДФС, а також алгоритм дій співробітників фіскальних органів у разі пропонування їм неправомірної вигоди або спроб залучення до корупційних дій.
Про нові горизонти підприємницької діяльності говорили податківці у консалтинговому центрі
Конец формы
Саме такою була одна із тем чергової зустрічі податківців з громадянами, які обліковуються у Харківському міському центрі зайнятості та прийняли рішення започаткувати власну підприємницьку справу. Приводом для такої розмови стали зміни щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, які є платниками ПДВ. Серед майбутніх бізнесменів були громадяни, зацікавлені у провадженні як традиційних для України і Харківщини, зокрема, видів сільськогосподарської діяльності, так і незвичних для нашого регіону. Наприклад, є такі потенційні підприємці, що планують  розводити страусів. Тож майбутніх сільгоспвиробників цікавило, чи дає такий вид діяльності право на отримання бюджетної дотації та як на практиці реалізувати таке право.
Від податківців присутні і дізнались про Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, який затверджений Постановою Кабінету Міністру України  № 83 та діє з 22 лютого 2017 року.
Серед інших питань під час зустрічі розглянуто порядок реєстрації підприємницької діяльності фізичними особами, відмінності загальної та спрощеної систем оподаткування фізичних осіб-підприємців та особливості декларування доходів, отриманих громадянами у 2016 році.
Харківська митниця ДФС про електронне декларування
Розвиток митних органів спрямовано на подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил, а також на запровадження світових стандартів діяльності органів доходів і зборів в напрямку спрощення митних процедур, підвищення ефективності здійснення митного контролю та застосування інформаційних технологій, максимальне практичне використання яких відображене в Міжнародній конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція, 1999 рік).
Окреме місце серед заходів інформаційних технологій займає процедура електронного митного декларування (електронного митного оформлення). Кожен з суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності має доступ до процедури електронного декларування на підставі сервісної системи безоплатного надання послуг акредитованим центром сертифікації ключів.
Митниця почала активно впроваджувати електронне декларування товарів з січня 2009 року. Наразі, митне оформлення вантажів в електронному вигляді повністю реалізоване  в усіх митних режимах.
Харківською митницею постійно підтримується  курс на забезпечення ефективного митного сервісу, який передбачає оптимізацію часових витрат на проведення митних формальностей, запровадження гнучкого графіку роботи митних постів та забезпечення реалізації електронного декларування. Так, якщо в 2011 році питома вага документів, що пред'являються митниці в електронному вигляді, становила менше 1%, то в 2013 році електронні митні декларації склали 67,61%, в 2014 році - 93,99%, за січень 2017 року процент електронних митних декларацій в Харківській митниці ДФС склав 99,97%.
Завдяки використанню електронного декларування та автоматизованої системи управління ризиками в Харківській митниці ДФС зберігається тенденція до зменшення часу виконання митних формальностей при оформленні декларацій. Так, у січні 2017 року середній загальний час оформлення товарів становить 2 години 12 хвилин.
В рамках мінімізації впливу людського фактору на результативність переваг електронного декларування Міністерством фінансів України введено процедуру автоматичного розподілу митних декларацій між інспекторами митниці, яка на сьогоднішній день на митних постах Харківської митниці ДФС реалізована в повному обсязі. Слід зазначити, що ця процедура виключає можливість «в ручному режимі» обирати посадових осіб підрозділу митного оформлення, які будуть здійснювати митне оформлення товарів за конкретними митними деклараціями чи підприємствами, а також попереджає можливі корупційні дії у вигляді попередньої змови посадової особи митниці та підприємця.
Отже, перспективами подальшого розвитку електронного декларування в Україні є:
- встановлення стандартів використання інформаційних технологій і засобів електронних комунікацій для вдосконалення митного контролю та досягнення 100-відсоткового електронного декларування підприємствами товарів та транспортних засобів;
- зменшення кількості, спрощення та гармонізацію митних формальностей, скорочення  часу їх проведення;
- створення комфортних умов для сприятливого розвитку міжнародної торгівлі, зниження для бізнесу ризику адміністративного тиску та усунення підґрунтя та можливості для корупційних проявів, мінімізацію впливу людського фактору при прийнятті рішень органами доходів і зборів та іншими контролюючими органами;
- створення єдиної електронної бази даних для забезпечення оперативного автоматичного обміну інформацією про товари, що переміщуються через кордон України, а також про результати проведення державних видів контролю.
Харківські податківці продовжують проведення навчально-консультативних заходів
Чергова зустріч з представниками малого  та середнього бізнесу регіону відбулась  в Харківському регіональному фонді підтримки підприємництва.
Актуальні питання, важливі теми, обговорення проблемних моментів, індивідуальні консультації – такий формат проведення заходу запропонували фахівці Головного управління ДФС області запрошеним учасникам: вже діючим та майбутнім підприємцям. 
Серед інформативних моментів – особливості ведення підприємницької діяльності та кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році.
Спікери – співробітники управління податків і зборів з фізичних осіб та відділу взаємодії з громадськістю ГУ ДФС області ознайомили підприємців з новаціями в оподаткуванні фізичних осіб та розповіли про основні аспекти застосування єдиного податку.
Стосовно декларування доходів, податківці нагадали, що кампанія декларування, яка розпочалась на початку року, підходить до свого завершення. Граничний термін подання декларацій про свій майновий стан та доходи – 3 травня. Але фахівці служби порадили не зволікати та не відкладати все на останній день, а вчасно завітати до податкової інспекції та відзвітувати про свої доходи.
Після виступів присутні  задавали фахівцям чисельні запитання, зокрема, щодо декларування громадянами доходів від реалізації сільськогосподарської продукції, вирощеної на присадибній ділянці, оподаткування спадщини та доходів від продажу нерухомого майна, про те як отримати податкову знижку на навчання.
У фіскальному відомстві регіону відзначають, що такі інформативно-консультативні заходи є неабияк корисними  для платників, тому проводять їх регулярно, для усіх категорій громадян.
Сергій Білан: З початку року співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу спирту і алкоголю більш, ніж на 119 млн. грн.
За перший квартал поточного року в рамках проведення операції «Акциз-2017» співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу понад 238 тис. літрів спирту та 548 тис. літрів алкогольних напоїв на загальну суму 119 млн. грн.
Про це повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.
За його словами, за вказаний період припинено діяльність 40 незаконних виробництв алкогольних напоїв та розпочато 92 кримінальні провадження щодо незаконного обігу підакцизних товарів.
«Алкогольний контрафакт і фальсифікат підпільно виробляється в усіх регіонах України, про що свідчить статистика щодо виявлення та припинення фактів незаконного виготовлення лікеро-горілчаних напоїв всіма регіональними підрозділами податкової міліції. Останнім трендом незаконної торгівлі алкогольними напоями є їх реалізація через мережу Інтернет », - зазначив Сергій Білан.
Він також зауважив, що існує декілька каналів надходження спирту для незаконного виготовлення алкоголю.
«У країну поза митним контролем доставляється спирт іноземного виробництва, в основному з Молдови та Російської Федерації, в тому числі за допомогою замаскованих трубопроводів. Також ділки виробляють необлікований спирт як на потужностях легальних спиртових заводів, так і в кустарних умовах», - розповів перший заступник голови Сергій Білан.
Харківські митники завадили вивезенню 62 старовинних монет
Напередодні харківські митники в пункті пропуску «Гоптівка» виявили старовинні монети.
47-річний громадянин України прямував до Росії в якості пасажиру автобусу та під час здійснення усного та письмового декларування заявив про відсутність товарів, обмежених або заборонених до переміщення через державний кордон України.
Однак у ході поглибленого огляду особистих речей громадянина у кишенях куртки, в яку він був вдягнений, серед сучасних монет було виявлено 62 монети з ознаками старовини.
За вказаним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. 
Харківщина: протягом січня-березня до бюджетів уіх рівнів надійшло 13,3 млрд. грн. податків та зборів
Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби регіону, це на 4,9 млрд. грн.більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту збору платежів склав157,6 %.
Так до Зведеного бюджету надійшло:
рентної плати                                        – 8 666,6 млн.грн.;  
податку на доходи фізичних осіб    – 1 980,3 млн.грн.;
ПДВ                                                          – 974 млн.грн.;
податку на прибуток                          – 469,9 млн.грн.;
акцизного податку                             –  115,9 млн.грн.
При цьому, до Державного бюджету за січень-березень надійшло  10,8 млрд.грн., що на 4,1 млрд.грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Темп росту до минулорічного показника складає  161,5 %.
Крім того, у фіскальній службі повідомили і про надходження до місцевих бюджетів Харківщини, кошти з яких направляються на розвиток міста і області.
Так, до місцевого бюджету протягом трьох місяців 2017 року надійшло 2,6 млрд. грн., що на  42,8 % або на 768,7 млн. грн. більше минулорічного показника.
В податковому відомстві області підкреслили, що завдяки симбіозу – свідома позиція платника, сервісне обслуговування та електронні сервіси – і досягається позитивний ефект, а отже і наповнюються бюджети.
Нагадуємо! Триває кампанія декларування громадянами доходів
Ізюмська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Останній день подання декларації – 03 травня 2017 року.
Викрито факти відмивання 14,4 млн. грн. державних коштів
Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Харківській області спільно з обласним управлінням Національної поліції встановлено факти ймовірного розкрадання бюджетних коштів з боку посадових осіб одного з товариств з обмеженою відповідальністю м. Харкова.
Незважаючи на порушення під час проведення процедури державних закупівель, між обласною державною установою та зазначеним ТОВ був укладений договір на здійснення робіт з реконструкції очисних споруд. З метою приховування фактів неналежного виконання договору, зокрема, виробництва технологічного обладнання кустарним способом, а також надання правомірного вигляду операціям з коштами, посадовими особами товариства були внесені до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Для подальшої легалізації кошти, отримані від державної установи, були перераховані на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, що входять до складу конвертаційного центру.
Загальна сума можливої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 14,4 млн. гривень.
За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України.
Здійснюється кримінальне провадження.

Мирослав Продан: ДФС готова впроваджувати найсучасніші світові напрацювання організації податкової і митної справи 
Керівництво ДФС разом із міжнародними експертами обговорили проект Концепції реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику, розроблений Міністерством фінансів України. Обговорення відбулось під час стратегічної сесії керівництва служби з експертами з податково-бюджетних питань Міжнародного валютного фонду, Представництва ЄС в Україні та Європейської Комісії, Міністерства фінансів США, представниками Міністерства фінансів України.
На зустрічі, зокрема, йшлося про необхідність розробки середньострокового плану дій ДФС, що охоплюватиме стратегічні напрями діяльності служби та буде враховувати рекомендації міжнародних організацій і міжнародні зобов’язання України. Іноземні партнери підтвердили готовність підтримати ДФС у впровадженні реформ, які перетворять її на сучасну і вільну від корупції сервісну службу.
«План заходів з реалізації реформ в ДФС повинен бути розроблений професіоналами, які добре розуміють основні процеси діяльності служби та на практиці реалізують державну податкову та митну політику», - підкреслив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
Посадовець також повідомив, що  зараз ДФС розробляє механізми імплементації законодавчих змін, які наберуть чинності 1 квітня цього року, а також  працює над вдосконаленням сервісів для платників.
«Ми високо цінуємо співробітництво з нашими іноземними партнерами та їх бажання допомогти нам у реформуванні української податкової та митної системи. ДФС готова до впровадження найсучасніших та найефективніших розробок наших колег», - наголосив Мирослав Продан.

Мешканці Харківщини сплатять майже 38 млн. грн. податків
Свідоме ставлення жителів регіону до декларування своїх статків дозволить отримати такі результати. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Харківській області.
Так, станом на 01.04.2017 р. 13429 мешканців  регіону вже подали декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році. Серед загальної кількості декларантів 46 – задекларували доход понад 1 млн. грн. із різних джерел доходів: від продажу нерухомості, спадщини, дивідендів, іноземні доходи  тощо.
При цьому, згідно поданих декларацій, сума податкових зобов’язань, які необхідно сплатити до бюджету складає:  податку на доходи з фізичних осіб  - 31,5 млн. грн., військового збору - 5,9 млн. грн.
Крім того,  в  регіональному відомстві розповіли, що з початку року 1609 громадян подали декларацію про майновий стан і доходи з метою скористатися правом на податкову знижку. Всього зазначеним декларантам буде повернуто із бюджету2,5 млн. грн.
Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 3 травня 2017 року (включно). До цієї дати громадяни, що отримали у минулому році доходи, з яких не сплачено податок, повинні надати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік до податкової інспекції за місцем своєї регістрації.Скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть до кінця 2017 року.
Харківські митники вилучили ювелірку, маріхуану та набої
На митному посту «Плетенівка» були виявлені ювелірні вироби вагою майже 1,5 кілограма.
Громадянин України прямував до Росії через «зелений коридор» та під час проходження усного декларування заявив про відсутність предметів, обмежених або заборонених до переміщення через митний кордон України. При цьому громадянин помітно нервував.
У ході подальшого огляду його речей в поліетиленовому пакеті знаходилися два мішечка з ювелірними виробами з білого та жовтого металу, деякі з камінням, які чоловік «забув» задекларувати.
Відносно правопорушника складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучені. Їх вартість буде встановлено додатково.
Напередодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками припинено спробу переміщення майже 100 грамів маріхуани.
Громадянка України, яка прямувала з донькою до Росії, приховала «травичку» у власній сумці в пластикових банках.
Схованку виявив службовий собака митників Чак під час проведення митного контролю.
Також на митному посту «Харків-пасажирський», під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків-Москва», у туалеті було виявлено пакунок з 5 набоями калибру5,45 мм, який був прихований за унітазом.
Відносно правопорушників складені протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. 

Майже 829 млн. гривень отримали місцеві бюджети у березні від мешканців Харківщини
Це на 205 млн.грн. більше минулорічного показника. Про це повідомили у фіскальному відомстві регіону та відзначили, що індикативний показник ДФС України виконано на 126,8%,додатково отримано175,1 млн. грн.
Наповнення місцевого бюджету – важливе  питання. Адже це, передусім, розвинена інфраструктура, відремонтовані дороги, виконання соціально-економічних програм, заробітна платня та багато інших корисних речей, без яких неможливе існування нормально функціонуючого регіону. В податковому відомстві відзначають, що мешканці Харківщини розуміють це, і в більшості своїй, сплачують податки і збори своєчасно та у належному обсязі.
Крім того, в ГУ ДФС області розповіли якими податками наповнюються місцеві бюджети.  
Так, серед податків, найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, земельний податок й орендна плата,  єдиний податок та акцизний податок з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів.
Основним джерелом надходження до місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Надходження його за березень склали  550,6 млн.грн.
Земельного податку та орендної плати в березні надійшло – близько 125 млн.грн., єдиного податку – 65 млн.грн., акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – майже 25,7  млн.грн.
Загалом до бюджетів місцевих громад за 3 місяці надійшло 2,6  млрд. грн., що на  42,8  % або на 768,7 млн. грн. більше минулорічного показника.
Мирослав Продан: Завдяки детінізації економіки у першому кварталі надходження до бюджету зросли на третину
У січні-березні 2017 року до зведеного бюджету перераховано майже 229,3 млрд. грн. платежів, що контролюються ДФС. Це на 34,1%, або на  58,3 млрд. грн. більше, ніж у першому кварталі 2016 року. Такі дані оприлюднив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
«Державна фіскальна служба стабільно виконує своє основне завдання – забезпечення находжень до бюджету. Значного збільшення надходжень у цьому році вдалося досягти завдяки заходам з детінізації економіки, системній роботі з протидії корупції в податковій та митній сферах,  а також покращенню сервісного обслуговування платників», - підкреслив Мирослав Продан.
За його словами, надходження до зведеного бюджету податкових платежів за січень-березень 2017 року склали понад 159 млрд. грн., митних – 70,2 млрд. грн.
З початку року до державного бюджету надійшло 187,7 млрд. грн., що на 33,4% (на 47 млрд. грн.) більше, ніж у першому кварталі 2016 року. До місцевих бюджетів станом на 1 квітня  перераховано 41,5 млрд. гривень – на 37,5% (на 11,3 млрд. грн.) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
З початку 2017 року платникам податків відшкодовано майже 27 млрд. грн. податку на додану вартість, що на понад 4,7 млрд. грн., або на 21,2% перевищує відповідні показники минулого року.
У першому кварталі цього року до бюджету надійшло понад 38,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на понад 8,8 млрд.  грн., або на 29,4% більше, ніж за три перших місяці 2016 року.

ІЗЮМСЬКА ОДПІ
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн


 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»