Главная
ІЗЮМСЬКА ОДПІ ГУ МІНДОХОДІВ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ Версия для печати Отправить на e-mail
04.03.2015
У перший місяць 2015 року припинено протиправну діяльність 5 «конвертів»
Протягом січня 2015 року оперативними підрозділами Державної фіскальної служби припинено протиправну діяльність 5 конвертаційних центрів. Сума проконвертованих ними коштів склала 560,7 млн. грн., збитки – понад 94 млн. грн..
Крім того, проведено документальні перевірки 86 підприємств реального сектору економіки – користувачів послуг конверт центрів. За їх результатами донараховано 48,7 млн. грн., платежів, з яких 40,6 млн. грн.. вже стягнуто до бюджету.

Комісія з розслідування діяльності посадових осіб ДФС отримає доступ до всіх необхідних документів
Як тільки комісію зі службового розслідування діяльності посадових осіб ДФС буде створено, і вона розпочне роботу, всі підрозділи Служби цілковито сприятимуть її діяльності.
«Комісія отримає відповіді на всі запитання, вона матиме доступ до всіх необхідних документів, які дозволять їй зробити об’єктивні й неупереджені висновки», - зазначив Максим Мокляк, призначений тимчасово виконуючим обов’язки Голови Державної фіскальної служби України на час проведення службового розслідування в ДФС.
Він також відзначив, що Служба наразі продовжує функціонувати у звичному для неї робочому режимі. Директори департаментів, керівники обласних і районних структур, митні пости – всі продовжують виконувати свою роботу. Найважливіші рішення, як і раніше, ухвалюватимуться колегіально.
За його словами, немає жодних прикладів бойкоту чи непокори з боку окремих службових осіб чи підрозділів ДФС у зв’язку з ухваленим Урядом рішенням тимчасово відсторонити керівників Служби від виконання повноважень.
Чи обов’язково нараховувати та сплачувати мінімальний ЄСВ за таких працівників: інвалід - пенсіонер; інвалід, якому за станом здоров’я дозволено працювати 4 години в день
Вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не стосуються:
- винагород за договорами цивільно-правового характеру;
- заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи;
- заробітної плати працівника інваліда, який працює на підприємстві, установі або в організації, де застосовується ставка 8,41%;
- заробітної плати працівників підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,3 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску;
- заробітної плати працівників підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків та суми витрат на оплату праці встановлюється у розмірі 5,5 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.
Нагадуємо, що дана норма передбачена Законом України від 08.07.2010 року № 2464  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Лист-роз’яснення платникам податків щодо оновлених реквізитів рахунків, відкритих в органах Державної казначейської служби України для зарахування надходжень у 2015 році
У зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів України Державна фіскальна служба України повідомляє наступне.
Відповідно до статті 43 Бюджетного кодексу України при виконанні державного та місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунка, відкритого у Національному банку України.
Згідно з Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 № 758, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію», відкриваються (перевідкриваються) рахунки для зарахування доходів бюджетів, надходжень в частині повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою або під державні (місцеві) гарантії протягом 45 днів з дня прийняття закону про Державний бюджет України.
У поточному році (з 26 січня та 09 лютого) в органах казначейства відкриті рахунки з обліку надходжень згідно з вимогами Закону України від 28.12.2014 № 80-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік», внесених змін до Бюджетного і Податкового кодексів України в редакціях, що набули чинності з 01 січня 2015 року, та наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію».
Ознайомитися з реквізитами таких рахунків можна на веб-порталі ДФС України в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki) з можливістю подальшого вибору відповідної територіально-адміністративної одиниці.
Випадки коли платник податку може застосувати процедуру податкового компромісу
Процедура податкового компромісу (згідно з пунктом  2.2 Методичних рекомендацій щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, затверджених наказом ДФС України  від 17.01.2015 № 13) поширюється на:
1. випадки добровільного декларування платником податків занижених податкових зобов’язань з податку на додану вартість (далі – ПДВ) та податку на прибуток у відповідних податкових звітних періодах до 1 квітня 2014 року (п. 1 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);
2. випадки добровільного декларування платником податків занижених податкових зобов’язань у разі, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки (п. 7 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);
3. випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ не узгоджені відповідно до норм ПКУ (п. 7 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);
4. неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура адміністративного оскарження (п. 7 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);
5. неузгоджені суми податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового оскарження (п. 7 підрозд. 9 прим. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Слід зазначити, що податковий компроміс з урахуванням строків давності відповідно до ст. 102 ПКУ застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди (п. 11 підрозд. 9 прим. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Нагадуємо, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ.
Податковий компроміс розповсюджується виключно на факти заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість (у зв’язку із завищенням податкового кредиту) та податку на прибуток (у зв’язку із завищенням витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування).
Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка
Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі. На такий рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні чи розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку. Це визначено п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
Пунктом 13 Порядку № 569 передбачено, що платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
 Куди сплачувати податок на нерухомість, якщо у власності фізичної особи є декілька об’єктів розташованих в  різних населених пунктах?
Обчислення податку за об’єкти оподаткування які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим орган за місцем податкової адреси ( місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Якщо ж фізична особа отримала податкове повідомлення-рішення в якому зазначено лише один об’єкт оподаткування, а насправді є власником  декількох об’єктів, які знаходяться в інших населених пунктах, то вона має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). Податок сплачується за місцем розташування об’єктів оподаткування і зараховується до відповідних бюджетів згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. При цьому слід нагадати, що фізичні особи мають можливість сплачувати податок у  сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків.
 Доходи від двох роботодавців необхідно декларувати
Але не всім громадянам, а лише тим, які в минулому році отримували заробітну плату у зв'язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року).
Податок з таких виплат в минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% (до доходу, що перевищує вказану суму).
Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).
До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України».
У вказаному додатку здійснюється перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів у такому порядку:
- задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);
- із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 р. – 146160 гривень), оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.
Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами ПДФО. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.
Про доходи, отримані неповнолітніми
Податкова декларація про майновий стан та доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи чи особи, визнаної недієздатною.
Доходи від репетиторських послуг мають бути задекларованими!
Викладачі-репетитори, які торік надавали послуги громадянам і не були зареєстровані суб’єктом підприємницької про обов’язок включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного (2014) податкового року, і відповідно нарахувати й сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці. 
Репетитор, що забезпечує себе роботою самостійно, може сплачувати додаткові кошти для майбутнього пенсійного забезпечення. 
До послуг репетиторства відноситься підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, а також дипломних робіт тощо. 

Остаточні розрахунки з податків майном
Державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру само зайнятих осіб запису про припинення підприємницької діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язання, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання. У разі припинення підприємницької діяльності погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу здійснюється за рахунок майна зазначеної особи. Особа, відповідальна за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу має забезпечити остаточні розрахунки з податків від впровадження підприємницької діяльності. 
Застосування РРО платниками єдиного податку у 2015 році
Відповідно до пункту 296.10 Податкового кодексу не застосовують реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку першої групи та платники другої і третьої груп при здійсненні ними діяльності на ринках або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи - підприємці другої і третьої груп зобов'язані застосовувати РРО.
При цьому зазначені зміни вступають у силу:
для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
Платники єдиного податку другої і третьої груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів через засоби пересувної мережі), які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Яким чином в Реєстрі платників єдиного податку зазначаються види господарської діяльності спрощенців третьої групи
До Реєстру платників єдиного податку вноситься інформація про види господарської діяльності незалежно від групи платників єдиного податку (відповідно до п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України).
Разом з цим, фізичні особи – підприємці-платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року,  не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.
Інформація в Реєстрі стосовно ставки єдиного податку, групи та видів господарської діяльності  для платників третьої групи буде приведено у відповідність до норм Податкового кодексу України централізовано в автоматичному режимі.
Відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в Книгах обліку доходів і витрат 
Фізичні особи - підприємці зобов’язані вести книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючи документи щодо походження товару (відповідно до п. 177.10 ст.177 Податкового кодексу України). 
Форма книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення затверджено наказом від 16.09.2013 року № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення” (далі – Порядок), який зареєстрований Міністерством юстиції України від 1 жовтня 2013 року №1686/24218. 
У Порядку ведення книги обліку доходів і витрат не передбачено зазначення інформації сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. 
Що стосується фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування то не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи фізичні особи – підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім  роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем  пива та столових вин). 
Враховуючи зазначене, відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в Книгах обліку доходів і витрат законодавством не передбачено. 
Для торгівлі слабоалкогольними напоями теж потрібна ліцензія
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог законодавства роздрібна торгівля алкогольними напоями (окрім столових вин) може здійснюватись суб'єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі їх виробниками, виключно за наявності відповідної ліцензії.
До слабоалкогольних напоїв згідно Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95 - ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" належать алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см 3, які виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю.
Отже підприємець-продавець таких слабоалкогольних напоїв як "Джин-тонік", "Ром-кола", "Бренді-кола", "Лонгер" та інших напоїв обов'язково повинен мати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Для отримання ліцензії підприємці мають надати:
- документ, що посвідчує особу;
- заяву;
- платіжне доручення з відміткою банку;
- довідку органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі;
- довіреність.
Зарплата в «конверті», працівник не оформлений – штраф
Щоб сприяти легалізації заробітної плати та зайнятості населення законодавець прийняв Закон України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набув чинності з 1 січня 2015 року.
Перш ніж взяти на роботу трудового «нелегала», кожному роботодавцю слід врахувати, що контролюючі органи у випадку виявлення факту виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків мають право застосувати штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, тобто 36,5 тисячі гривень у 2015 році.
Крім цієї суми штрафу, яку сплатить суб’єкт господарювання, на його керівника очікує адміністративний штраф в розмірі від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто – від 8,5 до 17 тисяч гривень.
Також роботодавцю варто врахувати, що відтепер закон не містить такого поняття як «стажування». А це означає, що кожен роботодавець зобов’язаний у перший же день офіційно працевлаштувати працівника, тобто укласти трудовий договір, видати відповідний наказ і повідомити про органи ДФС за місцем реєстрації.
Нові форми звітності з ПДВ
Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.15 № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» внесено зміни, зокрема, до форми податкової декларації з ПДВ, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966.
Наказ № 13 набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 січня 2015 року (опубліковано в Офіційному віснику України, 2015, № 6).
 
Отже, з 1 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року, податкові декларації з ПДВ та уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, подаватимуться за формами у редакції Наказу № 13.

Продаж основних засобів юридичними особами-платниками єдиного податку ІІІ групи
З 1 січня 2015 року змінився порядок визначення доходів платників єдиного податку - юридичних осіб третьої групи при продажу основних засобів.

Так, у разі продажу основних засобів з 01.01.2015 доходом вважається вся сума коштів, отримана від такого продажу.
Якщо основні засоби продано після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
Зазначена норма передбачена п.292.2 ст.292 Податкового кодексу України.
Розпочато перший етап конкурсу дитячої творчості
Як відомо, Державна фіскальна служба України оголосила Всеукраїнський конкурс дитячої творчості, який у цьому році має назву «Майбутнє країни – у мріях дитини». Головною метою цього проекту є виховання податкової культури у підростаючого покоління та ознайомлення їх із професією фахівця податкової та митної справи.
Податківці нагадують школярам Ізюмщини, які вміють малювати, писати вірші, казки, розповіді, або мають оригінальні художні ідеї комп'ютерної анімації, про можливість прийняти участь у творчому змаганні.
Наразі проходить перший етап конкурсу, який відбувається на районному рівні і триватиме до квітня 2015 року. Участь у ньому беруть дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів:
І категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 9-11 років;
ІІ категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.
Для участі у конкурсі приймаються індивідуальні творчі роботи за трьома напрямками: художні твори (малюнки), комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори. Тематика робіт: сплата податків, зборів, платежів – економічна функція у житті країни.
Другий етап конкурсу відбудеться у травні й проходитиме на регіональному рівні, де визначатимуться найкращі учнівські роботи серед надісланих з районів. Автори робіт, які посядуть перші місця на другому етапі, візьмуть участь у загальнонаціональному визначенні переможців, що відбуватиметься протягом червня-серпня цього року.
Роботи на конкурс потрібно подавати до Ізюмської ОДПІ за адресою: м. Ізюм, вул. Фрунзе,32 ( тел. 0509244222).

З 1 квітня 2015 року діятиме нова форма № 1ДФ
 Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), а також Порядок його заповнення та подання податковими агентами.
Податковий розрахунок перший раз подається за I квартал 2015 року.
Нову форму доповнили розділом II: "Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір". У ньому потрібно буде відображати загальні суми нарахованих та виплачених доходів (не стосується відсотків), а також суми утриманих з них податків. 
Наказ набирає чинності з 1 квітня 2015 року.
Відтак з 1 квітня 2015 року втратить чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 року № 49.
Відповідальність при неподанні фінансової звітності 
Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
У складі фінансової звітності платник податків має право зазначати тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику.
При цьому суб’єкти господарювання - платники податку на прибуток подають фінансову звітність з урахуванням податкових різниць, починаючи із звітних періодів 2014 року (п. 1 підр. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Згідно із ст. 164 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із зазначених порушень, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
КУпАП не передбачено право контролюючих органів складати протоколи про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності, але положеннями ст. 234 прим.1 КУпАП встановлено, що органи державного фінансового контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства з фінансових питань (ст. 164 прим. 2 КУпАП), порушенням порядку припинення юридичної особи (ч. третя – шоста ст. 166 прим. 6 КУпАП).
З урахуванням викладеного, до платників податків у випадку неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності передбачено адміністративну відповідальність.
Органи державного фінансового контролю мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі ст. 164 прим. 2 КУпАП у випадках неподання або несвоєчасного подання фінансової звітності.
Кого звільнено від сплати земельного податку?

Від сплати земельного податку (відповідно до п.п. 282.1.1 п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України) звільняються:
- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці та за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
- бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
Крім того, протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2018 року, резиденти - суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку.
 Доходи, отримані фізичною особою–підприємцем оподатковуються військовим збором

Фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу.
Сума військового збору  відображається  в річній податковій декларації та сплачується  у терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців  є 2015 рік.
Вперше сплатити військовий збір фізичні особи - підприємці зобов’язані будуть до 19 лютого 2016 року.
Продав авто – сплати військовий збір
Об’єктом оподаткування резидента, відповідно до п. 163.1 ПКУ, є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи із джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування, виплати, надання. 
Серед доходів із джерелом їх походження з України є також доходи від продажу рухомого та нерухомого майна (пп. «в» пп. 14.1.54 ПКУ). Тобто доходи, отримані від продажу рухомого майна, є об’єктом оподаткування військовим збором. 
Однак для доходів від продажу авто існують спецправила оподаткування, зважаючи на які, починаючи із 01.01.2015 р. у разі продажу двох і більше автомобілів, оподаткуванню підлягає лише частина доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних авто. Такі доходи обкладаються ПДФО за ставкою 5% та військовим збором — за ставкою 1,5%. 
Законами України від 28.12.2014 №№ 73-VIII та 74-VIII запроваджують додатковий імпортний збір

Закон України від 28.12.2014 № 74-VIII вносить зміни до Митного кодексу України, а закон від 28.12.2014 № 73-VIII встановлює порядок оподаткування товарів додатковим імпортним збором.
У відповідності до останніх пунктів цих законів, вони наберуть чинності з моменту опублікування рішення Кабінету Міністрів України щодо завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями.
Розпорядження від 16 лютого 2015 р. № 119-р «Про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями стосовно запровадження тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України», яке опубліковане в газеті «Урядовий кур’єр» № 35 від 25.02.15, є чинним з 00 годин 26 лютого 2015 року. 
Додатковий імпортний збір віднесено до особливих видів мита. У відповідності до статті 275 Митного кодексу, особливі види мита застосовуються у випадках, передбачених законами України (якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України), з метою захисту економічних інтересів України та українських товаровиробників у разі ввезення товарів на митну територію України, незалежно від інших видів мита.
Особливі види мита застосовуються незалежно від інших видів мита на умовах, визначених законом.
Згідно частини 1 закону України від 28.12.2014 № 73-VIII, тимчасово, строком на 12 місяців, Україна, запроваджує додатковий імпортний збір відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.
Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю.
Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, визначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів згідно зі статтею 5 Закону України від 28.12.2014 №73- VIII.
Об'єктами оподаткування митом є:
1) товари, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі митної території України підприємствами;
2) товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню митними платежами відповідно до розділу XII Митного Кодексу України, а також розділів V та VI Податкового кодексу України;
Термін "життєво необхідні товари" означає товари, які задовольняють основні потреби споживання або які сприяють зусиллям члена СОТ поліпшити ситуацію з платіжним балансом, наприклад основні засоби виробництва або сировинні матеріали, необхідні для виробництва.
Життєво необхідними товарами є:
- 2709 00 90 00 - нафта або афтопродукти сирі, одержані з бітумінозних порід (мінералів);
- 2711 11 00 00 - газ природний скраплений (зріджений);
- 2711 21 00 00 - газ природний у газоподібному стані;
- 8401 30 00 00 - неопромінені паливні елементи (твели);
- 2716 00 00 00 - електроенергія;
- 2701 11 00 00 - вугілля, антрацит;
- 2701 12 10 00 - коксівне вугілля;
- 2701 19 00 00 - вугілля інше бітумозне;
- 2701 12 90 00 - інше бітумозне вугілля;
- 2704 00 19 00 - інші кокс і напівкокс із кам’яного вугілля;
- 2704 00 30 00 - інші кокс і напівкокс із кам’яного вугілля, лігніту, бурого вугілля;
- 2708 20 00 00 - кокс пековий;
- 2713 11 00 00 - кокс нафтовий не кальцинований;
- 2713 12 00 00 - кокс нафтовий кальцинований;
- 2710 - бензини, мазут та дизпаливо;, крім 2710 91 00 00, 2710 99 00 00 відпрацьованих нафтопродуктів;
- медичні вироби для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних хворих за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України (цей перелік затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2015 №63 «Про затвердження переліку медичних виробів для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних хворих, які не є об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором»);
- товари, що безоплатно надаються Україні урядами інших держав або міжнародними організаціями в рамках міжнародних (міжурядових) угод, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
- товари, зазначені у пунктах 2 - 7, 9, 10, 12, 13, 15, 18 - 20 частини першої , частинах першій та четвертій статті 287, підпункті 11 пункту 4, пункті 41 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України;
Базою оподаткування додатковим імпортним збором є митна вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, визначена відповідно до положень Митного кодексу України.
Додатковий імпортний збір справляється за такими ставками:
10 відсотків - для товарів, що класифікуються у товарних групах 1 - 24 згідно з УКТЗЕД
5 відсотків - для товарів, що класифікуються у товарних групах 25 - 97 згідно з УКТЗЕД;
10 відсотків - для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України "Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України".
Враховуючи, те що додатковий імпортний збір віднесено до особливих видів мита, він враховуються до бази оподаткування ПДВ.
 До уваги платників рентної плати
До затвердження форми податкової декларації з рентної плати платники можуть звітувати залежно від об'єкта оподаткування за старими формами. Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.
Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації з урахуванням фактично сплачених авансових внесків, сплату яких передбачено для платників за користування радіочастотним ресурсом України, платників, що видобувають вуглеводневу сировину, а також надають послуги з транспортування трубопровідного транспорту.
Як повідомити фіскальний орган про прийняття працівника на роботу

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким внесено зміни, зокрема, до  Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).
Відповідно до частини третьої статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таблиця 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом  Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, зареєстрованим у  Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за № 1628/24160 (далі – Порядок), призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб та подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду було, зокрема, укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) із застрахованою особою.
Отже, оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення фіскального органу про прийняття працівника на роботу, заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку (до затвердження відповідного порядку) вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.
До уваги підприємців! Якщо у вас обсяг до 1 млн. гривень, можна анулювати реєстрацію платника ПДВ

Змінами до Податкового кодексу України збільшено граничний рівень обсягу операцій з постачання товарів-послуг для обов’язкової реєстрації платників ПДВ з 300 тис. грн. до 1 млн. гривень. Зазначені зміни набрали чинності з 1 січня 2015 року.
Статтею 184 Податкового кодексу України передбачено, що анулювання реєстрації платника податку відбувається якщо будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної ст. 181 ПКУ, за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених цим розділом.
Отже, платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 року обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. гривень, мають право анулювати реєстрацію платника ПДВ шляхом подання відповідної заяви до територіального органу фіскальної служби.
Особливості мораторію на проведення перевірок з 1 січня 2015 року 
Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі - Закон) встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України. 
Зазначене обмеження не поширюється: 
з 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари; 
з 1 січня 2015 року на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску (тобто мораторій не поширюється на перевірки з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску), а також відшкодування податку на додану вартість; 
з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) (звільнення їх від проведення перевірок триватиме до 1 січня 2017 року), з питань дотримання порядку застосування РРО. 
Окрім того, Законом доповнено п. 78.2 ст. 78 ПКУ абзацом другим, згідно з яким контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, передбачені п.п. 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 75.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків. 
До уваги платників податків! Роз’яснення щодо нарахування єдиного внеску 
 Відповідно до Закону України від 08 липня 2010року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці. 
       Якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць. 
       У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру. 
         При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. 
Антикорупційний сервіс «Пульс»

Нагадаємо, сервіс ДФС «Пульс» створений для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо некоректного ставлення, перевищення повноважень або неякісного обслуговування працівниками служби. Телефон «Пульсу» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Надходження до зведеного бюджету у січні-лютому поточного року перевищили минулорічний показник на 21,2 відс.
За оперативними даними у січні-лютому 2015 року до зведеного бюджету зібрано 71,5 млрд. грн., що на 12,5 млрд. грн., або на 21,2 відс. більше показника січня-лютого попереднього року. До державного бюджету забезпечено 58,6 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 13 млрд. гривень.
Довідково: надходження (сальдо) до зведеного бюджету з початку 2015 року склали 62,4 млрд. грн.(+ 10,1 млрд. грн., або + 19,2 відс. до показника 2014 року), у т. ч. до державного бюджету – 49,4 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 58,5 млрд. грн., що на 13,2 млрд. грн. більше січня-лютого 2014 року (у приведених умовах), індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 107,3 відс., додатково забезпечено 4 млрд. гривень.

За два місяці поточного року «спрощенці» Харківщини перерахували до бюджету майже 181,2 млн. грн.

В порівнянні з минулорічним періодом надходження зросли на 51,7 млн. грн. При цьому, більше 63% загальної суми (115,2 млн. грн. - це лютневі збори.
В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що переважну частину надходжень забезпечили фізичні особи – підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування. Вони сплатили до бюджету за січень-лютий цього року  133,2 млн. грн., в т.ч. Ізюмською ОДПІ мобілізовано майже 3,3 млн. грн. єдиного податку. В свою чергу юридичні особи - «спрощенці», спрямували до бюджету  48 млн. грн.
Станом на початок лютого на спрощеній системі оподаткування перебувало майже 87,5 тисяч платників області, з них 77,4 тисячі фізичних  осіб – підприємців та близько 10 тисяч - юридичних.
Співробітники фіскальної служби області нагадують, що відповідно до податкової реформи, яка впроваджується в Україні, спрощена система оподаткування з цього року набула змін.
Зокрема, зменшилась кількість груп платників єдиного податку з 6 до 4. До 1 групи увійшли підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. До 2 групи – підприємці, які ведуть господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. До 3 групи – фізичні особи-підприємці та юридичні особи, з обсягом доходів за минулий рік до 20 млн.грн.  До 4 групи – сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75%.
Майже 2 млрд. грн. надійшло до бюджету від платників податків Харківського регіону з початку року 
Це на 308,3 млн грн. (18,8%) більше ніж за відповідний період минулого року. Зокрема у лютому поточного року забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів в сумі 1,025 млрд.грн., що на 163,7 млн. грн. більше минулорічного показника. 
 Індикативний показник ДФС України у лютому виконано на 112,6%, додатково надійшло 114,6 млн. гривень. 
В податковому відомстві області повідомляють, що індикативний показник Державної фіскальної служби України виконано вперше за останні півроку. Серед головних факторів, що сприяли цьому - сумлінність платників Харківщини та новий курс й методи роботи новопризначеного керівництва регіонального управління.
Також в ГУ ДФС області повідомили і про стан надходжень до місцевого бюджету Харківщини. З початку року надійшло 773,4 млн. грн., що на 37,5 млн. грн. більше минулорічного показника. Індикативний показник ДФС України виконано на 113,2%, додатково надійшло 90,2 млн. гривень.
Зокрема у лютому 2015 року місцевий бюджет області поповнився майже на 400 млн.гривень. Індикативний показник ДФС України виконано на 102,8%, додатково надійшло 10,9 млн. гривень. 
Керівник фіскального відомства області Михайло Гагаркін відзначає, що враховуючи складні політичні та економічні умови, ключовим завданням для служби стало безперебійне наповнення бюджету. Тож як підкреслив головний податківець регіону, робота усього колективу фіскальної служби області направлена сьогодні і на створення комфортних умов для ведення бізнесу, і на встановлення робочого діалогу з платниками, що в свою чергу допомагає виконувати поставлені завдання.
«Але передусім головну роль відіграє той факт, що у суспільстві підвищився градус громадської відповідальності. Побільшало тих, хто по справжньому любить свою країну і допомагає їй в скрутний час», - відзначає Михайло Гагаркін.
Харківські оперативники-податківці викрили підприємця, який "прокрутив" 60 млн.грн.

Працівники оперативно-слідчих підрозділів податкової міліції Харківщини припинили діяльність фірми, яка лише за рік своєї незаконної діяльності ухилилася від сплати податків на загальну суму щонайменш 10 млн. грн.
Про це повідомляє виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Дмитро Резніченко.
37-річний мешканець Харкова замаскував «центр мінімізації» під п’ять фіктивних фірм. Взявши в помічники кур’єрів та бухгалтера, бізнесмен налагодив незаконну конвертацію коштів для реальних підприємств Дніпропетровщини.
Так протягом 2014-2015 років винахідливий підприємець через надання фіктивних послуг (а саме – продаж соняшникового насіння та олії) реальним компаніям формував штучний кредит. Далі гроші із лже-послуг переводилися на банківські рахунки кур’єрів, які в свою чергу знімали готівку як фізичні особи та передавали її клієнтам.
«Лише за рік підприємець проконвертував близько 61 млн. грн., зазначає  Дмитро Резніченко, - ймовірні втрати бюджету тільки з ПДВ становлять щонайменш 10 млн. грн.»
Завдяки налагодженій взаємодії оперативно-слідчих підрозділів працівники податкової міліції забезпечили повний обшук офісних приміщень, житла та транспорту законопорушників.
«Під час проведення обшуків було виявлено та вилучено 17 печаток фіктивних підприємств, 2 штампи держустанов, чорнові записи, чекові книжки, документація, - зазначає Дмитро Резніченко, - усе це буде використано в якості речових доказів».
Дане правопорушення внесено до єдиного реєстру судових розслідувань за ознаками злочину, передбачених ч.3 ст. 212  Кримінального кодексу України.

 

ІЗЮМСЬКА ОДПІ

 

Комментарии  

 
0 #2 tgumesor 10.03.2019 10:57
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin For Sale Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Цитировать
 
 
0 #1 ahonawunukud 10.03.2019 10:26
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - 18 Amoxicillin 500mg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


Фотогалереи изюмчан

Кто он-лайн

Сейчас на сайте:
Гостей - 46

 
Служба недвижимости Вилима.

 
 
 
 
 

Сушка зерна и древесины на отходах
БЕСПЛАТНЫЕ ОБОИ ДЛЯ РАБОЧЕГО СТОЛА

Дизайн РА «Изюминка»